%46,3
AK PARTİ birinci
8.406 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Keles ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %46,3 ile birinci; 8406 geçerli oy, katılım %90,1.
Kayıtlı seçmen 10.072 · Oy kullanan 9.078 (katılım %90,1) · Geçerli 8.406 · Geçersiz 672
Keles Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.890 | %46,3 |
| İYİ | 3.202 | %38,1 |
| CHP | 553 | %6,6 |
| YRP | 219 | %2,6 |
| ZAFER | 158 | %1,9 |
| SAADET | 94 | %1,1 |
| BTP | 61 | %0,7 |
| DSP | 25 | %0,3 |
| DP | 16 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,1 |
| DEVA | 7 | %0,1 |
| HKP | 5 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Doğru · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Keles mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçapınar Mah. | 1 | 162 | %95,7 | AKP | %53,6 |
| Alpağut Mah. | 1 | 138 | %89,1 | CHP | %53,2 |
| Avdan Mah. | 1 | 98 | %90,8 | AKP | %50,0 |
| Baraklı Mah. | 2 | 497 | %91,8 | İYİ | %50,0 |
| Basak Mah. | 1 | 290 | %94,5 | İYİ | %40,7 |
| Belenören Mah. | 1 | 287 | %84,0 | AKP | %46,4 |
| Bıyıklıalanı Mah. | 1 | 174 | %86,2 | İYİ | %52,2 |
| Cuma Mah. | 3 | 827 | %84,2 | İYİ | %53,8 |
| Davutlar Mah. | 1 | 306 | %93,1 | AKP | %45,9 |
| Dağ Demirciler Mah. | 1 | 91 | %93,4 | AKP | %41,5 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 272 | %97,1 | AKP | %89,0 |
| Dedeler Mah. | 1 | 168 | %95,8 | AKP | %63,5 |
| Delice Mah. | 1 | 243 | %95,1 | AKP | %47,1 |
| Denizler Mah. | 1 | 136 | %97,1 | AKP | %55,8 |
| Durak Mah. | 1 | 234 | %89,7 | İYİ | %55,1 |
| Düvenli Mah. | 1 | 166 | %91,0 | AKP | %65,7 |
| Epçeler Mah. | 1 | 345 | %86,4 | AKP | %80,6 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 3 | 716 | %83,1 | İYİ | %49,4 |
| Gelemiç Mah. | 1 | 336 | %85,4 | İYİ | %48,4 |
| Gököz Mah. | 1 | 119 | %91,6 | AKP | %45,1 |
| Harmanalanı Mah. | 1 | 184 | %97,8 | AKP | %57,3 |
| Harmancık Demirci Mah. | 1 | 155 | %94,8 | İYİ | %43,3 |
| Haydar Mah. | 1 | 132 | %91,7 | AKP | %64,6 |
| Hereke Mah. | 1 | 70 | %71,4 | AKP | %56,8 |
| Issızören Mah. | 1 | 206 | %97,6 | AKP | %51,6 |
| Karaardıç Mah. | 1 | 220 | %88,6 | AKP | %40,6 |
| Kemaliye Mah. | 1 | 197 | %91,9 | AKP | %54,1 |
| Kıran Işıklar Mah. | 2 | 406 | %95,3 | İYİ | %54,0 |
| Koca Kovacık Mah. | 1 | 250 | %87,2 | İYİ | %70,4 |
| Kozbudaklar Mah. | 1 | 285 | %84,9 | AKP | %78,7 |
| Küçük Kovacık Mah. | 1 | 194 | %88,7 | İYİ | %48,5 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %43,4 |
| Menteşe Mah. | 1 | 219 | %98,2 | AKP | %39,0 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 250 | %84,8 | AKP | %64,4 |
| Sofular Mah. | 1 | 171 | %91,2 | İYİ | %59,1 |
| Sorgun Mah. | 1 | 319 | %87,5 | AKP | %59,6 |
| Uzunöz Mah. | 1 | 236 | %92,8 | İYİ | %58,7 |
| Yazıbaşı Mah. | 1 | 168 | %92,9 | AKP | %56,6 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 162 | %98,8 | AKP | %73,8 |
| Yenice Mah. | 1 | 208 | %97,1 | İYİ | %61,6 |
| Yunuslar Mah. | 1 | 124 | %96,0 | İYİ | %40,4 |
| Çukur Mah. | 1 | 247 | %88,3 | İYİ | %55,8 |