%40,2
AK PARTİ birinci
102.523 geçerli oy · katılım %78,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Düzce Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %40,2 ile birinci; 102.523 geçerli oy, katılım %78,3.
Kayıtlı seçmen 137.162 · Oy kullanan 107.360 (katılım %78,3) · Geçerli 102.523 · Geçersiz 4.837
Düzce Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 41.248 | %40,2 |
| YRP | 30.620 | %29,9 |
| CHP | 13.776 | %13,4 |
| İYİ | 6.285 | %6,1 |
| MHP | 4.221 | %4,1 |
| ZAFER | 1.617 | %1,6 |
| SAADET | 1.582 | %1,5 |
| DEVA | 1.218 | %1,2 |
| DEM | 603 | %0,6 |
| BTP | 249 | %0,2 |
| YTP | 160 | %0,2 |
| VATAN | 146 | %0,1 |
| ANAP | 141 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 130 | %0,1 |
| DSP | 123 | %0,1 |
| TİP | 121 | %0,1 |
| AB | 68 | %0,1 |
| HKP | 56 | %0,1 |
| TKH | 38 | %0,0 |
| HAK-PAR | 29 | %0,0 |
Seçilenler
- Faruk Özlü · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 4.543 · Oy kullanan 4.020 (katılım %88,5) · Geçerli 3.837 · Geçersiz 183
Düzce Merkez - Beyköy Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 2.567 | %66,9 |
| AKP | 867 | %22,6 |
| İYİ | 130 | %3,4 |
| CHP | 121 | %3,2 |
| YRP | 106 | %2,8 |
| ZAFER | 27 | %0,7 |
| SAADET | 15 | %0,4 |
| BTP | 4 | %0,1 |
Düzce Merkez - Beyköy: seçilenler
- Fatih Ocak · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.157 · Oy kullanan 3.023 (katılım %95,8) · Geçerli 2.939 · Geçersiz 84
Düzce Merkez - Boğaziçi Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.224 | %41,7 |
| YRP | 803 | %27,3 |
| MHP | 786 | %26,7 |
| CHP | 94 | %3,2 |
| İYİ | 15 | %0,5 |
| SAADET | 12 | %0,4 |
| ZAFER | 5 | %0,2 |
Düzce Merkez - Boğaziçi: seçilenler
- İbrahim Ercan · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Düzce Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akınlar Mah. | 4 | 1.338 | %84,3 | AKP | %42,1 |
| Akpınar Mah. | 2 | 380 | %86,1 | AKP | %39,1 |
| Akyazı Mah. | 1 | 339 | %87,0 | AKP | %56,6 |
| Arapçiftliği Mah. | 6 | 1.839 | %83,6 | AKP | %45,0 |
| Azmimilli Mah. | 16 | 5.550 | %77,0 | AKP | %40,3 |
| Aziziye Mah. | 23 | 7.821 | %76,4 | AKP | %43,7 |
| Ağaköyü Mah. | 9 | 2.892 | %81,3 | AKP | %42,3 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 3.632 | %75,8 | AKP | %35,6 |
| Beyciler Mah. | 20 | 6.959 | %77,3 | AKP | %44,0 |
| Beyköy-Beytepe Mah. | 5 | 1.624 | %84,1 | MHP | %65,0 |
| Beyköy-Cumhuriyet Mah. | 2 | 645 | %91,2 | MHP | %65,7 |
| Beyköy-Değirmenbaşı Mah. | 2 | 643 | %91,8 | MHP | %66,8 |
| Beyköy-Kültür Mah. | 2 | 614 | %90,6 | MHP | %67,4 |
| Beyköy-Yeni Mah. | 2 | 485 | %92,0 | MHP | %67,8 |
| Beyköy-İstiklal Mah. | 2 | 532 | %89,3 | MHP | %72,7 |
| Boğaziçi-Ballar Mah. | 1 | 207 | %97,6 | YRP | %59,8 |
| Boğaziçi-Dokuzpınar Mah. | 1 | 221 | %96,4 | MHP | %43,1 |
| Boğaziçi-Kabalak Mah. | 3 | 741 | %95,6 | MHP | %48,5 |
| Boğaziçi-Yazlık Mah. | 3 | 770 | %94,7 | AKP | %62,1 |
| Boğaziçi-Yeşilköy Mah. | 2 | 430 | %95,4 | AKP | %38,9 |
| Boğaziçi-Çayırtarla Mah. | 1 | 236 | %94,5 | AKP | %38,1 |
