%49,8
CHP birinci
11.772 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Savaştepe ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %49,8 ile birinci; 11.772 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 13.805 · Oy kullanan 12.451 (katılım %90,2) · Geçerli 11.772 · Geçersiz 679
Savaştepe Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 5.858 | %49,8 |
| AKP | 5.142 | %43,7 |
| İYİ | 569 | %4,8 |
| YRP | 89 | %0,8 |
| ZAFER | 32 | %0,3 |
| BBP | 25 | %0,2 |
| BTP | 19 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 16 | %0,1 |
| SAADET | 14 | %0,1 |
| DEVA | 8 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Savaştepe mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 102 | %91,2 | AKP | %61,8 |
| Ardıçlı Mah. | 1 | 89 | %77,5 | AKP | %55,2 |
| Aşağıdanişment Mah. | 1 | 155 | %93,6 | CHP | %70,7 |
| Beyköy Mah. | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %47,8 |
| Bozalan Mah. | 1 | 111 | %91,0 | AKP | %53,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.362 | %84,9 | CHP | %52,6 |
| Deveören Mah. | 1 | 59 | %88,1 | CHP | %72,7 |
| Dikmeler Mah. | 1 | 135 | %93,3 | CHP | %53,7 |
| Esenköy Mah. | 1 | 81 | %95,1 | AKP | %65,3 |
| Eğerci Mah. | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %62,3 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.160 | %86,7 | CHP | %54,8 |
| Güvem Mah. | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %42,7 |
| Güvemküçüktarla Mah. | 1 | 203 | %102,0 | CHP | %53,4 |
| Hıdırbalı Mah. | 1 | 17 | %100,0 | CHP | %52,9 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 462 | %87,2 | CHP | %58,8 |
| Kalemköy Mah. | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %47,1 |
| Karacalar Mah. | 2 | 508 | %93,5 | CHP | %58,7 |
| Karapınar Mah. | 1 | 129 | %96,1 | AKP | %67,2 |
| Karaçam Mah. | 1 | 233 | %90,1 | AKP | %53,2 |
| Kocabıyıklar Mah. | 1 | 89 | %97,8 | CHP | %50,0 |
| Kocaören Mah. | 1 | 39 | %110,3 | AKP | %48,8 |
| Kongurca Mah. | 1 | 75 | %100,0 | CHP | %77,5 |
| Koğukyurt Mah. | 1 | 69 | %104,4 | AKP | %62,5 |
| Kurudere Mah. | 1 | 154 | %98,1 | AKP | %64,5 |
| Madenmezarı Mah. | 1 | 111 | %102,7 | AKP | %64,1 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 130 | %92,3 | CHP | %68,6 |
| Minnetler Mah. | 1 | 178 | %96,6 | AKP | %63,1 |
| Pelitcik Mah. | 1 | 81 | %96,3 | AKP | %52,9 |
| Sarıbeyler Mah. | 8 | 1.619 | %89,8 | CHP | %52,3 |
| Sarısüleymanlar Mah. | 1 | 186 | %99,5 | AKP | %53,4 |
| Sıtmapınar Mah. | 1 | 70 | %102,9 | AKP | %68,2 |
| Soğucak Mah. | 1 | 167 | %79,0 | AKP | %43,3 |
| Söğütlügözle Mah. | 1 | 46 | %73,9 | CHP | %61,3 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 224 | %95,1 | AKP | %53,9 |
| Tavşancık Mah. | 1 | 83 | %100,0 | AKP | %50,8 |
| Türediler Mah. | 1 | 65 | %96,9 | AKP | %77,6 |
| Yazören Mah. | 1 | 110 | %100,0 | AKP | %53,0 |
| Yeşilhisar Mah. | 2 | 482 | %95,6 | CHP | %60,8 |
| Yolcupınarı Mah. | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %57,7 |
| Yukarıdanişment Mah. | 1 | 93 | %96,8 | CHP | %46,0 |
| Yukarıkaraçam Mah. | 1 | 36 | %102,8 | CHP | %48,6 |
| Yunakdere Mah. | 1 | 130 | %96,2 | AKP | %78,1 |
| Zafer Mah. | 2 | 692 | %89,5 | CHP | %57,7 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 57 | %94,7 | CHP | %64,7 |
| Çamurlu Mah. | 1 | 72 | %86,1 | CHP | %59,0 |
| Çavlı Mah. | 1 | 76 | %97,4 | CHP | %48,6 |
| Çukurçayır Mah. | 1 | 58 | %103,5 | AKP | %60,7 |
| Çiftlikdere Mah. | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %65,1 |
| İsadere Mah. | 1 | 230 | %98,3 | AKP | %66,5 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.193 | %89,3 | CHP | %53,9 |