%37,8
CHP birinci
112.158 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Altıeylül ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %37,8 ile birinci; 112.158 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 141.127 · Oy kullanan 117.944 (katılım %83,6) · Geçerli 112.158 · Geçersiz 5.786
Altıeylül Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 42.408 | %37,8 |
| AKP | 36.728 | %32,8 |
| YRP | 4.718 | %4,2 |
| İYİ | 2.793 | %2,5 |
| ZAFER | 1.414 | %1,3 |
| BTP | 733 | %0,7 |
| SAADET | 494 | %0,4 |
| MEMLEKET | 305 | %0,3 |
| BBP | 277 | %0,3 |
| DP | 180 | %0,2 |
| DEVA | 162 | %0,1 |
| VATAN | 141 | %0,1 |
| TİP | 127 | %0,1 |
| TKP | 104 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 99 | %0,1 |
| HKP | 54 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Altıeylül mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Gündoğan Mah. | 18 | 5.856 | %83,1 | AKP | %40,4 |
| 2.Gündoğan Mah. | 26 | 8.726 | %85,3 | AKP | %42,5 |
| Akarsu Mah. | 1 | 329 | %91,5 | CHP | %37,9 |
| Akçaköy Mah. | 2 | 392 | %98,7 | YRP | %41,8 |
| Altı Eylül Mah. | 5 | 1.638 | %77,8 | CHP | %54,3 |
| Aliağa Mah. | 1 | 150 | %95,3 | CHP | %66,2 |
| Aslıhan Mah. | 2 | 498 | %94,4 | AKP | %64,2 |
| Aslıhantepeciği Mah. | 3 | 818 | %94,0 | AKP | %61,2 |
| Ataköy Mah. | 1 | 161 | %97,5 | AKP | %43,4 |
| Atköy Mah. | 4 | 1.224 | %86,9 | AKP | %47,8 |
| Aynaoğlu Mah. | 1 | 231 | %97,4 | CHP | %80,5 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 170 | %94,1 | AKP | %72,6 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 231 | %96,1 | AKP | %81,0 |
| Ayşebacı Mah. | 5 | 1.435 | %93,7 | AKP | %36,5 |
| Bahçedere Mah. | 2 | 218 | %95,4 | CHP | %75,5 |
| Bahçelievler Mah. | 91 | 31.210 | %80,1 | CHP | %50,2 |
| Balıklı Mah. | 4 | 1.320 | %94,7 | AKP | %60,3 |
| Bayat Mah. | 3 | 694 | %92,7 | AKP | %55,9 |
| Bağalan Mah. | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %29,6 |
| Bereketli Mah. | 1 | 253 | %92,5 | AKP | %41,5 |
| Beşpınar Mah. | 1 | 98 | %101,0 | AKP | %47,5 |
| Bozen Mah. | 1 | 134 | %97,0 | AKP | %57,5 |
| Boğatepe Mah. | 1 | 172 | %97,7 | AKP | %53,6 |
| Büyükbostancı Mah. | 2 | 660 | %91,7 | AKP | %48,8 |
| Cinge Mah. | 1 | 332 | %94,6 | AKP | %56,3 |
| Dallımandıra Mah. | 2 | 371 | %97,8 | AKP | %65,3 |
| Dedeburnu Mah. | 1 | 201 | %97,5 | AKP | %67,6 |
| Dereköy Mah. | 1 | 217 | %97,7 | AKP | %54,6 |
| Dereçiftlik Mah. | 1 | 327 | %93,0 | AKP | %38,9 |
| Dinkçiler Mah. | 17 | 5.733 | %79,3 | CHP | %38,6 |
| Dişbudak Mah. | 1 | 146 | %98,0 | AKP | %44,6 |
| Ertuğrul Mah. | 1 | 151 | %94,0 | AKP | %51,5 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 22 | 7.210 | %78,1 | CHP | %43,1 |
| Gökköy Mah. | 4 | 1.141 | %94,8 | AKP | %54,6 |
| Gökçeören Mah. | 2 | 522 | %95,4 | CHP | %92,8 |
| Gümüsçesme Mah. | 21 | 6.959 | %81,5 | AKP | %37,3 |
| Hacı İlbey Mah. | 4 | 1.248 | %78,3 | CHP | %47,2 |
| Halalca Mah. | 4 | 1.181 | %91,7 | AKP | %61,5 |
| Hasan Basri Çantay Mah. | 27 | 9.150 | %81,5 | CHP | %36,8 |
