Yenişehir · Belediye başkanı
%63,1
DEM Parti birinci
81.332 geçerli oy · katılım %61,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenişehir ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %63,1 ile birinci; 81.332 geçerli oy, katılım %61,2.
Yenişehir
Kayıtlı seçmen 144.306 · Oy kullanan 88.331 (katılım %61,2) · Geçerli 81.332 · Geçersiz 6.999
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Al Mah. | 2 | 704 | %81,8 | DEM | %38,6 |
| Alangör Mah. | 2 | 440 | %90,0 | DEM | %61,2 |
| Alpu Mah. | 1 | 187 | %93,6 | DEM | %89,9 |
| Aziziye Mah. | 29 | 9.650 | %65,1 | DEM | %68,5 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 287 | %67,9 | DEM | %75,1 |
| Başil Mah. | 1 | 249 | %86,8 | DEM | %55,7 |
| Bozek Mah. | 2 | 359 | %86,1 | DEM | %45,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.006 | %65,1 | DEM | %69,8 |
| Dokuzçeltik Mah. | 4 | 1.346 | %69,5 | DEM | %83,5 |
| Dökmetaş Mah. | 2 | 637 | %78,0 | DEM | %52,2 |
| Dönümlü Mah. | 6 | 1.873 | %62,6 | DEM | %76,5 |
| Dicle Mah. | 5 | 1.591 | %70,6 | DEM | %82,0 |
| Dikentepe Mah. | 1 | 137 | %75,2 | AKP | %56,4 |
| Ekinciler Mah. | 3 | 614 | %78,7 | DEM | %52,4 |
| Elidolu Mah. | 1 | 324 | %75,9 | DEM | %47,1 |
| Eser Mah. | 1 | 71 | %76,1 | DEM | %49,0 |
| Fabrika Mah. | 55 | 18.064 | %61,2 | DEM | %63,8 |
| Ferit Köşk Mah. | 6 | 1.941 | %64,3 | DEM | %63,1 |
| Geyiktepe Mah. | 1 | 73 | %97,3 | AKP | %95,7 |
| Gürdoğan Mah. | 21 | 6.830 | %66,1 | DEM | %73,2 |
| Güvendere Mah. | 2 | 622 | %89,1 | DEM | %77,1 |
| Güvercinlik Mah. | 2 | 353 | %76,5 | DEM | %71,7 |
| Güzelköy Mah. | 2 | 617 | %67,9 | DEM | %78,5 |
| Hantepe Mah. | 3 | 1.015 | %84,1 | DEM | %76,0 |
| Kesikağaç Mah. | 2 | 514 | %45,5 | DEM | %44,6 |
| Kooperatifler Mah. | 60 | 19.889 | %54,8 | DEM | %46,4 |
| Sancar Mah. | 1 | 69 | %87,0 | AKP | %72,4 |
| Sarıyatak Mah. | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %86,1 |
| Seyrantepe Sanayi Mah. | 8 | 2.736 | %67,5 | DEM | %70,1 |
| Sivritepe Mah. | 2 | 410 | %41,7 | DEM | %75,5 |
| Tanışık Mah. | 2 | 463 | %86,8 | AKP | %38,1 |
| Yaytaş Mah. | 2 | 628 | %57,8 | DEM | %71,0 |
| Yenişehir Mah. | 42 | 13.478 | %54,8 | DEM | %53,3 |
| Yolaltı Mah. | 16 | 5.323 | %68,5 | DEM | %66,6 |
| Yukarı Nasırlar Mah. | 1 | 178 | %64,6 | AKP | %50,9 |
| Yüksek Mah. | 1 | 273 | %96,3 | DEM | %53,3 |
| Çakmak Mah. | 3 | 826 | %76,9 | DEM | %62,5 |
| Çelikevler Mah. | 8 | 2.216 | %70,0 | DEM | %66,9 |
| Çimenler Mah. | 1 | 204 | %93,1 | HÜDA PAR | %96,8 |
| Üçkuyu Mah. | 53 | 17.761 | %55,8 | DEM | %57,6 |
| İlbaş Mah. | 1 | 121 | %74,4 | AKP | %60,2 |
| Şehitlik Mah. | 85 | 28.185 | %59,7 | DEM | %73,0 |