%68,0
DEM Parti birinci
54.072 geçerli oy · katılım %77,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bismil ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %68,0 ile birinci; 54.072 geçerli oy, katılım %77,0.
Kayıtlı seçmen 75.372 · Oy kullanan 58.039 (katılım %77,0) · Geçerli 54.072 · Geçersiz 3.967
Bismil Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 36.766 | %68,0 |
| AKP | 8.444 | %15,6 |
| HÜDA PAR | 4.091 | %7,6 |
| DEVA | 2.393 | %4,4 |
| CHP | 1.054 | %2,0 |
| YRP | 746 | %1,4 |
| SAADET | 208 | %0,4 |
| BTP | 137 | %0,3 |
| İYİ | 117 | %0,2 |
| DSP | 116 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bismil mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetli Mah. | 1 | 78 | %88,5 | AKP | %69,1 |
| Akbaş Mah. | 1 | 308 | %78,3 | DEM | %99,2 |
| Akköy Mah. | 1 | 246 | %89,4 | DEM | %54,1 |
| Akpınar Mah. | 20 | 6.735 | %73,5 | DEM | %70,2 |
| Akçay Mah. | 1 | 74 | %94,6 | DEM | %63,8 |
| Alıncak Mah. | 1 | 83 | %96,4 | DEM | %55,0 |
| Altıok Mah. | 16 | 5.430 | %68,6 | DEM | %60,2 |
| Aluç Mah. | 1 | 49 | %79,6 | DEVA | %51,3 |
| Alibey Mah. | 2 | 375 | %87,2 | DEM | %57,2 |
| Ambar Mah. | 4 | 1.144 | %78,4 | DEM | %58,8 |
| Aralık Mah. | 2 | 481 | %90,9 | DEM | %48,5 |
| Arapkent Mah. | 1 | 131 | %74,8 | AKP | %44,0 |
| Arıkgöl Mah. | 1 | 79 | %92,4 | DEM | %66,2 |
| Aslanoğlu Mah. | 2 | 133 | %95,5 | AKP | %58,2 |
| Ataköy Mah. | 1 | 17 | %105,9 | DEM | %70,6 |
| Aygeçti Mah. | 1 | 64 | %64,1 | HÜDA PAR | %40,5 |
| Ağılköy Mah. | 1 | 48 | %52,1 | DEM | %54,6 |
| Ağıllı Mah. | 1 | 61 | %90,2 | AKP | %48,2 |
| Aşağıdolay Mah. | 1 | 53 | %94,3 | DEM | %60,0 |
| Aşağıoba Mah. | 1 | 124 | %96,0 | DEM | %44,6 |
| Babahaki Mah. | 1 | 27 | %107,4 | DEM | %81,5 |
| Bademli Mah. | 2 | 362 | %75,4 | DEM | %62,0 |
| Baharlı Mah. | 1 | 183 | %71,6 | DEM | %57,0 |
| Bahçe Mah. | 1 | 177 | %98,3 | DEM | %52,9 |
| Balcılar Mah. | 1 | 184 | %81,5 | DEM | %79,0 |
| Başhan Mah. | 1 | 321 | %84,4 | DEM | %46,3 |
| Başköy Mah. | 1 | 77 | %64,9 | DEM | %76,0 |
| Başören Mah. | 1 | 197 | %83,3 | DEM | %51,3 |
| Belli Mah. | 1 | 188 | %65,4 | DEM | %74,2 |
| Boyacı Mah. | 1 | 166 | %90,4 | DEM | %78,5 |
| Bozçalı Mah. | 2 | 227 | %90,3 | DEM | %35,6 |
| Bölümlü Mah. | 1 | 74 | %90,5 | DEM | %57,8 |
| Derbent Mah. | 1 | 64 | %84,4 | DEM | %41,2 |
| Doruk Mah. | 2 | 361 | %79,5 | DEVA | %46,9 |
