Nilüfer · Belediye başkanı
%59,7
CHP birinci
303.415 geçerli oy · katılım %79,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nilüfer ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %59,7 ile birinci; 303.415 geçerli oy, katılım %79,4.
Nilüfer
Kayıtlı seçmen 394.367 · Oy kullanan 312.941 (katılım %79,4) · Geçerli 303.415 · Geçersiz 9.526
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 9 | 3.002 | %82,5 | CHP | %69,0 |
| 23 Nisan Mah. | 41 | 14.347 | %79,4 | CHP | %65,4 |
| 29 Ekim Mah. | 31 | 10.810 | %82,6 | CHP | %69,3 |
| 30 Ağustos Zafer Mah. | 27 | 9.173 | %80,2 | CHP | %61,6 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 18 | 6.230 | %76,4 | CHP | %59,1 |
| Akçalar Mah. | 21 | 7.223 | %80,3 | CHP | %43,9 |
| Alaaddinbey Mah. | 3 | 764 | %83,3 | CHP | %45,6 |
| Altınşehir Mah. | 40 | 13.556 | %82,2 | CHP | %69,9 |
| Ataevler Mah. | 37 | 12.390 | %81,8 | CHP | %61,6 |
| Atlas Mah. | 1 | 340 | %98,8 | AKP | %52,4 |
| Ayvaköy Mah. | 1 | 135 | %100,7 | AKP | %58,8 |
| Badırga Mah. | 1 | 284 | %95,1 | CHP | %73,9 |
| Balat Mah. | 36 | 11.731 | %75,6 | CHP | %66,6 |
| Balkan Mah. | 38 | 13.078 | %75,1 | CHP | %66,3 |
| Barış Mah. | 31 | 10.375 | %83,4 | CHP | %66,2 |
| Başköy Mah. | 1 | 292 | %95,6 | CHP | %53,1 |
| Beşevler Mah. | 51 | 17.485 | %78,8 | CHP | %57,8 |
| Büyükbalıklı Mah. | 2 | 409 | %96,1 | CHP | %60,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 39 | 13.087 | %81,3 | CHP | %69,8 |
| Dağyenice Mah. | 1 | 346 | %91,9 | AKP | %48,5 |
| Demirci Mah. | 32 | 10.992 | %80,8 | CHP | %47,7 |
| Doğanköy Mah. | 5 | 1.641 | %92,1 | AKP | %50,8 |
| Dumlupınar Mah. | 59 | 20.457 | %68,4 | CHP | %65,7 |
| Ertuğrul Mah. | 26 | 9.092 | %81,5 | CHP | %64,0 |
| Esentepe Mah. | 31 | 10.391 | %81,1 | CHP | %63,7 |
| Fadıllı Mah. | 1 | 348 | %92,0 | CHP | %48,7 |
| Fethiye Mah. | 48 | 16.393 | %79,4 | CHP | %53,0 |
| Gökçe Mah. | 1 | 336 | %100,6 | CHP | %59,9 |
| Gölyazı Mah. | 4 | 1.078 | %90,5 | CHP | %55,7 |
| Görükle Mah. | 44 | 14.587 | %64,7 | CHP | %62,6 |
| Gümüştepe Mah. | 5 | 1.583 | %81,1 | AKP | %47,0 |
| Güngören Mah. | 2 | 430 | %97,0 | CHP | %65,5 |
| Hasanağa Mah. | 4 | 1.279 | %86,8 | CHP | %53,7 |
| Işıktepe Mah. | 9 | 2.814 | %82,9 | CHP | %52,4 |
| Kadriye Mah. | 1 | 115 | %93,9 | AKP | %46,6 |
| Karacaoba Mah. | 1 | 285 | %91,9 | CHP | %75,1 |
| Karaman Mah. | 26 | 9.045 | %79,9 | CHP | %67,5 |
| Kayapa Mah. | 7 | 2.173 | %83,1 | CHP | %58,6 |
| Kızılcıklı Mah. | 20 | 6.794 | %82,5 | CHP | %49,1 |
| Konak Mah. | 56 | 19.127 | %78,5 | CHP | %51,3 |
| Konaklı Mah. | 3 | 885 | %93,1 | CHP | %77,2 |
| Korubaşı Mah. | 1 | 267 | %96,3 | AKP | %51,9 |
| Kurtuluş Mah. | 17 | 5.700 | %80,7 | CHP | %74,8 |
| Kuruçeşme Mah. | 1 | 86 | %98,8 | CHP | %45,8 |
| Kültür Mah. | 29 | 9.820 | %80,0 | CHP | %54,4 |
| Makşempınarı Mah. | 1 | 276 | %96,4 | AKP | %50,0 |
| Minareliçavuş Mah. | 11 | 3.698 | %80,6 | CHP | %47,1 |
| Odunluk Mah. | 15 | 5.047 | %81,0 | AKP | %43,9 |
| Tahtalı Mah. | 3 | 929 | %90,5 | CHP | %49,6 |
| Unçukuru Mah. | 1 | 246 | %97,6 | CHP | %58,1 |
| Yaylacık Mah. | 5 | 1.565 | %85,3 | CHP | %52,7 |
| Yolçatı Mah. | 11 | 3.653 | %83,7 | CHP | %41,7 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 41 | 14.232 | %82,5 | CHP | %69,0 |
| Çalı Mah. | 37 | 12.936 | %79,5 | CHP | %44,5 |
| Çamlıca Mah. | 39 | 13.367 | %80,7 | CHP | %56,9 |
| Çatalağıl Mah. | 1 | 168 | %90,5 | CHP | %67,1 |
| Çaylı Mah. | 1 | 266 | %94,4 | CHP | %63,6 |
| Özlüce Mah. | 8 | 2.781 | %85,0 | CHP | %67,7 |
| Ürünlü Mah. | 4 | 1.118 | %69,8 | CHP | %55,0 |
| Üçevler Mah. | 56 | 19.256 | %78,5 | CHP | %48,4 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 86 | %98,8 | AKP | %60,3 |
| İhsaniye Mah. | 67 | 22.922 | %80,5 | CHP | %66,7 |
| İnegazi Mah. | 1 | 144 | %96,5 | CHP | %65,7 |
| İrfaniye Mah. | 3 | 902 | %87,0 | CHP | %62,8 |