Çivril · Belediye başkanı
%37,4
CHP birinci
36.771 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çivril ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %37,4 ile birinci; 36.771 geçerli oy, katılım %85,5.
Çivril
Kayıtlı seçmen 46.616 · Oy kullanan 39.868 (katılım %85,5) · Geçerli 36.771 · Geçersiz 3.097
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 5 | 1.590 | %81,8 | CHP | %35,2 |
| Aktaş Mah. | 1 | 37 | %108,1 | AKP | %54,3 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %41,7 |
| Aşağı Mah. | 5 | 1.435 | %81,6 | CHP | %35,4 |
| Balçıkhisar Mah. | 3 | 737 | %92,7 | AKP | %44,8 |
| Bayat Mah. | 1 | 89 | %95,5 | CHP | %65,3 |
| Bekirli Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %45,1 |
| Belence Mah. | 1 | 158 | %97,5 | AKP | %42,7 |
| Beydilli Mah. | 2 | 418 | %97,4 | AKP | %42,6 |
| Beyköy Mah. | 1 | 236 | %88,1 | AKP | %58,8 |
| Bozdağ Mah. | 1 | 122 | %86,1 | AKP | %46,4 |
| Bucak Mah. | 1 | 144 | %86,1 | YRP | %34,8 |
| Bulgurlar Mah. | 1 | 151 | %92,7 | AKP | %40,2 |
| Cabar Mah. | 1 | 273 | %89,0 | CHP | %54,2 |
| Cumalar Mah. | 1 | 79 | %78,5 | YRP | %32,7 |
| Düzbel Mah. | 1 | 217 | %94,9 | AKP | %35,6 |
| Emircik Mah. | 3 | 857 | %87,2 | CHP | %51,6 |
| Gökgöl Mah. | 1 | 104 | %96,2 | AKP | %35,1 |
| Gümüşsu Mah. | 3 | 1.026 | %85,1 | AKP | %38,2 |
| Gürpınar Mah. | 9 | 2.953 | %81,1 | CHP | %55,1 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.302 | %65,1 | AKP | %35,3 |
| Haydan Mah. | 4 | 1.276 | %90,5 | CHP | %30,9 |
| Irgıllı Mah. | 5 | 1.675 | %88,4 | AKP | %36,0 |
| Işıklı Mah. | 5 | 1.228 | %88,8 | CHP | %41,0 |
| Karabedirler Mah. | 3 | 720 | %89,4 | CHP | %40,8 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 172 | %94,2 | AKP | %41,0 |
| Karalar Mah. | 1 | 261 | %86,2 | CHP | %55,6 |
| Karamanlı Mah. | 1 | 85 | %88,2 | CHP | %51,4 |
| Karayahşiler Mah. | 3 | 896 | %92,5 | CHP | %40,4 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 24 | %116,7 | YRP | %43,5 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 166 | %95,2 | YRP | %36,1 |
| Kıralan Mah. | 10 | 3.412 | %83,8 | AKP | %38,9 |
| Kızılcasöğüt Mah. | 7 | 2.343 | %80,4 | CHP | %43,6 |
| Kızılcayer Mah. | 1 | 234 | %93,2 | CHP | %54,5 |
| Kocayaka Mah. | 2 | 603 | %92,2 | CHP | %51,0 |
| Koçak Mah. | 2 | 641 | %93,5 | CHP | %30,5 |
| Menteş Mah. | 2 | 469 | %93,8 | AKP | %48,9 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 85 | %91,8 | YRP | %50,0 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 282 | %91,1 | CHP | %32,2 |
| Saray Mah. | 3 | 777 | %79,3 | CHP | %41,6 |
| Sarıbeyli Mah. | 1 | 12 | %150,0 | AKP | %44,4 |
| Sarılar Mah. | 1 | 246 | %88,6 | CHP | %54,7 |
| Savran Mah. | 1 | 355 | %92,7 | CHP | %44,6 |
| Seraserli Mah. | 1 | 182 | %96,7 | AKP | %34,9 |
| Somak Mah. | 1 | 203 | %90,2 | AKP | %43,5 |
| Stadyum Mah. | 3 | 997 | %77,7 | CHP | %37,3 |
| Sundurlu Mah. | 1 | 280 | %92,9 | AKP | %54,3 |
| Sökmen Mah. | 2 | 380 | %89,2 | CHP | %53,7 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 319 | %87,2 | AKP | %48,6 |
| Tekke Mah. | 2 | 365 | %90,7 | AKP | %34,7 |
| Tokça Mah. | 1 | 216 | %93,1 | CHP | %56,8 |
| Tuğlu Mah. | 1 | 160 | %92,5 | CHP | %58,6 |
| Yahyalı Mah. | 2 | 492 | %95,9 | AKP | %34,5 |
| Yakacık Mah. | 1 | 197 | %95,9 | AKP | %42,8 |
| Yalınlı Mah. | 1 | 168 | %93,5 | CHP | %66,9 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 210 | %86,2 | CHP | %47,4 |
| Yassıhüyük Mah. | 1 | 192 | %97,4 | CHP | %50,9 |
| Yukarı Mah. | 7 | 2.192 | %81,6 | CHP | %29,4 |
| Yukarı Çapak Mah. | 1 | 79 | %101,3 | AKP | %60,5 |
| Yuvaköy Mah. | 1 | 309 | %85,8 | CHP | %57,1 |
| Çakallar Mah. | 1 | 35 | %108,6 | YRP | %48,3 |
| Çandır Mah. | 1 | 103 | %99,0 | CHP | %38,9 |
| Çapak Mah. | 1 | 141 | %95,7 | YRP | %38,8 |
| Çarşı Mah. | 6 | 1.892 | %81,9 | CHP | %33,5 |
| Çatlar Mah. | 4 | 1.261 | %82,5 | CHP | %32,9 |
| Çayır Mah. | 5 | 1.416 | %78,5 | CHP | %33,4 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 20 | %130,0 | YRP | %76,2 |
| Çetinler Mah. | 1 | 193 | %87,1 | CHP | %61,0 |
| Çıtak Mah. | 7 | 2.430 | %85,1 | CHP | %38,9 |
| Ömerli Mah. | 1 | 245 | %94,7 | CHP | %52,7 |
| Özdemirci Mah. | 6 | 1.459 | %90,1 | CHP | %42,2 |
| İmrallı Mah. | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %35,8 |
| İnceköy Mah. | 1 | 131 | %83,2 | YRP | %60,8 |
| İshaklı Mah. | 1 | 161 | %96,9 | AKP | %50,0 |
| İğdir Mah. | 2 | 632 | %85,8 | CHP | %41,5 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.060 | %83,7 | CHP | %38,0 |
| Şenköy Mah. | 1 | 341 | %92,4 | CHP | %48,4 |