%33,9
İYİ PARTİ birinci
34.494 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenişehir ilçesinde Belediye başkanı oylamasında İYİ PARTİ %33,9 ile birinci; 34.494 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 43.241 · Oy kullanan 36.986 (katılım %85,5) · Geçerli 34.494 · Geçersiz 2.492
Yenişehir Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 11.699 | %33,9 |
| MHP | 10.523 | %30,5 |
| CHP | 7.599 | %22,0 |
| YRP | 2.197 | %6,4 |
| DEM | 1.069 | %3,1 |
| SAADET | 471 | %1,4 |
| ZAFER | 280 | %0,8 |
| DP | 130 | %0,4 |
| DSP | 93 | %0,3 |
| MİLLET | 89 | %0,3 |
| BTP | 79 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 69 | %0,2 |
| HKP | 66 | %0,2 |
| DEVA | 66 | %0,2 |
| TKP | 64 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yenişehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Mah. | 1 | 77 | %96,1 | MHP | %44,6 |
| Akbıyık Mah. | 1 | 221 | %82,8 | MHP | %35,1 |
| Akdere Mah. | 1 | 127 | %86,6 | İYİ | %36,5 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 353 | %95,5 | İYİ | %48,7 |
| Alaylı Mah. | 1 | 166 | %94,6 | İYİ | %39,2 |
| Ayaz Mah. | 1 | 183 | %94,5 | İYİ | %41,3 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 151 | %94,0 | İYİ | %42,2 |
| Barcın Mah. | 2 | 389 | %95,1 | CHP | %31,1 |
| Beypınar Mah. | 1 | 139 | %100,0 | MHP | %76,0 |
| Burcun Mah. | 1 | 187 | %92,5 | CHP | %46,3 |
| Cihadiye Mah. | 1 | 329 | %90,6 | MHP | %43,3 |
| Demirboğa Mah. | 1 | 211 | %94,8 | İYİ | %41,7 |
| Dereköy Mah. | 1 | 85 | %96,5 | MHP | %41,9 |
| Ebeköy Mah. | 1 | 227 | %89,0 | MHP | %44,8 |
| Eğerce Mah. | 1 | 223 | %96,0 | MHP | %42,4 |
| Fethiye Mah. | 1 | 227 | %96,0 | CHP | %37,0 |
| Gökçesu Mah. | 1 | 135 | %96,3 | CHP | %57,9 |
| Gündoğan Mah. | 4 | 1.071 | %81,0 | İYİ | %35,7 |
| Günece Mah. | 1 | 149 | %89,3 | İYİ | %47,7 |
| Hayriye Mah. | 1 | 270 | %93,7 | İYİ | %40,5 |
| Hıdırbali Mah. | 2 | 452 | %83,2 | İYİ | %33,4 |
| Karaamca Mah. | 1 | 186 | %94,1 | MHP | %38,8 |
| Karabahadır Mah. | 1 | 48 | %110,4 | MHP | %40,4 |
| Karacaahmet Mah. | 1 | 122 | %102,5 | MHP | %51,7 |
| Karacaali Mah. | 1 | 207 | %94,2 | CHP | %60,4 |
| Karaköy Mah. | 1 | 185 | %90,8 | MHP | %46,9 |
| Karasıl Mah. | 1 | 304 | %95,1 | MHP | %45,6 |
| Kavaklı Mah. | 2 | 439 | %94,8 | İYİ | %35,3 |
| Kıblepınar Mah. | 1 | 53 | %83,0 | MHP | %66,7 |
| Kızılhisar Mah. | 1 | 214 | %94,9 | CHP | %31,3 |
| Kızılköy Mah. | 1 | 199 | %82,4 | İYİ | %32,9 |
| Koyunhisar Mah. | 2 | 569 | %93,3 | MHP | %46,4 |
| Kozdere Mah. | 1 | 337 | %91,1 | İYİ | %63,3 |
| Kurtuluş Mah. | 19 | 6.227 | %80,1 | İYİ | %37,8 |
| Köprühisar Mah. | 1 | 259 | %95,8 | CHP | %48,7 |
| Kirazlıyayla Mah. | 1 | 168 | %93,5 | İYİ | %53,2 |
| Mahmudiye Mah. | 2 | 468 | %91,7 | İYİ | %35,4 |
| Marmaracık Mah. | 1 | 351 | %95,2 | CHP | %40,5 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 91 | %94,5 | MHP | %54,3 |
| Menteşe Mah. | 1 | 248 | %90,3 | MHP | %39,4 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 512 | %93,8 | MHP | %42,7 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 261 | %89,7 | İYİ | %33,8 |
| Papatya Mah. | 1 | 144 | %88,9 | MHP | %45,9 |
| Paşayayla Mah. | 1 | 47 | %85,1 | MHP | %57,1 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 74 | %96,0 | CHP | %28,8 |
| Selimiye Mah. | 1 | 294 | %94,2 | MHP | %37,4 |
| Subaşı Mah. | 2 | 505 | %94,3 | MHP | %37,2 |
| Söylemiş Mah. | 2 | 425 | %91,8 | İYİ | %36,1 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 173 | %93,6 | MHP | %34,8 |
| Tabakhane Mah. | 3 | 951 | %87,4 | İYİ | %46,9 |
| Terziler Mah. | 2 | 644 | %93,2 | MHP | %37,6 |
| Toprakdere Mah. | 1 | 81 | %100,0 | MHP | %38,5 |
| Toprakocak Mah. | 1 | 152 | %93,4 | CHP | %34,9 |
| Ulucami Mah. | 3 | 927 | %80,9 | DEM | %30,1 |
| Yarhisar Mah. | 1 | 73 | %95,9 | MHP | %39,7 |
| Yazılı Mah. | 1 | 49 | %81,6 | İYİ | %31,6 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.554 | %80,1 | İYİ | %39,2 |
| Yenigün Mah. | 40 | 13.488 | %81,8 | İYİ | %34,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 181 | %99,5 | MHP | %46,5 |
| Yıldırım Mah. | 1 | 115 | %99,1 | MHP | %39,4 |
| Yılmaz Mah. | 1 | 301 | %92,4 | İYİ | %62,2 |
| Yolören Mah. | 3 | 938 | %92,0 | CHP | %67,2 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 6 | 1.623 | %77,9 | İYİ | %36,1 |
| Çamönü Mah. | 1 | 203 | %96,1 | İYİ | %45,1 |
| Çardak Mah. | 1 | 206 | %89,8 | MHP | %40,5 |
| Çayır Mah. | 4 | 1.084 | %79,9 | İYİ | %37,2 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 308 | %88,3 | MHP | %45,5 |
| Çelebi Mah. | 2 | 584 | %96,1 | CHP | %33,2 |
| Çeltikçi Mah. | 2 | 503 | %92,8 | İYİ | %44,8 |
| Çiçeközü Mah. | 2 | 427 | %88,5 | MHP | %71,3 |
| İncirli Mah. | 2 | 367 | %95,6 | İYİ | %38,5 |