| Kabaklı Mah. | 2 | 577 | %95,8 | AKP | %50,1 |
| Karabeyler Mah. | 1 | 117 | %93,2 | AKP | %60,0 |
| Karakavak Mah. | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %47,8 |
| Karakaya Mah. | 1 | 94 | %94,7 | AKP | %61,0 |
| Karaman Mah. | 5 | 1.627 | %93,6 | AKP | %50,3 |
| Karamanlar Mah. | 2 | 577 | %92,6 | CHP | %88,9 |
| Kasaplar Mah. | 12 | 4.014 | %75,6 | CHP | %50,0 |
| Kesirven Mah. | 3 | 921 | %92,3 | AKP | %43,7 |
| Kılcılar Mah. | 1 | 166 | %96,4 | AKP | %42,7 |
| Konakpınar Mah. | 1 | 203 | %95,6 | AKP | %37,5 |
| Kozderegüvem Mah. | 1 | 246 | %96,3 | AKP | %65,2 |
| Kozören Mah. | 1 | 223 | %93,7 | AKP | %49,8 |
| Kutludüğün Mah. | 1 | 105 | %100,0 | AKP | %64,8 |
| Kuyualan Mah. | 1 | 142 | %89,4 | AKP | %36,7 |
| Kuşkaya Mah. | 1 | 236 | %85,2 | CHP | %67,4 |
| Köseler Mah. | 3 | 825 | %89,8 | AKP | %52,2 |
| Köylü Köyü Mah. | 3 | 753 | %91,6 | AKP | %50,8 |
| Küpeler Mah. | 1 | 180 | %89,4 | AKP | %60,4 |
| Kürse Mah. | 1 | 199 | %93,0 | AKP | %44,2 |
| Küçükbostancı Mah. | 2 | 437 | %97,3 | AKP | %37,4 |
| Kirazköy Mah. | 1 | 140 | %100,0 | AKP | %64,8 |
| Kirazpınar Mah. | 1 | 97 | %101,0 | AKP | %30,3 |
| Macarlar Mah. | 3 | 994 | %92,3 | CHP | %92,1 |
| Meryemdere Mah. | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %65,2 |
| Nergiz Mah. | 3 | 714 | %92,6 | AKP | %67,3 |
| Orhanlı Mah. | 1 | 142 | %88,7 | AKP | %56,8 |
| Ortamandıra Mah. | 3 | 763 | %92,3 | CHP | %89,2 |
| Ovabayındır Mah. | 2 | 454 | %99,6 | AKP | %62,7 |
| Ovaköy Mah. | 4 | 1.188 | %90,3 | AKP | %46,4 |
| Pamukçu Mah. | 7 | 2.117 | %77,7 | AKP | %38,2 |
| Paşaköy Mah. | 3 | 762 | %88,9 | AKP | %47,1 |
| Plevne Mah. | 40 | 13.639 | %82,5 | CHP | %39,5 |
| Sarıalan Mah. | 1 | 280 | %98,2 | AKP | %62,9 |
| Selimiye Mah. | 2 | 447 | %95,1 | AKP | %65,3 |
| Sıvatpınar Mah. | 1 | 26 | %107,7 | AKP | %52,0 |
| Sütlüce Mah. | 17 | 5.932 | %79,7 | CHP | %34,2 |
| Tayyipler Mah. | 1 | 127 | %98,4 | AKP | %29,2 |
| Taşköy Mah. | 1 | 196 | %95,4 | AKP | %40,9 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 146 | %98,6 | AKP | %45,0 |
| Turnalar Mah. | 1 | 87 | %98,9 | AKP | %32,6 |
| Türkali Mah. | 1 | 257 | %92,2 | CHP | %70,4 |
| Yakupköy Mah. | 4 | 1.234 | %92,2 | AKP | %48,4 |
| Yenice Mah. | 1 | 300 | %96,0 | AKP | %55,1 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %37,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 221 | %96,4 | CHP | %57,9 |
| Yıldız Mah. | 12 | 3.942 | %81,3 | CHP | %39,6 |
| Çakıllık Mah. | 1 | 65 | %87,7 | CHP | %90,9 |
| Çamköy Mah. | 1 | 115 | %93,9 | AKP | %52,6 |
| Çandır Mah. | 3 | 946 | %86,6 | AKP | %52,0 |
| Çayırhisar Mah. | 5 | 1.558 | %76,4 | CHP | %44,9 |
| Çınarlıdere Mah. | 1 | 57 | %75,4 | CHP | %42,9 |
| Çukurhüseyin Mah. | 1 | 269 | %97,4 | CHP | %40,5 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 174 | %94,8 | CHP | %69,2 |
| Çiftçidere Mah. | 1 | 86 | %103,5 | AKP | %45,8 |
| İnkaya Mah. | 1 | 113 | %92,0 | CHP | %25,3 |