%63,6
DEM Parti birinci
38.758 geçerli oy · katılım %70,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sur ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %63,6 ile birinci; 38.758 geçerli oy, katılım %70,5.
Kayıtlı seçmen 61.064 · Oy kullanan 43.029 (katılım %70,5) · Geçerli 38.758 · Geçersiz 4.271
Sur Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 24.632 | %63,6 |
| AKP | 7.756 | %20,0 |
| HÜDA PAR | 3.458 | %8,9 |
| CHP | 914 | %2,4 |
| YRP | 824 | %2,1 |
| DEVA | 387 | %1,0 |
| İYİ | 186 | %0,5 |
| SAADET | 171 | %0,4 |
| BTP | 108 | %0,3 |
| ZAFER | 101 | %0,3 |
| MHP | 85 | %0,2 |
| HKP | 76 | %0,2 |
| DSP | 60 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sur mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdaldede Mah. | 2 | 447 | %70,0 | DEM | %74,2 |
| Alabal Mah. | 1 | 181 | %82,9 | DEM | %83,8 |
| Alcık Mah. | 2 | 444 | %57,4 | DEM | %51,5 |
| Ali Paşa Mah. | 3 | 1.026 | %66,2 | DEM | %74,5 |
| Alibardak Mah. | 2 | 399 | %77,9 | DEM | %75,6 |
| Arpaderesi Mah. | 1 | 117 | %60,7 | DEM | %73,9 |
| Ağaçlıdere Mah. | 2 | 607 | %51,1 | DEM | %72,1 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 94 | %73,4 | AKP | %47,8 |
| Baroğlu Mah. | 1 | 164 | %56,7 | DEM | %59,8 |
| Bağıvar Mah. | 16 | 5.364 | %74,6 | DEM | %66,7 |
| Bağpınar Mah. | 1 | 284 | %66,9 | DEM | %52,7 |
| Beybulak Mah. | 2 | 588 | %87,9 | DEM | %76,4 |
| Bostanpınar Mah. | 2 | 428 | %76,4 | DEM | %66,9 |
| Bozdemir Mah. | 1 | 147 | %72,8 | DEM | %86,6 |
| Büyükakören Mah. | 3 | 902 | %81,4 | DEM | %64,3 |
| Büyükkadı Mah. | 3 | 771 | %89,8 | DEM | %65,4 |
| Cami Kebir Mah. | 2 | 515 | %63,1 | DEM | %62,1 |
| Cami Nebi Mah. | 4 | 1.248 | %61,0 | DEM | %46,6 |
| Cemal Yılmaz Mah. | 1 | 358 | %42,2 | DEM | %85,8 |
| Cevat Paşa Mah. | 5 | 1.557 | %58,9 | HÜDA PAR | %36,2 |
| Dabanoğlu Mah. | 5 | 1.508 | %52,1 | DEM | %39,9 |
| Dervişhasan Mah. | 2 | 416 | %74,0 | DEM | %65,2 |
| Doğanlı Mah. | 3 | 858 | %90,3 | DEM | %44,6 |
| Doğu Çanakçı Mah. | 1 | 146 | %74,0 | AKP | %66,7 |
| Dumrul Mah. | 2 | 390 | %91,3 | DEM | %60,1 |
| Eryolu Mah. | 1 | 148 | %91,2 | DEM | %71,3 |
| Erimli Mah. | 2 | 436 | %61,7 | DEM | %74,4 |
| Esenbağ Mah. | 1 | 296 | %77,7 | DEM | %53,7 |
| Fatihpaşa Mah. | 3 | 833 | %45,7 | DEM | %60,3 |
| Fetih Mah. | 9 | 3.001 | %64,2 | DEM | %58,8 |
| Fidanlar Mah. | 1 | 58 | %87,9 | DEM | %46,0 |
| Gencan Mah. | 1 | 168 | %81,6 | DEM | %74,0 |
| Gölpınar Mah. | 2 | 382 | %78,8 | DEM | %87,4 |
| Gültepe Mah. | 1 | 48 | %79,2 | AKP | %97,1 |
| Hacıosman Mah. | 1 | 193 | %79,8 | DEM | %52,1 |
| Harmanlar Mah. | 1 | 172 | %74,4 | DEM | %75,2 |
| Hasırlı Mah. | 3 | 965 | %42,2 | DEM | %73,6 |
| Havacılar Mah. | 2 | 429 | %69,0 | DEM | %69,1 |
| Hızır İlyas Mah. | 1 | 82 | %79,3 | AKP | %83,9 |
| Kabasakal Mah. | 2 | 416 | %72,1 | DEM | %53,9 |
| Kapaklıpınar Mah. | 1 | 211 | %96,2 | DEM | %72,3 |
| Karabaş Mah. | 3 | 728 | %72,0 | DEM | %58,5 |
| Karacaören Mah. | 1 | 193 | %75,7 | DEM | %89,0 |