| Dumlupınar Mah. | 14 | 4.653 | %71,9 | DEM | %77,8 |
| Dicle Mah. | 2 | 656 | %80,5 | DEM | %71,9 |
| Eliaçık Mah. | 2 | 445 | %86,1 | DEM | %55,9 |
| Erler Mah. | 1 | 144 | %45,1 | AKP | %46,0 |
| Esentepe Mah. | 10 | 3.401 | %76,7 | DEM | %79,2 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.250 | %69,5 | DEM | %60,4 |
| Fırat Mah. | 14 | 4.560 | %75,0 | DEM | %77,3 |
| Gedikbaşı Mah. | 1 | 31 | %103,2 | DEM | %100,0 |
| Göksu Mah. | 2 | 496 | %88,3 | DEM | %96,3 |
| Güngeçti Mah. | 1 | 311 | %82,6 | HÜDA PAR | %35,2 |
| Güroluk Mah. | 2 | 376 | %92,8 | DEM | %69,4 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 146 | %69,2 | DEM | %62,6 |
| Harmanlı Mah. | 1 | 305 | %83,6 | DEM | %41,2 |
| Hasanpınar Mah. | 1 | 129 | %85,3 | DEM | %47,2 |
| Işıklar Mah. | 1 | 218 | %99,1 | AKP | %100,0 |
| Kamberli Mah. | 1 | 151 | %85,4 | AKP | %40,2 |
| Kamışlı Mah. | 1 | 58 | %75,9 | DEVA | %65,1 |
| Karabörk Mah. | 1 | 22 | %86,4 | AKP | %73,7 |
| Karacık Mah. | 1 | 32 | %87,5 | DEVA | %42,3 |
| Karagöz Mah. | 1 | 214 | %100,5 | DEM | %87,9 |
| Karapınar Mah. | 1 | 29 | %86,2 | DEVA | %50,0 |
| Karatepe Mah. | 1 | 138 | %93,5 | DEM | %95,4 |
| Karayiğit Mah. | 1 | 102 | %82,4 | AKP | %51,9 |
| Karaçölya Mah. | 1 | 42 | %100,0 | DEM | %53,7 |
| Kavuşak Mah. | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %55,1 |
| Kayıköy Mah. | 1 | 119 | %80,7 | DEM | %84,0 |
| Kazancı Mah. | 3 | 883 | %84,0 | DEM | %89,7 |
| Kağıtlı Mah. | 1 | 89 | %80,9 | AKP | %37,7 |
| Keberli Mah. | 1 | 210 | %93,3 | DEM | %53,7 |
| Kılavuztepe Mah. | 1 | 50 | %106,0 | DEM | %65,3 |
| Kooperatif Mah. | 7 | 2.302 | %78,0 | DEM | %79,2 |
| Kopmaz Mah. | 1 | 21 | %114,3 | AKP | %86,4 |
| Kopuzlu Mah. | 1 | 243 | %73,3 | DEM | %78,9 |
| Korukçu Mah. | 1 | 333 | %91,3 | DEM | %42,7 |
| Koyunlu Mah. | 1 | 122 | %73,0 | DEM | %54,1 |
| Koğuk Mah. | 1 | 40 | %95,0 | DEM | %94,6 |
| Kumrulu Mah. | 1 | 33 | %66,7 | AKP | %95,5 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 1.776 | %70,7 | DEM | %59,1 |
| Kurudere Mah. | 2 | 411 | %76,2 | DEM | %35,2 |
| Kurudeğirmen Mah. | 1 | 19 | %131,6 | DEM | %70,8 |
| Köprüköy Mah. | 1 | 44 | %81,8 | DEM | %62,9 |
| Köseli Mah. | 6 | 1.809 | %78,8 | DEM | %69,9 |
| Merdan Mah. | 1 | 73 | %90,4 | DEVA | %98,5 |
| Meydanlık Mah. | 1 | 175 | %91,4 | AKP | %42,4 |
