%47,2
AK PARTİ birinci
20.538 geçerli oy · katılım %78,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nurdağı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %47,2 ile birinci; 20.538 geçerli oy, katılım %78,7.
Kayıtlı seçmen 27.485 · Oy kullanan 21.637 (katılım %78,7) · Geçerli 20.538 · Geçersiz 1.099
Nurdağı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.687 | %47,2 |
| YRP | 9.636 | %46,9 |
| CHP | 563 | %2,7 |
| SAADET | 122 | %0,6 |
| DEM | 111 | %0,5 |
| İYİ | 97 | %0,5 |
| ZAFER | 89 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 61 | %0,3 |
| DEVA | 50 | %0,2 |
| ANAP | 35 | %0,2 |
| BTP | 21 | %0,1 |
| DP | 21 | %0,1 |
| DSP | 19 | %0,1 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,0 |
| MİLLET | 5 | %0,0 |
Seçilenler
- Mehmet Yıldırır · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nurdağı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alpaslan Türkeş Mah. | 3 | 793 | %87,3 | YRP | %56,9 |
| Altınova Mah. | 1 | 251 | %94,0 | AKP | %50,9 |
| Aslanlı Mah. | 4 | 1.137 | %82,2 | AKP | %47,4 |
| Ataköy Mah. | 1 | 75 | %70,7 | AKP | %80,8 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.304 | %60,2 | YRP | %53,7 |
| Atmalı Mah. | 1 | 230 | %87,0 | YRP | %51,1 |
| Bademli Mah. | 2 | 636 | %74,1 | YRP | %49,9 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.578 | %73,8 | YRP | %49,8 |
| Balıkalan Mah. | 1 | 137 | %67,2 | AKP | %54,4 |
| Başpınar Mah. | 2 | 522 | %90,4 | YRP | %70,2 |
| Belpınar Mah. | 1 | 197 | %96,5 | AKP | %61,4 |
| Demirler Mah. | 1 | 93 | %92,5 | AKP | %91,4 |
| Durmuşlar Mah. | 1 | 224 | %93,3 | YRP | %55,6 |
| Emirler Mah. | 1 | 122 | %73,8 | AKP | %42,7 |
| Esenyurt Mah. | 3 | 997 | %84,6 | YRP | %56,2 |
| Fatih Mah. | 6 | 1.983 | %77,4 | YRP | %55,2 |
| Gedikli Mah. | 1 | 306 | %94,1 | AKP | %73,2 |
| Gökçedere Mah. | 2 | 449 | %95,6 | AKP | %50,9 |
| Gözlühüyük Mah. | 2 | 261 | %91,2 | AKP | %65,4 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 296 | %95,6 | AKP | %62,0 |
| Hisar Mah. | 2 | 498 | %92,0 | YRP | %54,0 |
| Karaburçlu Mah. | 1 | 104 | %90,4 | YRP | %52,8 |
| Kartal Mah. | 4 | 1.069 | %89,2 | AKP | %53,4 |
| Kırışkal Mah. | 1 | 242 | %93,4 | YRP | %44,1 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 241 | %98,3 | YRP | %53,0 |
| Kurudere Mah. | 3 | 880 | %77,5 | YRP | %52,9 |
| Kuzoluk Mah. | 1 | 242 | %91,7 | AKP | %66,8 |
| Kömürler Mah. | 1 | 285 | %85,6 | AKP | %49,8 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 2 | 559 | %77,1 | YRP | %57,8 |
| Mesthüyük Mah. | 1 | 137 | %104,4 | AKP | %77,3 |
| Naimler Mah. | 1 | 145 | %96,6 | YRP | %73,9 |
| Nogaylar Mah. | 2 | 330 | %93,6 | AKP | %57,1 |
| Olucak Mah. | 2 | 380 | %92,6 | YRP | %44,8 |
| Sakçagözü Mah. | 8 | 2.553 | %69,8 | AKP | %47,2 |
| Sayburun Mah. | 1 | 211 | %96,2 | YRP | %49,7 |
| Tandırlı Mah. | 1 | 89 | %75,3 | YRP | %49,2 |
| Terken Mah. | 2 | 397 | %100,5 | YRP | %53,4 |
| Torunlar Mah. | 1 | 213 | %84,5 | AKP | %76,6 |
| Tüllüce Mah. | 1 | 218 | %95,0 | YRP | %51,3 |
| Yavuzselim Mah. | 7 | 2.169 | %71,8 | YRP | %48,9 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 67 | %95,5 | YRP | %50,0 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.772 | %74,2 | YRP | %50,8 |
| Çakmak Mah. | 1 | 172 | %87,8 | YRP | %52,7 |
| İkizkuyu Mah. | 1 | 93 | %76,3 | AKP | %49,3 |
| İncegedik Mah. | 1 | 151 | %88,1 | AKP | %59,8 |
| İncirli Mah. | 1 | 354 | %94,6 | YRP | %53,8 |
| İçerisu Mah. | 1 | 350 | %91,7 | YRP | %52,1 |
| Şatırhüyük Mah. | 7 | 1.973 | %54,2 | AKP | %74,3 |