%47,5
DEM Parti birinci
9.573 geçerli oy · katılım %70,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tekman ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %47,5 ile birinci; 9573 geçerli oy, katılım %70,8.
Kayıtlı seçmen 14.990 · Oy kullanan 10.611 (katılım %70,8) · Geçerli 9.573 · Geçersiz 1.038
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tekman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdamar Mah. | 1 | 219 | %51,1 | YRP | %68,7 |
| Akdağ Mah. | 1 | 108 | %80,6 | DEM | %87,2 |
| Akpınar Mah. | 1 | 114 | %93,0 | AKP | %51,0 |
| Alabayır Mah. | 1 | 135 | %25,2 | YRP | %50,0 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 68 | %85,3 | DEM | %32,0 |
| Aydınlık Mah. | 1 | 191 | %80,1 | DEM | %54,9 |
| Ağcakoca Mah. | 1 | 148 | %79,7 | DEVA | %26,3 |
| Aşağıhanbeyi Mah. | 1 | 101 | %68,3 | YRP | %41,0 |
| Aşağıtepecik Mah. | 1 | 27 | %74,1 | DEM | %36,8 |
| Beyköy Mah. | 1 | 288 | %85,8 | DEM | %77,8 |
| Beşdere Mah. | 1 | 122 | %61,5 | DEM | %45,2 |
| Cihan Mah. | 1 | 148 | %89,9 | DEM | %37,9 |
| Dalsöğüt Mah. | 1 | 210 | %23,3 | DEM | %37,5 |
| Deliler Mah. | 1 | 114 | %82,5 | DEM | %63,3 |
| Dengiz Mah. | 1 | 119 | %70,6 | DEM | %63,0 |
| Düzyurt Mah. | 3 | 790 | %78,6 | AKP | %35,8 |
| Erence Mah. | 1 | 201 | %89,1 | YRP | %37,3 |
| Geçitköy Mah. | 1 | 233 | %87,6 | DEM | %53,9 |
| Gökoğlan Mah. | 2 | 394 | %70,1 | AKP | %47,2 |
| Gözlüce Mah. | 1 | 86 | %58,1 | DEM | %32,6 |
| Gülveren Mah. | 1 | 50 | %94,0 | DEM | %77,8 |
| Gümüşlük Mah. | 1 | 108 | %84,3 | AKP | %57,1 |
| Gündamı Mah. | 1 | 132 | %76,5 | DEM | %71,9 |
| Güneşli Mah. | 1 | 31 | %100,0 | AKP | %35,7 |
| Gürgür Mah. | 1 | 110 | %74,6 | DEM | %43,8 |
| Güzeldere Mah. | 1 | 295 | %85,1 | YRP | %38,8 |
| Hacıömer Mah. | 1 | 238 | %62,2 | DEM | %90,9 |
| Hamzalar Mah. | 1 | 147 | %84,4 | DEM | %77,4 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 254 | %81,5 | DEM | %51,0 |
| Hüseyinağa Mah. | 1 | 56 | %82,1 | DEM | %57,8 |
| Ilıgöze Mah. | 1 | 182 | %78,6 | DEM | %59,5 |
| Işıklar Mah. | 1 | 216 | %82,4 | DEM | %55,4 |
| Kalaycı Mah. | 2 | 379 | %74,9 | DEVA | %36,6 |
| Karapınar Mah. | 1 | 239 | %95,4 | DEM | %73,0 |
| Karataş Mah. | 1 | 14 | %78,6 | DEM | %44,4 |
| Karatepe Mah. | 1 | 71 | %84,5 | DEVA | %35,9 |
| Karlıca Mah. | 2 | 403 | %43,4 | DEM | %63,8 |
| Katranlı Mah. | 1 | 347 | %77,5 | DEM | %40,3 |
| Kayaboğaz Mah. | 1 | 94 | %68,1 | DEM | %41,0 |
| Kazancık Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %56,1 |
| Kırıkan Mah. | 2 | 538 | %55,4 | DEM | %43,2 |
| Koçyayla Mah. | 3 | 646 | %66,9 | DEM | %47,6 |
| Kuruca Mah. | 1 | 37 | %51,4 | AKP | %63,2 |
| Körsu Mah. | 1 | 150 | %76,7 | DEM | %87,6 |
| Küllü Mah. | 1 | 196 | %60,7 | DEM | %83,3 |
| Mescitli Mah. | 1 | 283 | %68,2 | YRP | %39,8 |
| Mollamehmet Mah. | 1 | 102 | %78,4 | DEM | %68,4 |
| Susuz Mah. | 1 | 103 | %47,6 | DEM | %77,1 |
| Taşkesen Mah. | 2 | 515 | %71,7 | AKP | %47,3 |
| Toptepe Mah. | 2 | 694 | %70,8 | DEM | %49,6 |
| Turnagöl Mah. | 1 | 126 | %40,5 | DEM | %54,2 |
| Vatan Mah. | 4 | 1.085 | %71,4 | DEM | %34,3 |
| Yalınca Mah. | 1 | 202 | %83,7 | YRP | %56,3 |
| Yerköy Mah. | 1 | 50 | %92,0 | DEM | %66,7 |
| Yeşilören Mah. | 1 | 76 | %89,5 | DEM | %89,1 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 149 | %92,0 | DEM | %58,6 |
| Yukarıhanbeyi Mah. | 1 | 63 | %82,5 | YRP | %37,2 |
| Yukarıtepecik Mah. | 1 | 45 | %95,6 | YRP | %43,6 |
| Yuvaklı Mah. | 2 | 318 | %54,4 | AKP | %30,5 |
| Yücepınar Mah. | 1 | 93 | %94,6 | DEM | %55,4 |
| Yiğitler Mah. | 1 | 223 | %57,4 | DEM | %76,2 |
| Çatak Mah. | 1 | 106 | %65,1 | DEM | %83,6 |
| Çatkale Mah. | 1 | 184 | %73,9 | AKP | %50,4 |
| Çayırdağı Mah. | 1 | 48 | %75,0 | AKP | %71,4 |
| Çağlar Mah. | 1 | 123 | %65,9 | DEM | %48,0 |
| Çevirme Mah. | 2 | 366 | %72,4 | DEM | %67,5 |
| Çukuryayla Mah. | 2 | 484 | %50,0 | DEM | %68,8 |
| Çiçekdağı Mah. | 1 | 133 | %85,0 | DEM | %96,4 |
| İncesu Mah. | 1 | 102 | %70,6 | DEM | %46,8 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 452 | %65,5 | DEM | %45,5 |
| Şakşak Mah. | 1 | 64 | %73,4 | DEM | %91,1 |