Buldan · Belediye başkanı
%53,2
CHP birinci
17.330 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buldan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %53,2 ile birinci; 17.330 geçerli oy, katılım %88,6.
Buldan
Kayıtlı seçmen 21.327 · Oy kullanan 18.888 (katılım %88,6) · Geçerli 17.330 · Geçersiz 1.558
Seçilenler
- Mehmet Ali Orpak · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 94 | %97,9 | CHP | %41,9 |
| Alacaoğlu Mah. | 1 | 155 | %92,3 | CHP | %37,5 |
| Alandız Mah. | 1 | 295 | %96,6 | MHP | %43,8 |
| Beyler Mah. | 1 | 135 | %90,4 | MHP | %49,1 |
| Bostanyeri Mah. | 1 | 54 | %109,3 | CHP | %52,9 |
| Bozalan Mah. | 1 | 286 | %96,9 | CHP | %55,2 |
| Boğazçiftlik Mah. | 1 | 177 | %98,3 | CHP | %38,4 |
| Bursa Mah. | 1 | 252 | %93,7 | CHP | %50,2 |
| Bölmekaya Mah. | 1 | 255 | %89,8 | MHP | %49,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.714 | %82,4 | CHP | %56,3 |
| Derbent Mah. | 1 | 319 | %93,4 | CHP | %52,6 |
| Dımbazlar Mah. | 1 | 186 | %98,9 | CHP | %59,2 |
| Doğan Mah. | 1 | 257 | %94,6 | MHP | %38,2 |
| Dört Eylül Mah. | 3 | 1.032 | %82,7 | CHP | %60,1 |
| Düzalan Mah. | 1 | 105 | %94,3 | CHP | %46,2 |
| Gölbaşı Mah. | 6 | 1.953 | %86,8 | CHP | %51,3 |
| Gülalan Mah. | 1 | 201 | %98,0 | CHP | %59,4 |
| Güroluk Mah. | 1 | 154 | %97,4 | CHP | %48,6 |
| Girne Mah. | 1 | 170 | %90,0 | CHP | %58,3 |
| Hasanbeyler Mah. | 1 | 337 | %97,9 | CHP | %39,4 |
| Helvacılar Mah. | 1 | 322 | %90,7 | CHP | %55,6 |
| Kadıköy Mah. | 3 | 833 | %95,0 | CHP | %61,5 |
| Karaköy Mah. | 2 | 619 | %99,5 | CHP | %66,3 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 1.011 | %85,6 | CHP | %54,3 |
| Kaşıkcı Mah. | 1 | 201 | %93,5 | CHP | %40,3 |
| Kırandamı Mah. | 1 | 65 | %98,5 | CHP | %40,7 |
| Kovanoluk Mah. | 1 | 182 | %98,9 | CHP | %57,5 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 188 | %89,9 | CHP | %58,3 |
| Kurudere Mah. | 1 | 116 | %80,2 | MHP | %56,8 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 60 | %90,0 | CHP | %63,5 |
| Oğuz Mah. | 2 | 421 | %94,5 | CHP | %57,2 |
| Sarımahmutlu Mah. | 1 | 226 | %91,6 | İYİ | %42,0 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 144 | %93,8 | CHP | %43,3 |
| Turan Mah. | 2 | 402 | %93,0 | CHP | %53,9 |
| Türlübey Mah. | 2 | 520 | %94,2 | CHP | %50,7 |
| Yalçınkaya Mah. | 1 | 94 | %91,5 | CHP | %66,3 |
| Yayla Mah. | 1 | 200 | %99,0 | CHP | %54,9 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.777 | %82,1 | CHP | %53,9 |
| Yenicekent Mah. | 6 | 1.727 | %90,1 | CHP | %56,2 |
| Yeniçam Mah. | 1 | 144 | %83,3 | CHP | %55,8 |
| Yeşil Dere Mah. | 1 | 94 | %100,0 | CHP | %60,2 |
| Çamköy Mah. | 1 | 143 | %92,3 | CHP | %55,1 |
| Çarşı Mah. | 1 | 170 | %88,8 | CHP | %43,7 |
| Çatak Mah. | 1 | 72 | %87,5 | MHP | %50,0 |
| Çaybaşı Mah. | 2 | 465 | %89,0 | CHP | %49,2 |