| Boğaziçi-Şekerpınar Mah. | 2 | 552 | %97,5 | AKP | %39,9 |
| Burhaniye Mah. | 6 | 1.857 | %73,9 | AKP | %36,9 |
| Camikebir Mah. | 3 | 904 | %70,5 | AKP | %44,3 |
| Cedidiye Mah. | 7 | 2.254 | %72,5 | AKP | %37,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.155 | %80,6 | AKP | %44,1 |
| Darıcı Mah. | 11 | 3.672 | %79,9 | AKP | %42,2 |
| Dedeler Mah. | 1 | 268 | %98,1 | YRP | %44,6 |
| Demetevler Mah. | 5 | 1.748 | %78,6 | AKP | %32,9 |
| Derelitütüncü Mah. | 7 | 2.406 | %83,7 | YRP | %39,2 |
| Esentepe Mah. | 9 | 2.902 | %75,2 | AKP | %36,0 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.117 | %80,5 | AKP | %43,8 |
| Fevziçakmak Mah. | 8 | 2.515 | %78,4 | AKP | %37,8 |
| Gökçe Mah. | 2 | 468 | %85,3 | AKP | %44,2 |
| Güzelbahçe Mah. | 11 | 3.726 | %76,7 | AKP | %35,6 |
| Hamidiye Mah. | 15 | 5.191 | %79,8 | AKP | %43,2 |
| Karaca Hacımusa Mah. | 10 | 3.463 | %78,4 | AKP | %40,4 |
| Karaca Mah. | 9 | 2.853 | %80,1 | AKP | %45,1 |
| Kazukoğlu Mah. | 4 | 1.096 | %82,5 | CHP | %44,1 |
| Koçyazı Mah. | 31 | 10.593 | %73,9 | AKP | %39,3 |
| Kuyumcuhacıali Mah. | 2 | 409 | %84,6 | AKP | %33,6 |
| Körpeşler Mah. | 12 | 4.149 | %77,4 | AKP | %43,4 |
| Kültür Mah. | 13 | 4.423 | %73,3 | AKP | %35,7 |
| Kirazlı Mah. | 2 | 536 | %89,0 | AKP | %48,3 |
| Kiremitocağı Mah. | 7 | 2.438 | %77,5 | AKP | %33,8 |
| Mamure Mah. | 2 | 373 | %94,1 | AKP | %51,5 |
| Mergiç Mah. | 3 | 770 | %81,3 | AKP | %42,6 |
| Nalbantoğlu Mah. | 3 | 890 | %89,0 | AKP | %44,6 |
| Nusrettin Mah. | 10 | 3.245 | %79,5 | AKP | %39,0 |
| Orhangazi Mah. | 6 | 1.972 | %61,3 | AKP | %35,2 |
| Otluoğlu Mah. | 4 | 1.394 | %83,9 | AKP | %43,8 |
| Ozanlar Mah. | 2 | 472 | %92,6 | AKP | %50,4 |
| Sallar Mah. | 3 | 754 | %94,8 | AKP | %46,6 |
| Sancaklar Mah. | 8 | 2.712 | %80,3 | AKP | %46,8 |
| Sarayyeri Mah. | 2 | 488 | %83,6 | AKP | %42,5 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 649 | %92,1 | AKP | %47,0 |
| Taşköprü Mah. | 2 | 583 | %85,9 | AKP | %45,4 |
| Terzialiler Mah. | 2 | 478 | %87,5 | AKP | %35,6 |
| Tokuşlar Mah. | 2 | 424 | %91,0 | AKP | %55,8 |
| Uzunmustafa Mah. | 12 | 4.139 | %76,5 | AKP | %39,3 |
| Yahyalar Mah. | 4 | 1.192 | %86,5 | AKP | %41,4 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.278 | %83,1 | AKP | %44,2 |
| Yeşiltepe Mah. | 7 | 1.947 | %77,4 | AKP | %36,3 |
| Yukarı Yahyalar Mah. | 1 | 277 | %96,8 | AKP | %52,4 |
| Çakırlar Mah. | 3 | 784 | %90,4 | AKP | %40,8 |
| Çamköy Mah. | 5 | 1.530 | %87,5 | YRP | %42,5 |
| Çamlıevler Mah. | 9 | 2.910 | %76,8 | AKP | %33,2 |
| Çavuşlar Mah. | 5 | 1.586 | %78,1 | AKP | %38,0 |
| Çay Mah. | 18 | 5.819 | %76,8 | AKP | %44,9 |
| Çiftepınarlar Mah. | 4 | 1.335 | %82,1 | AKP | %29,4 |
| Şehit Bayram Gökmen Mah. | 2 | 504 | %81,8 | AKP | %35,0 |
| Şehit Hüseyin Kıl Mah. | 2 | 642 | %89,4 | AKP | %37,4 |
| Şehit Kemal Işıldak Mah. | 2 | 490 | %89,2 | AKP | %43,2 |
| Şehit Murat Demir Mah. | 6 | 2.037 | %64,9 | AKP | %28,8 |
| Şerefiye Mah. | 6 | 2.106 | %74,5 | AKP | %39,9 |
| Şıralık Mah. | 5 | 1.489 | %81,5 | AKP | %33,7 |