%56,6
DEM Parti birinci
57.763 geçerli oy · katılım %72,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ergani ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %56,6 ile birinci; 57.763 geçerli oy, katılım %72,2.
Kayıtlı seçmen 89.422 · Oy kullanan 64.580 (katılım %72,2) · Geçerli 57.763 · Geçersiz 6.817
Ergani Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 32.706 | %56,6 |
| AKP | 10.439 | %18,1 |
| HÜDA PAR | 6.654 | %11,5 |
| YRP | 2.743 | %4,8 |
| CHP | 2.535 | %4,4 |
| DEVA | 907 | %1,6 |
| SAADET | 533 | %0,9 |
| İYİ | 308 | %0,5 |
| HKP | 235 | %0,4 |
| HAK-PAR | 203 | %0,4 |
| BTP | 150 | %0,3 |
| DSP | 135 | %0,2 |
| AP | 100 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 57 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ergani mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 13 | 4.275 | %64,9 | DEM | %61,0 |
| Ahmetli Mah. | 4 | 1.248 | %89,0 | DEM | %58,2 |
| Akçakale Mah. | 4 | 999 | %76,6 | DEM | %44,0 |
| Akçoban Mah. | 2 | 371 | %67,1 | DEM | %47,7 |
| Alitaşı Mah. | 2 | 581 | %84,9 | DEM | %70,4 |
| Armutova Mah. | 1 | 354 | %93,5 | DEM | %34,8 |
| Azıklı Mah. | 1 | 277 | %84,8 | DEM | %60,9 |
| Aziziye Mah. | 5 | 1.688 | %69,3 | DEM | %57,2 |
| Aşağıbitikçi Mah. | 2 | 420 | %94,8 | DEM | %68,7 |
| Aşağıkuyulu Mah. | 2 | 477 | %84,9 | AKP | %61,6 |
| Bademli Mah. | 1 | 181 | %57,5 | DEM | %56,2 |
| Bagür Mah. | 14 | 4.720 | %71,4 | DEM | %71,2 |
| Bahçekaşı Mah. | 1 | 23 | %139,1 | DEM | %44,8 |
| Bereketli Mah. | 2 | 429 | %81,1 | DEM | %55,4 |
| Boncuklu Mah. | 1 | 76 | %85,5 | DEM | %61,9 |
| Bozyer Mah. | 2 | 390 | %74,1 | DEM | %60,3 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 72 | %87,5 | DEM | %44,1 |
| Buzluca Mah. | 1 | 347 | %89,9 | DEM | %48,1 |
| Caferan Mah. | 1 | 198 | %99,0 | AKP | %43,5 |
| Canveren Mah. | 2 | 378 | %94,7 | DEM | %52,0 |
| Coşkun Mah. | 1 | 252 | %95,2 | DEM | %56,7 |
| Cömert Mah. | 2 | 376 | %88,6 | DEM | %69,9 |
| Dallıdağ Mah. | 1 | 163 | %87,7 | DEM | %49,2 |
| Dağarası Mah. | 1 | 337 | %72,7 | DEM | %55,2 |
| Demirli Mah. | 1 | 290 | %81,7 | AKP | %86,3 |
| Dereboyu Mah. | 2 | 557 | %83,7 | HÜDA PAR | %37,8 |
| Deringöze Mah. | 1 | 69 | %72,5 | DEM | %81,8 |
| Develi Mah. | 2 | 447 | %94,6 | AKP | %37,0 |
| Devletkuşu Mah. | 1 | 89 | %75,3 | AKP | %40,0 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 81 | %86,4 | DEM | %53,9 |
| Doğanköy Mah. | 2 | 700 | %85,4 | DEM | %57,5 |
| Dibektaş Mah. | 2 | 359 | %74,7 | DEM | %74,3 |
| Dicle Mah. | 45 | 14.955 | %63,8 | DEM | %58,5 |
| Fatih Mah. | 12 | 3.986 | %67,1 | DEM | %59,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.706 | %74,4 | DEM | %67,4 |
| Gökiçi Mah. | 1 | 193 | %94,8 | AKP | %86,3 |
| Gözekaya Mah. | 2 | 659 | %63,4 | DEM | %35,4 |
| Gözlü Mah. | 2 | 476 | %78,6 | HÜDA PAR | %58,3 |
| Gülerce Mah. | 1 | 198 | %82,3 | DEM | %49,6 |
| Güneştepe Mah. | 1 | 156 | %69,9 | DEM | %68,6 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 198 | %89,9 | DEM | %61,2 |
| Giraylar Mah. | 1 | 199 | %83,4 | DEM | %46,4 |
| Hançerli Mah. | 1 | 243 | %56,4 | DEM | %43,8 |
| Hendekköy Mah. | 2 | 646 | %93,2 | DEM | %75,1 |
| Hilar Mah. | 1 | 79 | %94,9 | DEM | %59,2 |
| Karaburçak Mah. | 2 | 404 | %78,5 | AKP | %47,5 |
