%43,9
AK PARTİ birinci
13.791 geçerli oy · katılım %91,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Orhaneli ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %43,9 ile birinci; 13.791 geçerli oy, katılım %91,9.
Kayıtlı seçmen 16.284 · Oy kullanan 14.957 (katılım %91,9) · Geçerli 13.791 · Geçersiz 1.166
Orhaneli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.048 | %43,9 |
| İYİ | 5.663 | %41,1 |
| CHP | 825 | %6,0 |
| YRP | 322 | %2,3 |
| SAADET | 117 | %0,9 |
| ZAFER | 73 | %0,5 |
| BTP | 49 | %0,4 |
| VATAN | 32 | %0,2 |
| HKP | 26 | %0,2 |
| DEVA | 24 | %0,2 |
| DP | 23 | %0,2 |
| DSP | 17 | %0,1 |
| MİLLET | 15 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Osman Tayır · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Orhaneli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 300 Evler Mah. | 3 | 726 | %87,5 | AKP | %42,8 |
| Akalan Mah. | 2 | 396 | %97,2 | İYİ | %56,6 |
| Akçabük Mah. | 1 | 130 | %85,4 | AKP | %49,5 |
| Altıntaş Mah. | 2 | 442 | %86,2 | AKP | %67,9 |
| Argın Mah. | 1 | 168 | %96,4 | AKP | %56,4 |
| Ağaçhisar Mah. | 1 | 120 | %96,7 | İYİ | %56,2 |
| Balıoğlu Mah. | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %63,0 |
| Başköy Mah. | 1 | 236 | %96,6 | İYİ | %51,4 |
| Belenoluk Mah. | 1 | 55 | %100,0 | İYİ | %50,9 |
| Celepler Mah. | 1 | 118 | %96,6 | İYİ | %49,5 |
| Dağgüney Mah. | 1 | 94 | %95,7 | İYİ | %37,1 |
| Deliballılar Mah. | 1 | 112 | %97,3 | İYİ | %46,1 |
| Demirci Mah. | 1 | 186 | %96,2 | İYİ | %46,9 |
| Dere Mah. | 1 | 52 | %80,8 | İYİ | %62,2 |
| Dündar Mah. | 1 | 136 | %94,1 | İYİ | %46,6 |
| Emir Mah. | 1 | 92 | %101,1 | İYİ | %51,2 |
| Erenler Mah. | 1 | 320 | %89,7 | AKP | %45,7 |
| Esentepe Mah. | 2 | 705 | %88,7 | İYİ | %49,7 |
| Eskidanişment Mah. | 1 | 174 | %97,7 | İYİ | %58,1 |
| Fadıl Mah. | 1 | 314 | %82,8 | AKP | %77,2 |
| Fevzipaşa Mah. | 4 | 1.339 | %84,9 | İYİ | %48,7 |
| Firoz Mah. | 1 | 131 | %97,0 | AKP | %75,4 |
| Gazioluk Mah. | 1 | 61 | %95,1 | İYİ | %45,8 |
| Gazipaşa Mah. | 4 | 1.148 | %88,3 | İYİ | %46,1 |
| Göktepe Mah. | 1 | 134 | %98,5 | AKP | %37,8 |
| Göynükbelen Mah. | 5 | 995 | %93,5 | İYİ | %49,2 |
| Gümüşpınar Mah. | 3 | 779 | %94,2 | AKP | %38,8 |
| Girencik Mah. | 1 | 105 | %102,9 | AKP | %49,0 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %78,9 |
| Kadı Mah. | 1 | 96 | %91,7 | İYİ | %76,5 |
| Karabekirpaşa Mah. | 1 | 180 | %85,0 | AKP | %54,1 |
| Karaoğlanlar Mah. | 1 | 229 | %94,3 | AKP | %47,2 |
| Karasi Mah. | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %83,7 |
| Karıncalı Mah. | 4 | 999 | %88,2 | AKP | %45,1 |
| Koçu Mah. | 1 | 138 | %96,4 | AKP | %60,2 |
| Kusumlar Mah. | 1 | 64 | %98,4 | İYİ | %46,6 |
| Küçükorhan Mah. | 1 | 110 | %100,9 | İYİ | %45,5 |
| Letafet Mah. | 1 | 89 | %94,4 | AKP | %65,4 |
| Mahaller Mah. | 1 | 122 | %98,4 | İYİ | %49,5 |
| Nalınlar Mah. | 1 | 223 | %94,6 | AKP | %40,5 |
| Orta Mah. | 1 | 138 | %96,4 | AKP | %48,7 |
| Sadağı Mah. | 1 | 99 | %98,0 | İYİ | %52,2 |
| Semerci Mah. | 1 | 93 | %81,7 | AKP | %53,5 |
| Serçeler Mah. | 1 | 72 | %97,2 | İYİ | %42,2 |
| Sırıl Mah. | 1 | 273 | %91,9 | AKP | %59,5 |
| Söğüt Mah. | 1 | 210 | %96,7 | AKP | %53,1 |
| Süleymanbey Mah. | 1 | 238 | %93,3 | AKP | %46,2 |
| Tepecik Mah. | 1 | 147 | %98,0 | İYİ | %51,5 |
| Topuk Mah. | 1 | 162 | %92,0 | AKP | %49,3 |
| Yakuplar Mah. | 1 | 205 | %94,6 | AKP | %51,1 |
| Yenidanişment Mah. | 1 | 43 | %93,0 | AKP | %75,8 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 228 | %97,4 | AKP | %52,0 |
| Yörükler Mah. | 1 | 215 | %96,3 | AKP | %58,0 |
| Çatak Mah. | 1 | 94 | %100,0 | AKP | %42,5 |
| Çeki Mah. | 1 | 81 | %101,2 | İYİ | %50,7 |
| Çınarcık Mah. | 1 | 184 | %94,6 | İYİ | %57,8 |
| Çöreler Mah. | 2 | 474 | %97,3 | İYİ | %45,0 |
| Çivili Mah. | 1 | 264 | %93,6 | AKP | %69,8 |
| İkizoluk Mah. | 1 | 283 | %101,1 | AKP | %39,1 |
| İsmetpaşa Mah. | 3 | 974 | %87,9 | İYİ | %50,9 |
| Şükriye Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %58,2 |