| Karaçalı Mah. | 4 | 1.211 | %78,9 | DEM | %71,5 |
| Karaçimen Mah. | 1 | 150 | %65,3 | DEM | %86,4 |
| Kardeşler Mah. | 1 | 41 | %82,9 | DEM | %90,3 |
| Karpuzlu Mah. | 3 | 884 | %72,7 | DEM | %51,9 |
| Karpuztepe Mah. | 1 | 124 | %56,5 | DEM | %32,3 |
| Kartaltepe Mah. | 1 | 150 | %84,7 | DEM | %65,9 |
| Kavaklıbağ Mah. | 2 | 391 | %83,6 | HÜDA PAR | %59,7 |
| Kayayolu Mah. | 1 | 65 | %80,0 | DEM | %70,6 |
| Kengerli Mah. | 1 | 108 | %77,8 | AKP | %74,4 |
| Kervanpınar Mah. | 2 | 480 | %90,0 | DEM | %73,6 |
| Kırmasırt Mah. | 3 | 816 | %87,4 | DEM | %76,4 |
| Konacık Mah. | 1 | 206 | %40,8 | DEM | %56,4 |
| Koyungüden Mah. | 1 | 348 | %97,1 | DEM | %71,3 |
| Kozan Mah. | 2 | 653 | %85,5 | DEM | %67,6 |
| Kumluçat Mah. | 1 | 117 | %77,8 | DEM | %68,9 |
| Kumrucak Mah. | 1 | 140 | %96,4 | DEM | %68,4 |
| Kuşburnu Mah. | 1 | 52 | %65,4 | AKP | %62,1 |
| Kuşlukbağı Mah. | 1 | 174 | %95,4 | AKP | %67,7 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 510 | %77,1 | DEM | %51,5 |
| Köşk Mah. | 1 | 74 | %81,1 | AKP | %63,6 |
| Küçükakören Mah. | 4 | 1.159 | %80,2 | DEM | %70,1 |
| Küçükkadı Mah. | 2 | 368 | %55,2 | DEM | %70,7 |
| Lalebey Mah. | 4 | 1.179 | %59,5 | DEM | %78,8 |
| Melikahmet Mah. | 10 | 3.345 | %60,6 | DEM | %72,2 |
| Mermer Mah. | 3 | 883 | %81,2 | DEM | %82,5 |
| Mermeri Mah. | 2 | 410 | %80,2 | DEM | %62,3 |
| Nefirtaş Mah. | 1 | 296 | %83,5 | DEM | %68,3 |
| Pınardüzü Mah. | 1 | 152 | %98,7 | AKP | %100,0 |
| Sapanca Mah. | 2 | 381 | %88,7 | DEM | %56,8 |
| Sarıkamış Mah. | 2 | 429 | %86,0 | DEM | %78,3 |
| Sarılar Mah. | 1 | 157 | %95,5 | AKP | %92,6 |
| Sarıyazma Mah. | 1 | 56 | %85,7 | AKP | %36,4 |
| Sati Mah. | 3 | 831 | %64,4 | DEM | %67,5 |
| Savaş Mah. | 2 | 441 | %42,0 | DEM | %75,5 |
| Sayarlar Mah. | 1 | 210 | %84,8 | DEM | %76,1 |
| Sağdıçlı Mah. | 1 | 172 | %65,7 | HÜDA PAR | %83,0 |
| Soğanlı Mah. | 2 | 529 | %59,6 | DEM | %68,9 |
| Süleyman Nazif Mah. | 1 | 280 | %59,3 | DEM | %79,2 |
| Süngüler Mah. | 1 | 67 | %89,6 | AKP | %48,3 |
| Tanoğlu Mah. | 1 | 136 | %75,7 | DEM | %57,3 |
| Tezgeçer Mah. | 1 | 188 | %88,3 | HÜDA PAR | %45,0 |
| Yarımca Mah. | 1 | 151 | %70,9 | DEM | %72,8 |
| Yenice Mah. | 1 | 256 | %90,2 | DEM | %63,1 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 50 | %76,0 | DEM | %82,9 |
| Yenievler Mah. | 2 | 546 | %60,6 | DEM | %60,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 204 | %81,4 | AKP | %52,8 |
| Yeşilli Mah. | 2 | 430 | %89,5 | DEM | %54,7 |
| Yukarıkılıçtaşı Mah. | 4 | 1.365 | %73,1 | DEM | %68,7 |
| Yiğitçavuş Mah. | 2 | 480 | %74,4 | DEM | %71,8 |
| Ziya Gökalp Mah. | 5 | 1.616 | %60,6 | DEM | %73,6 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 275 | %69,1 | DEM | %52,1 |
| Çarıklı Mah. | 12 | 3.955 | %74,8 | DEM | %69,3 |
| Çataksu Mah. | 1 | 110 | %90,9 | DEM | %76,6 |
| Çelikli Mah. | 1 | 355 | %93,5 | DEM | %90,9 |
| Çubuklu Mah. | 1 | 185 | %83,8 | AKP | %51,3 |
| Özekli Mah. | 5 | 1.593 | %81,5 | DEM | %60,5 |
| İskenderpaşa Mah. | 10 | 3.412 | %58,0 | DEM | %55,8 |