Kale · Belediye başkanı
%50,3
CHP birinci
12.991 geçerli oy · katılım %90,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kale ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %50,3 ile birinci; 12.991 geçerli oy, katılım %90,7.
Kale
Kayıtlı seçmen 15.270 · Oy kullanan 13.842 (katılım %90,7) · Geçerli 12.991 · Geçersiz 851
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adamharmanı Mah. | 1 | 214 | %94,4 | CHP | %47,4 |
| Alanyurt Mah. | 1 | 340 | %93,5 | CHP | %63,7 |
| Belenköy Mah. | 1 | 179 | %86,0 | CHP | %75,3 |
| Cevherpaşa Mah. | 5 | 1.695 | %84,5 | CHP | %54,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.430 | %83,6 | CHP | %50,1 |
| Demirciler Mah. | 2 | 419 | %97,1 | CHP | %59,3 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 180 | %94,4 | CHP | %45,1 |
| Esenkaya Mah. | 1 | 181 | %97,8 | AKP | %52,1 |
| Gökçeören Mah. | 2 | 392 | %96,7 | CHP | %47,3 |
| Gölbaşı Mah. | 3 | 712 | %92,0 | AKP | %49,2 |
| Gülbağlık Mah. | 3 | 889 | %91,2 | CHP | %50,5 |
| Habipler Mah. | 1 | 129 | %93,8 | CHP | %60,6 |
| Hürriyet Mah. | 4 | 1.190 | %83,5 | CHP | %48,6 |
| Karaköy Mah. | 3 | 1.010 | %94,2 | CHP | %47,3 |
| Karayayla Mah. | 1 | 200 | %93,5 | AKP | %56,1 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 439 | %96,6 | CHP | %43,6 |
| Kırköy Mah. | 1 | 216 | %93,1 | AKP | %69,6 |
| Koçarboğazı Mah. | 1 | 120 | %99,2 | CHP | %50,0 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 183 | %97,8 | AKP | %56,4 |
| Künar Mah. | 2 | 209 | %94,3 | CHP | %51,4 |
| Muslugüme Mah. | 1 | 109 | %98,2 | AKP | %67,0 |
| Narlı Mah. | 1 | 325 | %92,0 | AKP | %46,6 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 169 | %96,5 | CHP | %56,9 |
| Ortatepe Mah. | 1 | 172 | %98,3 | CHP | %53,5 |
| Toki Mah. | 4 | 1.118 | %86,9 | CHP | %54,3 |
| Uluçam Mah. | 4 | 1.176 | %90,8 | CHP | %60,8 |
| Yenidere Mah. | 1 | 157 | %92,4 | AKP | %42,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 170 | %99,4 | AKP | %64,9 |
| Çakırbağ Mah. | 1 | 210 | %94,3 | CHP | %63,7 |
| Çamlarca Mah. | 2 | 504 | %95,2 | AKP | %40,1 |
| Özlüce Mah. | 1 | 304 | %96,4 | CHP | %59,7 |
| İnceğiz Mah. | 2 | 529 | %95,8 | CHP | %55,6 |