%38,2
AK PARTİ birinci
172.006 geçerli oy · katılım %67,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Elazığ Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %38,2 ile birinci; 172.006 geçerli oy, katılım %67,9.
Kayıtlı seçmen 268.702 · Oy kullanan 182.304 (katılım %67,9) · Geçerli 172.006 · Geçersiz 10.298
Elazığ Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 65.682 | %38,2 |
| YRP | 36.364 | %21,1 |
| CHP | 28.368 | %16,5 |
| MHP | 18.785 | %10,9 |
| SAADET | 11.724 | %6,8 |
| DEM | 4.014 | %2,3 |
| HÜDA PAR | 2.158 | %1,3 |
| ZAFER | 1.769 | %1,0 |
| İYİ | 1.004 | %0,6 |
| DEVA | 624 | %0,4 |
| BTP | 293 | %0,2 |
| DSP | 255 | %0,2 |
| YTP | 147 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 145 | %0,1 |
| TKP | 141 | %0,1 |
| VATAN | 126 | %0,1 |
| HAK-PAR | 125 | %0,1 |
| HKP | 89 | %0,1 |
| MİLLET | 70 | %0,0 |
| TKH | 44 | %0,0 |
Seçilenler
- Şahin Şerifoğulları · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıElazığ Merkez - Mollakendi
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.489 · Oy kullanan 2.237 (katılım %89,9) · Geçerli 2.113 · Geçersiz 124
Elazığ Merkez - Mollakendi Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| SAADET | 935 | %44,3 |
| AKP | 641 | %30,3 |
| YRP | 499 | %23,6 |
| MHP | 38 | %1,8 |
Elazığ Merkez - Mollakendi: seçilenler
- Sabri Yılmaz · SAADET
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 5.739 · Oy kullanan 4.793 (katılım %83,5) · Geçerli 4.252 · Geçersiz 541
Elazığ Merkez - Yurtbaşı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.224 | %52,3 |
| DEVA | 1.130 | %26,6 |
| YRP | 524 | %12,3 |
| MHP | 291 | %6,8 |
| SAADET | 47 | %1,1 |
| ZAFER | 36 | %0,9 |
Elazığ Merkez - Yurtbaşı: seçilenler
- Nihat Doğan · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıElazığ Merkez - Yazıkonak
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 7.040 · Oy kullanan 5.865 (katılım %83,3) · Geçerli 5.455 · Geçersiz 410
Elazığ Merkez - Yazıkonak Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| BBP | 2.480 | %45,5 |
| AKP | 2.065 | %37,9 |
| YRP | 275 | %5,0 |
| SAADET | 208 | %3,8 |
| DEM | 199 | %3,7 |
| DEVA | 114 | %2,1 |
| MHP | 90 | %1,7 |
| ZAFER | 24 | %0,4 |
Elazığ Merkez - Yazıkonak: seçilenler
- Hatif Çadırcı · BBP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıElazığ Merkez - Akçakiraz
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 6.095 · Oy kullanan 5.384 (katılım %88,3) · Geçerli 4.982 · Geçersiz 402
Elazığ Merkez - Akçakiraz Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| YRP | 3.238 | %65,0 |
| AKP | 1.639 | %32,9 |
| SAADET | 58 | %1,2 |
| MHP | 47 | %0,9 |
Elazığ Merkez - Akçakiraz: seçilenler
- İbrahim Ormanoğlu · YRP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Elazığ Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullah Paşa Mah. | 50 | 16.851 | %67,8 | AKP | %38,4 |
| Akpınar Mah. | 5 | 1.608 | %68,6 | AKP | %42,2 |
| Aksaray Mah. | 15 | 4.799 | %70,0 | AKP | %41,8 |
| Akçakiraz-Bahçekapı Mah. | 3 | 924 | %86,7 | YRP | %63,5 |
| Akçakiraz-Hürriyet Mah. | 2 | 583 | %94,9 | YRP | %76,1 |
| Akçakiraz-Kıraç Mah. | 2 | 488 | %86,9 | YRP | %64,6 |
| Akçakiraz-Kültür Mah. | 2 | 461 | %94,1 | AKP | %62,1 |
| Akçakiraz-Paşalar Mah. | 1 | 277 | %92,1 | AKP | %53,8 |
| Akçakiraz-Yenice Mah. | 2 | 513 | %88,5 | YRP | %70,0 |
| Akçakiraz-Yeşilkuşak Mah. | 3 | 828 | %87,6 | YRP | %73,3 |
