%42,1
CHP birinci
170.081 geçerli oy · katılım %79,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Efeler ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %42,1 ile birinci; 170.081 geçerli oy, katılım %79,8.
Kayıtlı seçmen 226.802 · Oy kullanan 181.048 (katılım %79,8) · Geçerli 170.081 · Geçersiz 10.967
Efeler Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 71.630 | %42,1 |
| MHP | 57.922 | %34,1 |
| İYİ | 23.644 | %13,9 |
| DEM | 5.750 | %3,4 |
| ZAFER | 3.355 | %2,0 |
| YRP | 1.824 | %1,1 |
| DP | 1.252 | %0,7 |
| ANAP | 890 | %0,5 |
| SAADET | 863 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 619 | %0,4 |
| DEVA | 492 | %0,3 |
| MİLLET | 452 | %0,3 |
| BTP | 401 | %0,2 |
| HKP | 274 | %0,2 |
| VATAN | 217 | %0,1 |
| DSP | 195 | %0,1 |
| OCAK | 114 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Efeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 36 | 12.073 | %80,9 | CHP | %42,0 |
| Alanlı Mah. | 2 | 395 | %94,4 | CHP | %80,9 |
| Alatepe Mah. | 1 | 125 | %97,6 | MHP | %59,4 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 157 | %98,7 | CHP | %42,8 |
| Armutlu Mah. | 2 | 369 | %92,4 | MHP | %53,5 |
| Ata Mah. | 27 | 9.362 | %79,7 | MHP | %41,9 |
| Aşağıkayacık Mah. | 1 | 354 | %97,5 | CHP | %46,1 |
| Bademli Mah. | 1 | 161 | %96,9 | CHP | %51,0 |
| Balıkköy Mah. | 1 | 126 | %96,8 | CHP | %44,8 |
| Baltaköy Mah. | 3 | 886 | %91,5 | MHP | %44,5 |
| Böcek Mah. | 1 | 149 | %96,6 | MHP | %50,7 |
| Cuma Mah. | 13 | 4.234 | %76,2 | CHP | %40,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 31 | 10.433 | %78,1 | CHP | %51,7 |
| Dalama Bucağı Yeniköy Mah. | 3 | 978 | %82,9 | CHP | %70,6 |
| Dalama Mah. | 4 | 1.281 | %87,9 | MHP | %50,8 |
| Danişment Mah. | 1 | 147 | %98,6 | MHP | %46,0 |
| Dağeymiri Mah. | 1 | 330 | %99,4 | MHP | %68,4 |
| Dereköy Mah. | 1 | 216 | %93,5 | CHP | %48,6 |
| Doğan Mah. | 1 | 304 | %95,7 | MHP | %50,4 |
| Efeler Mah. | 51 | 16.989 | %79,3 | CHP | %43,8 |
| Emirdoğan Mah. | 1 | 355 | %94,9 | CHP | %42,3 |
| Eğrikavak Mah. | 3 | 995 | %94,5 | MHP | %50,7 |
| Fatih Mah. | 20 | 6.543 | %81,3 | CHP | %37,8 |
| Gödrenli Mah. | 1 | 287 | %94,1 | MHP | %63,0 |
| Gölcük Mah. | 1 | 173 | %97,1 | MHP | %49,6 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 663 | %93,4 | CHP | %51,2 |
| Gözpınar Mah. | 1 | 273 | %97,1 | MHP | %57,2 |
| Güzelhisar Mah. | 23 | 7.800 | %77,6 | CHP | %47,5 |
| Girne Mah. | 53 | 18.110 | %79,9 | CHP | %44,4 |
| Hasanefendi-Ramazan Paşa Mah. | 13 | 4.031 | %77,9 | CHP | %48,0 |
| Horozköy Mah. | 1 | 125 | %98,4 | MHP | %75,0 |
| Ilıcabaşı Mah. | 3 | 962 | %77,2 | MHP | %42,2 |
| Işıklı Mah. | 5 | 1.420 | %90,5 | CHP | %48,5 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.350 | %89,1 | CHP | %39,8 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 194 | %96,9 | CHP | %40,0 |
| Karahayıt Mah. | 2 | 445 | %93,3 | MHP | %39,2 |
| Karaköy Mah. | 1 | 238 | %97,5 | MHP | %59,0 |
| Kardeşköy Mah. | 7 | 2.145 | %85,3 | CHP | %45,7 |
| Kemer Mah. | 22 | 7.387 | %79,5 | CHP | %41,4 |
| Kenger Mah. | 1 | 203 | %96,6 | MHP | %57,2 |
| Kırıklar Mah. | 1 | 322 | %95,7 | MHP | %47,3 |
| Kızılcaköy Mah. | 3 | 868 | %89,9 | MHP | %37,9 |
| Kocagür Mah. | 2 | 580 | %86,6 | MHP | %48,4 |
| Konuklu Mah. | 2 | 664 | %97,7 | MHP | %46,4 |
| Kozalaklı Mah. | 2 | 411 | %95,1 | MHP | %47,9 |
| Kuloğullar Mah. | 1 | 341 | %95,3 | MHP | %41,5 |
| Kurtuluş Mah. | 24 | 8.040 | %76,8 | CHP | %48,2 |
| Kuyucular Mah. | 2 | 387 | %93,8 | CHP | %52,3 |
| