Edirne Merkez · Belediye başkanı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiEdirne Merkez ilçesi
%46,7
CHP birinci
99.116 geçerli oy · katılım %79,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Edirne Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %46,7 ile birinci; 99.116 geçerli oy, katılım %79,0.
Edirne Merkez
Kayıtlı seçmen 129.219 · Oy kullanan 102.127 (katılım %79,0) · Geçerli 99.116 · Geçersiz 3.011
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 46.260 | %46,7 |
| AKP | 42.119 | %42,5 |
| İYİ | 5.391 | %5,4 |
| ZAFER | 1.920 | %1,9 |
| DEM | 987 | %1,0 |
| YRP | 337 | %0,3 |
| SAADET | 326 | %0,3 |
| MEMLEKET | 245 | %0,3 |
| GELECEK | 235 | %0,2 |
| TKP | 220 | %0,2 |
| DSP | 148 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 142 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 115 | %0,1 |
| BTP | 103 | %0,1 |
| BBP | 96 | %0,1 |
| VATAN | 88 | %0,1 |
| HKP | 77 | %0,1 |
| DEVA | 71 | %0,1 |
| MİLLET | 36 | %0,0 |
| TKH | 35 | %0,0 |
| HAK-PAR | 34 | %0,0 |
| AB | 27 | %0,0 |
Seçilenler
- Filiz Gencan Akın · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.Murat Mah. | 12 | 4.000 | %73,5 | CHP | %56,4 |
| 100. Yıl Mah. | 4 | 1.371 | %78,3 | CHP | %58,7 |
| Abdurrahman Mah. | 27 | 8.954 | %76,9 | AKP | %45,4 |
| Atatürk Mah. | 37 | 12.383 | %77,4 | CHP | %48,6 |
| Babademirtaş Mah. | 8 | 2.482 | %79,3 | AKP | %51,3 |
| Barutluk Mah. | 13 | 4.308 | %79,9 | AKP | %49,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 24 | 7.958 | %80,3 | CHP | %48,8 |
| Dilaverbey Mah. | 9 | 2.878 | %73,8 | CHP | %43,1 |
| Fatih Mah. | 43 | 14.683 | %81,5 | CHP | %57,2 |
| Karaağaç Mah. | 7 | 2.241 | %81,5 | AKP | %50,5 |
| Koca Sinan Mah. | 18 | 6.126 | %76,7 | CHP | %55,6 |
| Kurtuluş Mah. | 13 | 4.385 | %79,1 | AKP | %50,0 |
| Medrese Ali Bey Mah. | 14 | 4.751 | %79,9 | AKP | %48,0 |
| Menzilahır Mah. | 6 | 1.822 | %79,0 | AKP | %50,3 |
| Meydan Mah. | 8 | 2.529 | %79,6 | AKP | %50,3 |
| Mithat Paşa Mah. | 7 | 2.267 | %73,2 | AKP | %43,3 |
| Nişancıpaşa Mah. | 20 | 6.842 | %81,1 | AKP | %50,1 |
| Sabuni Mah. | 3 | 859 | %80,1 | CHP | %48,2 |
| Sarıcapaşa Mah. | 7 | 2.158 | %80,7 | AKP | %48,8 |
| Talatpaşa Mah. | 13 | 4.495 | %80,5 | AKP | %44,1 |
| Umurbey Mah. | 6 | 1.771 | %77,9 | AKP | %57,8 |
| Yancıkçı Şahin Mah. | 11 | 3.692 | %80,3 | CHP | %45,4 |
| Yeniimaret Mah. | 8 | 2.416 | %80,6 | AKP | %51,5 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 9 | 2.925 | %83,3 | AKP | %58,6 |
| Yıldırım Hacı Sarraf Mah. | 7 | 2.240 | %84,4 | AKP | %56,3 |
| Çavuşbey Mah. | 9 | 3.089 | %77,6 | AKP | %51,3 |
| İstasyon Mah. | 9 | 3.050 | %71,8 | CHP | %43,4 |
| Şükrüpaşa Mah. | 37 | 12.544 | %80,1 | CHP | %55,9 |