| Mirzabey Mah. | 2 | 451 | %69,6 | DEM | %50,5 |
| Obalı Mah. | 1 | 307 | %71,0 | DEM | %44,7 |
| Ofköy Mah. | 1 | 89 | %79,8 | DEM | %52,9 |
| Oğuzlar Mah. | 1 | 112 | %59,8 | DEM | %73,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 147 | %90,5 | AKP | %62,6 |
| Sanayi Mah. | 12 | 4.159 | %76,0 | DEM | %79,1 |
| Sarıköy Mah. | 1 | 95 | %95,8 | DEM | %50,6 |
| Sarıtoprak Mah. | 2 | 406 | %88,4 | DEM | %88,6 |
| Sazlı Mah. | 1 | 56 | %101,8 | AKP | %98,3 |
| Seki Mah. | 1 | 188 | %89,4 | AKP | %53,6 |
| Serçeler Mah. | 1 | 241 | %72,2 | DEM | %51,5 |
| Seyrantepe Mah. | 6 | 1.905 | %84,7 | DEM | %80,6 |
| Seyit Hasan Mah. | 1 | 182 | %87,9 | DEM | %57,4 |
| Sinanköy Mah. | 3 | 790 | %73,0 | DEM | %45,3 |
| Tatlıçayır Mah. | 1 | 50 | %72,0 | DEM | %94,3 |
| Tekel Mah. | 6 | 2.008 | %78,3 | DEM | %86,0 |
| Tepe Mah. | 9 | 2.817 | %79,4 | DEM | %40,1 |
| Tepecik Mah. | 1 | 142 | %64,1 | DEM | %73,3 |
| Topraklı Mah. | 1 | 222 | %73,4 | DEM | %55,7 |
| Türkmenhacı Mah. | 2 | 559 | %85,7 | DEM | %35,0 |
| Tilkilik Mah. | 1 | 178 | %90,5 | DEM | %53,8 |
| Ulutürk Mah. | 8 | 2.794 | %74,3 | DEM | %85,7 |
| Uyanık Mah. | 1 | 14 | %114,3 | AKP | %53,3 |
| Uğrak Mah. | 1 | 73 | %43,8 | HÜDA PAR | %31,3 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 237 | %74,7 | DEM | %49,7 |
| Yamaçköy Mah. | 1 | 75 | %74,7 | DEM | %69,1 |
| Yasince Mah. | 1 | 134 | %68,7 | DEM | %92,1 |
| Yağmurköy Mah. | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %42,7 |
| Yenice Mah. | 1 | 114 | %84,2 | DEM | %84,6 |
| Yukarıdolay Mah. | 1 | 125 | %91,2 | DEM | %56,1 |
| Yukarıharım Mah. | 1 | 317 | %94,3 | DEM | %81,2 |
| Yukarısalat Mah. | 4 | 1.140 | %85,3 | DEM | %69,5 |
| Çakallı Mah. | 1 | 154 | %85,7 | DEM | %63,0 |
| Çakıllı Mah. | 1 | 82 | %89,0 | DEM | %83,6 |
| Çatalköy Mah. | 1 | 114 | %79,0 | DEM | %71,9 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 325 | %81,2 | DEM | %92,7 |
| Çeltikli Mah. | 3 | 897 | %83,5 | DEM | %86,0 |
| Çorapa Mah. | 1 | 111 | %79,3 | DEM | %41,0 |
| Çölağan Mah. | 1 | 112 | %93,8 | DEM | %92,1 |
| Çöltepe Mah. | 1 | 216 | %71,8 | AKP | %60,4 |
| Üçtepe Mah. | 4 | 1.344 | %87,1 | DEM | %52,1 |
| İsalı Mah. | 1 | 95 | %59,0 | DEVA | %37,5 |
| İsapınar Mah. | 1 | 278 | %89,9 | DEM | %74,7 |
| Şahintepe Mah. | 1 | 83 | %81,9 | DEM | %53,7 |
| Şentepe Mah. | 15 | 5.258 | %71,5 | DEM | %81,5 |