| Akçakiraz-Yeşilyurt Mah. | 2 | 637 | %87,9 | AKP | %51,4 |
| Akçakiraz-Yüzbaşı Mah. | 3 | 733 | %82,5 | YRP | %87,4 |
| Akçakiraz-Zafer Mah. | 2 | 651 | %88,0 | YRP | %68,5 |
| Ala Yaprak Mah. | 1 | 130 | %83,1 | AKP | %55,9 |
| Ataşehir Mah. | 56 | 17.790 | %67,3 | AKP | %40,3 |
| Aşağıdemirtaş Mah. | 2 | 499 | %79,6 | AKP | %46,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 57 | 18.311 | %69,8 | AKP | %36,9 |
| Doğu Kent Mah. | 44 | 15.123 | %63,4 | AKP | %34,8 |
| Esen Tepe Mah. | 4 | 1.207 | %78,5 | CHP | %77,2 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 15 | 4.963 | %72,1 | CHP | %77,1 |
| Göllü Bağ Mah. | 1 | 143 | %95,8 | AKP | %36,4 |
| Gümüş Kavak Mah. | 4 | 1.126 | %81,5 | AKP | %46,2 |
| Güneykent Mah. | 37 | 12.651 | %66,9 | AKP | %44,6 |
| Hankendi Mah. | 3 | 774 | %75,2 | AKP | %43,1 |
| Harput Mah. | 2 | 398 | %82,4 | AKP | %33,9 |
| Hicret Mah. | 10 | 3.252 | %70,8 | AKP | %41,9 |
| Hilalkent Mah. | 9 | 3.131 | %73,8 | AKP | %40,4 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.162 | %69,8 | AKP | %34,7 |
| Kırklar Mah. | 30 | 10.307 | %64,3 | YRP | %36,9 |
| Kızılay Mah. | 6 | 1.841 | %70,1 | AKP | %43,2 |
| Kültür Mah. | 20 | 6.440 | %69,3 | AKP | %47,0 |
| Mollakendi-Güntaşı Mah. | 3 | 943 | %87,5 | YRP | %50,6 |
| Mollakendi-Karşıbağ Mah. | 3 | 786 | %88,4 | SAADET | %82,7 |
| Mollakendi-Merkez Mah. | 3 | 760 | %94,3 | AKP | %55,2 |
| Mustafa Paşa Mah. | 24 | 8.102 | %67,6 | AKP | %38,9 |
| Nail Bey Mah. | 14 | 4.819 | %65,9 | AKP | %46,2 |
| Olgunlar Mah. | 23 | 7.616 | %70,4 | AKP | %50,6 |
| Rızaiye Mah. | 23 | 7.732 | %63,2 | AKP | %38,0 |
| Rüstem Paşa Mah. | 14 | 4.603 | %67,4 | AKP | %44,1 |
| Safran Mah. | 4 | 1.147 | %80,5 | AKP | %43,1 |
| Salı Baba Mah. | 7 | 2.324 | %65,5 | YRP | %42,2 |
| Sanayi Mah. | 20 | 6.872 | %62,8 | AKP | %41,9 |
| Sarayatik Mah. | 7 | 2.118 | %70,3 | AKP | %44,5 |
| Sugözü Mah. | 2 | 368 | %95,7 | AKP | %38,7 |
| Sürsürü Mah. | 58 | 19.568 | %71,0 | AKP | %46,3 |
| Ulu Kent Mah. | 40 | 13.657 | %64,6 | AKP | %34,6 |
| Yazıkonak-Cumhuriyet Mah. | 3 | 950 | %83,8 | BBP | %50,5 |
| Yazıkonak-Fatih Mah. | 3 | 958 | %88,6 | AKP | %48,7 |
| Yazıkonak-Konak Mah. | 2 | 480 | %87,1 | AKP | %55,4 |
| Yazıkonak-Merkez Mah. | 2 | 460 | %82,4 | AKP | %39,1 |
| Yazıkonak-Sanayi Mah. | 7 | 2.284 | %81,4 | BBP | %54,2 |
| Yazıkonak-Yeni Bağlar Mah. | 6 | 1.908 | %81,9 | BBP | %45,1 |
| Yemişlik Mah. | 3 | 885 | %83,4 | MHP | %39,1 |
| Yeni Mah. | 36 | 11.787 | %67,9 | AKP | %34,5 |
| Yıldız Bağları Mah. | 12 | 3.755 | %74,2 | CHP | %74,8 |
| Yurtbaşı-Akmezra Sahil Önü Mah. | 1 | 314 | %98,1 | AKP | %46,6 |
| Yurtbaşı-Bağlar Mah. | 2 | 650 | %80,3 | AKP | %57,9 |
| Yurtbaşı-Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.999 | %81,4 | AKP | %49,1 |
| Yurtbaşı-Gülpınar Mah. | 2 | 444 | %86,9 | AKP | %50,7 |
| Yurtbaşı-Org. Eşref Bitlis Mah. | 2 | 483 | %92,6 | AKP | %73,0 |
| Yurtbaşı-Sanayi Mah. | 4 | 1.085 | %79,4 | AKP | %48,9 |
| Yurtbaşı-Yeni Mah. | 3 | 764 | %84,0 | AKP | %49,2 |
| Çarşı Mah. | 2 | 420 | %71,4 | AKP | %44,6 |
| Çatal Çeşme Mah. | 21 | 7.042 | %62,9 | AKP | %38,4 |
| Çaydaçıra Mah. | 63 | 21.435 | %66,6 | AKP | %38,7 |
| Üniversite Mah. | 25 | 8.624 | %66,7 | AKP | %40,0 |
| İcadiye Mah. | 5 | 1.737 | %67,9 | AKP | %43,3 |
| İzzet Paşa Mah. | 24 | 8.115 | %67,3 | CHP | %36,4 |
| Şahinkaya Mah. | 8 | 2.470 | %75,4 | AKP | %34,4 |