%47,2
CHP birinci
28.027 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bulancak ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %47,2 ile birinci; 28.027 geçerli oy, katılım %80,9.
Kayıtlı seçmen 36.060 · Oy kullanan 29.170 (katılım %80,9) · Geçerli 28.027 · Geçersiz 1.143
Bulancak Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 13.238 | %47,2 |
| AKP | 12.239 | %43,7 |
| YRP | 830 | %3,0 |
| İYİ | 541 | %1,9 |
| SAADET | 478 | %1,7 |
| BBP | 235 | %0,8 |
| DEVA | 83 | %0,3 |
| BTP | 68 | %0,2 |
| GELECEK | 45 | %0,2 |
| MİLLET | 40 | %0,1 |
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.843 · Oy kullanan 1.775 (katılım %96,3) · Geçerli 1.713 · Geçersiz 62
Bulancak - Aydındere Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 704 | %41,1 |
| YRP | 510 | %29,8 |
| MHP | 260 | %15,2 |
| BBP | 228 | %13,3 |
| SAADET | 7 | %0,4 |
| BTP | 4 | %0,2 |
Bulancak - Aydındere: seçilenler
- Nuri Demir · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.210 · Oy kullanan 2.017 (katılım %91,3) · Geçerli 1.805 · Geçersiz 212
Bulancak - Kovanlık Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.253 | %69,4 |
| YRP | 318 | %17,6 |
| MHP | 206 | %11,4 |
| SAADET | 18 | %1,0 |
| BTP | 10 | %0,6 |
Bulancak - Kovanlık: seçilenler
- Harun Kalıntaş · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bulancak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acısu Mah. | 2 | 559 | %87,7 | AKP | %48,0 |
| Arifli Mah. | 2 | 413 | %77,2 | CHP | %48,5 |
| Aydındere-Aydınlar Mah. | 2 | 383 | %97,1 | AKP | %53,4 |
| Aydındere-Derecikalan Mah. | 2 | 478 | %96,4 | AKP | %32,1 |
| Aydındere-Güney Mah. | 2 | 376 | %98,9 | YRP | %54,8 |
| Aydındere-Merkez Mah. | 1 | 228 | %93,9 | YRP | %41,8 |
| Aydındere-Yeni Mah. | 2 | 378 | %94,2 | AKP | %49,7 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 4.466 | %79,9 | AKP | %52,6 |
| Ballıca Mah. | 12 | 3.833 | %79,9 | AKP | %46,3 |
| Bulancak Mah. | 12 | 3.950 | %81,2 | CHP | %55,3 |
| Duacıoğlu Mah. | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %45,4 |
| Güzelyalı Mah. | 6 | 1.850 | %80,4 | CHP | %53,8 |
| Kızılot Mah. | 3 | 736 | %89,0 | CHP | %50,7 |
| Kovanlık-Ahurlu Mah. | 2 | 536 | %94,2 | AKP | %78,1 |
| Kovanlık-Alibey Mah. | 1 | 133 | %100,0 | AKP | %59,8 |
| Kovanlık-Düz Mah. | 1 | 186 | %95,7 | AKP | %83,4 |
| Kovanlık-Güzelyurt Mah. | 1 | 173 | %90,2 | AKP | %63,8 |
| Kovanlık-Merkez Mah. | 2 | 521 | %85,0 | AKP | %57,5 |
| Kovanlık-Sofulu Mah. | 1 | 313 | %92,7 | AKP | %76,0 |
| Kovanlık-Soğuksu Mah. | 1 | 348 | %89,7 | AKP | %65,2 |
| Pazarsuyu Emecen Mah. | 4 | 1.105 | %79,6 | AKP | %53,1 |
| Pazarsuyu Mah. | 2 | 398 | %94,5 | AKP | %54,3 |
| Sanayi Mah. | 9 | 2.820 | %84,5 | AKP | %58,9 |
| Saraçlı Mah. | 3 | 733 | %86,2 | CHP | %55,2 |
| Sisin Mah. | 1 | 183 | %92,4 | CHP | %60,4 |
| Toprakdeğirmeni Mah. | 2 | 631 | %78,8 | CHP | %64,0 |
| Ucarlı Mah. | 1 | 315 | %89,2 | CHP | %67,0 |
| İhsaniye Mah. | 28 | 8.879 | %78,9 | CHP | %50,9 |
| İsmet Paşa Mah. | 13 | 4.331 | %78,9 | CHP | %53,3 |
| Şemsettin Mah. | 3 | 742 | %84,6 | CHP | %53,3 |