Büyükorhan · Belediye başkanı
%57,8
AK PARTİ birinci
7.183 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Büyükorhan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %57,8 ile birinci; 7183 geçerli oy, katılım %91,1.
Büyükorhan
Kayıtlı seçmen 8.805 · Oy kullanan 8.024 (katılım %91,1) · Geçerli 7.183 · Geçersiz 841
Seçilenler
- Kamil Turhan · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 329 | %90,6 | AKP | %96,0 |
| Akçasaz Mah. | 1 | 145 | %95,9 | AKP | %57,0 |
| Armutçuk Mah. | 1 | 209 | %100,5 | AKP | %46,5 |
| Bademlik Mah. | 1 | 47 | %95,7 | AKP | %73,2 |
| Balaban Mah. | 1 | 228 | %95,6 | AKP | %41,5 |
| Bayındır Mah. | 1 | 83 | %94,0 | AKP | %76,6 |
| Burunca Mah. | 1 | 130 | %88,5 | AKP | %86,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 341 | %74,8 | AKP | %45,0 |
| Danacılar Mah. | 1 | 181 | %95,6 | YRP | %45,3 |
| Danaçalı Mah. | 1 | 159 | %96,2 | AKP | %89,1 |
| Demirler Mah. | 1 | 82 | %87,8 | AKP | %64,6 |
| Derecik Mah. | 1 | 113 | %96,5 | YRP | %38,4 |
| Durhasan Mah. | 1 | 278 | %92,1 | AKP | %53,1 |
| Düğüncüler Mah. | 1 | 118 | %84,8 | AKP | %91,0 |
| Elekçalı Mah. | 1 | 49 | %104,1 | AKP | %48,9 |
| Ericek Mah. | 1 | 301 | %98,3 | AKP | %53,4 |
| Gedikler Mah. | 1 | 250 | %95,2 | AKP | %46,5 |
| Geynik Mah. | 1 | 139 | %95,7 | AKP | %50,0 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 107 | %88,8 | AKP | %50,0 |
| Hacılar Mah. | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %48,0 |
| Hemşeriler Mah. | 1 | 194 | %94,9 | AKP | %55,4 |
| Hocahasan Mah. | 2 | 412 | %81,8 | AKP | %55,4 |
| Karaağız Mah. | 1 | 170 | %99,4 | AKP | %70,5 |
| Karalar Mah. | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %64,3 |
| Karaçukur Mah. | 1 | 50 | %78,0 | AKP | %78,8 |
| Kayapa Mah. | 1 | 265 | %96,2 | AKP | %46,4 |
| Kınık Mah. | 3 | 648 | %87,5 | AKP | %63,2 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 130 | %96,9 | AKP | %73,7 |
| Mazlumlar Mah. | 2 | 381 | %95,3 | AKP | %60,2 |
| Orhan Mah. | 3 | 943 | %80,6 | AKP | %41,2 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 49 | %104,1 | CHP | %34,1 |
| Perçin Mah. | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %39,7 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 320 | %98,1 | AKP | %58,1 |
| Pirebeyler Mah. | 1 | 81 | %88,9 | AKP | %51,6 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 238 | %93,7 | AKP | %77,1 |
| Tekerler Mah. | 1 | 38 | %84,2 | AKP | %70,4 |
| Yenice Mah. | 2 | 481 | %93,4 | AKP | %64,3 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 180 | %95,0 | AKP | %57,0 |
| Çakıryenice Mah. | 1 | 80 | %86,3 | AKP | %63,1 |
| Çeribaşı Mah. | 1 | 203 | %91,6 | AKP | %50,3 |
| Örencik Mah. | 1 | 112 | %90,2 | AKP | %72,3 |
| Özlüce Mah. | 1 | 69 | %101,5 | AKP | %55,7 |
| İsmetiye Mah. | 1 | 159 | %96,9 | AKP | %63,4 |