Batman Merkez · Belediye başkanı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiBatman Merkez ilçesi
%64,5
DEM Parti birinci
189.297 geçerli oy · katılım %69,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Batman Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %64,5 ile birinci; 189.297 geçerli oy, katılım %69,2.
Batman Merkez
Kayıtlı seçmen 293.643 · Oy kullanan 203.215 (katılım %69,2) · Geçerli 189.297 · Geçersiz 13.918
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 122.144 | %64,5 |
| HÜDA PAR | 29.752 | %15,7 |
| AKP | 23.511 | %12,4 |
| CHP | 3.387 | %1,8 |
| YRP | 2.842 | %1,5 |
| SAADET | 1.150 | %0,6 |
| DEVA | 1.127 | %0,6 |
| ZAFER | 841 | %0,4 |
| İYİ | 695 | %0,4 |
| TKP | 564 | %0,3 |
| HAK-PAR | 518 | %0,3 |
| BTP | 501 | %0,3 |
| DP | 435 | %0,2 |
| VATAN | 177 | %0,1 |
| DSP | 130 | %0,1 |
| HKP | 115 | %0,1 |
| TKH | 89 | %0,1 |
| MİLLET | 87 | %0,1 |
| YTP | 81 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 80 | %0,0 |
Seçilenler
- Gülüstan Sönük · DEM
Batman Merkez - Balpınar
Batman Merkez - Balpınar: seçilenler
- İmadeddin Ekmiş · YRP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 12 | 3.898 | %71,5 | DEM | %63,7 |
| Akyürek Mah. | 4 | 1.178 | %72,8 | DEM | %51,4 |
| Aydınlıkevler Mah. | 15 | 4.969 | %65,9 | DEM | %53,4 |
| Bahçelievler Mah. | 34 | 11.712 | %66,4 | DEM | %56,8 |
| Balpınar-Segirkan Mah. | 4 | 1.095 | %88,9 | DEM | %27,2 |
| Balpınar-Seyrantepe Mah. | 3 | 1.005 | %89,2 | YRP | %39,2 |
| Balpınar-Yeniköy Mah. | 2 | 604 | %90,6 | YRP | %41,8 |
| Balpınar-Yenimahalle Mah. | 4 | 1.300 | %90,1 | YRP | %46,6 |
| Bayındır Mah. | 27 | 9.119 | %69,6 | DEM | %73,2 |
| Bağlar Mah. | 15 | 4.909 | %72,1 | DEM | %76,0 |
| Belde Mah. | 54 | 18.471 | %63,5 | DEM | %55,3 |
| Beşevler Mah. | 14 | 4.744 | %75,4 | DEM | %69,9 |
| Cudi Mah. | 37 | 12.847 | %73,5 | DEM | %83,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.062 | %71,2 | DEM | %67,4 |
| Fatih Mah. | 35 | 11.933 | %69,1 | DEM | %64,2 |
| Gap Mah. | 26 | 8.965 | %65,1 | DEM | %60,1 |
| Gültepe Mah. | 59 | 20.255 | %63,3 | DEM | %50,2 |
| Güneykent Mah. | 10 | 3.422 | %75,7 | DEM | %72,0 |
| Girbereşik Mah. | 3 | 932 | %59,7 | HÜDA PAR | %36,4 |
| Huzur Mah. | 14 | 4.893 | %75,0 | DEM | %72,2 |
| Hürriyet Mah. | 10 | 3.186 | %73,9 | DEM | %49,1 |
| Hilal Mah. | 25 | 8.192 | %70,0 | DEM | %83,2 |
| Kardelen Mah. | 15 | 5.122 | %71,0 | DEM | %45,8 |
| Karşıyaka Mah. | 15 | 5.018 | %78,7 | DEM | %56,0 |
| Kısmet Mah. | 7 | 2.387 | %67,5 | DEM | %62,0 |
| Korik Mah. | 24 | 8.262 | %71,4 | DEM | %80,5 |
| Kültür Mah. | 53 | 18.329 | %65,4 | DEM | %59,5 |
| Meydan Mah. | 5 | 1.469 | %75,2 | DEM | %57,2 |
| Pazaryeri Mah. | 24 | 8.393 | %68,5 | DEM | %76,7 |
| Petrol Mah. | 28 | 9.630 | %73,5 | DEM | %79,6 |
| Petrolkent Mah. | 33 | 11.228 | %75,4 | DEM | %79,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 15 | 4.960 | %67,7 | DEM | %51,5 |
| Raman Mah. | 7 | 2.218 | %68,2 | DEM | %57,5 |
| Sağlık Mah. | 18 | 6.177 | %72,3 | DEM | %67,0 |
| Seyitler Mah. | 28 | 9.151 | %71,5 | DEM | %65,9 |
| Site Mah. | 3 | 970 | %79,9 | DEM | %37,0 |
| Tilmerc Mah. | 30 | 10.199 | %66,1 | DEM | %52,6 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.408 | %67,1 | DEM | %58,7 |
| Yenişehir Mah. | 17 | 5.757 | %68,1 | DEM | %58,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 8 | 2.584 | %76,6 | DEM | %80,1 |
| Ziyagökalp Mah. | 7 | 2.424 | %62,8 | DEM | %51,4 |
| Çamlıca Mah. | 22 | 7.377 | %71,1 | DEM | %57,1 |
| Çamlıtepe Mah. | 48 | 16.026 | %66,2 | DEM | %64,5 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.063 | %76,2 | DEM | %60,7 |
| Çay Mah. | 9 | 3.035 | %78,8 | DEM | %55,0 |
| İluh Mah. | 7 | 2.320 | %75,7 | DEM | %78,6 |
| İrmi Mah. | 3 | 940 | %69,3 | DEM | %55,6 |
| Şafak Mah. | 21 | 7.090 | %67,0 | DEM | %65,6 |
| Şirinevler Mah. | 7 | 2.419 | %73,9 | DEM | %63,7 |