%51,3
CHP birinci
43.638 geçerli oy · katılım %74,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bartın Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %51,3 ile birinci; 43.638 geçerli oy, katılım %74,9.
Kayıtlı seçmen 61.745 · Oy kullanan 46.230 (katılım %74,9) · Geçerli 43.638 · Geçersiz 2.592
Bartın Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 22.383 | %51,3 |
| MHP | 15.978 | %36,6 |
| YRP | 2.017 | %4,6 |
| İYİ | 1.183 | %2,7 |
| ZAFER | 930 | %2,1 |
| GELECEK | 297 | %0,7 |
| MİLLET | 155 | %0,4 |
| DEVA | 148 | %0,3 |
| DEM | 86 | %0,2 |
| BTP | 82 | %0,2 |
| HKP | 67 | %0,2 |
| DP | 66 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 64 | %0,2 |
| YTP | 63 | %0,1 |
| DSP | 46 | %0,1 |
| HAK-PAR | 37 | %0,1 |
| TKH | 36 | %0,1 |
Seçilenler
- Muhammet Rıza Yalçınkaya · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıBartın Merkez - Hasankadı
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.790 · Oy kullanan 1.549 (katılım %86,5) · Geçerli 1.376 · Geçersiz 173
Bartın Merkez - Hasankadı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 696 | %50,6 |
| AKP | 598 | %43,5 |
| CHP | 49 | %3,6 |
| YRP | 18 | %1,3 |
| SAADET | 10 | %0,7 |
| ZAFER | 5 | %0,4 |
Bartın Merkez - Hasankadı: seçilenler
- Şeref Emiroğlu · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 5.554 · Oy kullanan 4.523 (katılım %81,4) · Geçerli 4.212 · Geçersiz 311
Bartın Merkez - Kozcağız Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.304 | %31,0 |
| MHP | 1.240 | %29,4 |
| CHP | 712 | %16,9 |
| SAADET | 190 | %4,5 |
| YRP | 106 | %2,5 |
| ZAFER | 26 | %0,6 |
Bartın Merkez - Kozcağız: seçilenler
- Mustafa Karaman · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bartın Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aladağ Mah. | 15 | 4.945 | %74,1 | CHP | %48,7 |
| Ağdacı Mah. | 3 | 929 | %85,0 | MHP | %48,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.030 | %74,0 | CHP | %47,6 |
| Demirciler Mah. | 9 | 3.104 | %76,0 | CHP | %56,5 |
| Esentepe Mah. | 8 | 2.482 | %74,3 | MHP | %46,4 |
| Gölbucağı Mah. | 18 | 6.067 | %75,8 | CHP | %59,8 |
| Gürgenpınarı Mah. | 2 | 701 | %87,5 | CHP | %50,4 |
| Hasankadı-Gerişli Mah. | 1 | 172 | %86,1 | MHP | %55,6 |
| Hasankadı-Merkez Mah. | 2 | 698 | %87,3 | AKP | %50,5 |
| Hasankadı-Tüloğlu Mah. | 1 | 153 | %92,8 | MHP | %61,3 |
| Hasankadı-Şabankadı Mah. | 3 | 767 | %84,8 | MHP | %53,6 |
| Hürriyet Mah. | 6 | 1.892 | %75,2 | CHP | %47,7 |
| Karaköy Mah. | 14 | 4.845 | %77,0 | CHP | %48,7 |
| Karaçay Mah. | 1 | 205 | %94,2 | MHP | %46,7 |
| Kemer Köprü Mah. | 27 | 9.136 | %70,6 | CHP | %52,7 |
| Kırtepe Mah. | 9 | 2.874 | %74,4 | CHP | %66,2 |
| Kozcağız-Demirci Ahmetler Mah. | 2 | 444 | %89,4 | AKP | %48,3 |
| Kozcağız-Değirmenci Mah. | 1 | 264 | %89,8 | AKP | %32,1 |
| Kozcağız-Kavlaklık Mah. | 2 | 670 | %83,9 | AKP | %32,9 |
| Kozcağız-Merkez Mah. | 10 | 3.463 | %78,5 | MHP | %32,8 |
| Kozcağız-Yenişar Mah. | 3 | 713 | %85,3 | MHP | %29,4 |
| Köyortası Mah. | 4 | 1.152 | %77,3 | CHP | %59,5 |
| Merkez-Gecen Mah. | 3 | 731 | %86,2 | MHP | %51,1 |
| Okulak Mah. | 4 | 1.179 | %71,8 | CHP | %57,7 |
| Orduyeri Mah. | 19 | 6.658 | %73,6 | CHP | %50,6 |
| Orta Mah. | 4 | 1.385 | %75,1 | CHP | %61,2 |
| Tuna Mah. | 15 | 4.960 | %71,2 | CHP | %49,8 |
| Uzunöz Mah. | 2 | 364 | %86,3 | MHP | %55,2 |
| Yıldız Mah. | 3 | 452 | %88,1 | MHP | %47,5 |
| Çaydüzü Mah. | 11 | 3.724 | %78,5 | CHP | %45,9 |
| Şiremirçavuş Mah. | 3 | 930 | %75,6 | CHP | %47,8 |