| Karpuzlu Mah. | 2 | 438 | %82,2 | HÜDA PAR | %51,5 |
| Karşıbağlar Mah. | 1 | 153 | %66,0 | DEM | %35,7 |
| Kavaklı Mah. | 2 | 394 | %86,0 | AKP | %35,2 |
| Kavurmaküpü Mah. | 1 | 42 | %85,7 | DEM | %48,5 |
| Kayan Mah. | 1 | 153 | %70,6 | DEM | %44,0 |
| Kemaliye Mah. | 9 | 2.920 | %66,3 | DEM | %58,5 |
| Kemertaş Mah. | 11 | 3.556 | %69,9 | DEM | %51,4 |
| Kesentaş Mah. | 2 | 404 | %77,7 | DEM | %61,2 |
| Kıralan Mah. | 1 | 111 | %91,0 | DEM | %44,2 |
| Kocaali Mah. | 1 | 258 | %29,8 | DEM | %59,7 |
| Kortaş Mah. | 2 | 570 | %87,4 | AKP | %41,1 |
| Koyunalan Mah. | 1 | 282 | %93,6 | DEM | %72,2 |
| Kumçi Mah. | 1 | 223 | %77,1 | DEVA | %37,8 |
| Kömürtaş Mah. | 2 | 503 | %88,1 | DEM | %46,6 |
| Makam Dağı Mah. | 11 | 3.717 | %67,5 | DEM | %54,9 |
| Morkoyun Mah. | 2 | 470 | %90,6 | AKP | %44,7 |
| Namık Kemal Mah. | 3 | 1.029 | %75,1 | DEM | %54,9 |
| Olgun Mah. | 2 | 392 | %89,8 | DEM | %71,8 |
| Ortaağaç Mah. | 1 | 357 | %87,1 | DEM | %52,5 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 76 | %85,5 | DEM | %50,8 |
| Otluca Mah. | 1 | 128 | %82,0 | DEM | %55,1 |
| Pamukpınar Mah. | 1 | 297 | %60,9 | DEM | %48,6 |
| Pınarkaya Mah. | 1 | 238 | %81,5 | DEM | %83,6 |
| Sabırlı Mah. | 1 | 99 | %59,6 | DEM | %70,4 |
| Sallar Mah. | 1 | 134 | %73,1 | DEM | %50,9 |
| Sallıca Mah. | 1 | 146 | %95,9 | AKP | %48,9 |
| Salihli Mah. | 2 | 652 | %91,6 | DEM | %74,2 |
| Sanayi Mah. | 16 | 5.483 | %68,0 | DEM | %63,7 |
| Saray Mah. | 6 | 2.032 | %73,4 | DEM | %53,0 |
| Savaş Mah. | 1 | 149 | %68,5 | HÜDA PAR | %42,9 |
| Selmanköy Mah. | 3 | 825 | %83,5 | DEM | %53,4 |
| Sökündüzü Mah. | 1 | 143 | %74,8 | DEM | %67,7 |
| Tevekli Mah. | 1 | 153 | %43,8 | DEM | %60,3 |
| Usluca Mah. | 1 | 75 | %69,3 | DEM | %58,3 |
| Yakacık Mah. | 1 | 199 | %85,4 | DEM | %43,2 |
| Yamaçlar Mah. | 1 | 235 | %67,2 | DEM | %45,7 |
| Yapraklı Mah. | 1 | 175 | %86,9 | AKP | %32,4 |
| Yayvantepe Mah. | 1 | 40 | %75,0 | AKP | %62,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 225 | %94,7 | DEM | %59,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 118 | %63,6 | AKP | %46,5 |
| Yolbulan Mah. | 2 | 447 | %81,9 | DEM | %58,8 |
| Yolköprü Mah. | 1 | 118 | %89,8 | DEM | %55,4 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 154 | %93,5 | DEM | %45,4 |
| Yukarıbitikçi Mah. | 2 | 413 | %93,2 | AKP | %28,9 |
| Yukarıkarpuzlu Mah. | 1 | 226 | %74,8 | DEM | %50,3 |
| Yukarıkuyulu Mah. | 2 | 435 | %68,5 | DEM | %48,0 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 425 | %79,5 | DEM | %31,3 |
| Çakartaş Mah. | 1 | 305 | %89,5 | YRP | %87,6 |
| Çakırfakır Mah. | 1 | 172 | %64,5 | DEM | %68,9 |
| Çayırdere Mah. | 2 | 677 | %95,0 | DEM | %76,3 |
| Çayköy Mah. | 1 | 167 | %89,2 | AKP | %37,9 |
| Çukurdere Mah. | 1 | 197 | %86,8 | DEM | %53,6 |
| Çimlihöyük Mah. | 1 | 348 | %61,5 | HÜDA PAR | %40,0 |
| Çiçeközü Mah. | 1 | 276 | %86,6 | DEM | %72,3 |
| Özbilek Mah. | 2 | 385 | %88,1 | DEM | %45,3 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 103 | %93,2 | HÜDA PAR | %38,5 |
| Üçkardeş Mah. | 1 | 122 | %92,6 | DEM | %84,3 |
| İncehıdır Mah. | 3 | 997 | %56,5 | DEM | %51,4 |
| İstasyon Mah. | 12 | 4.164 | %66,3 | DEM | %64,2 |
| Şölen Mah. | 4 | 1.096 | %87,3 | DEM | %48,5 |
| Şirinevler Mah. | 16 | 5.279 | %69,1 | DEM | %67,8 |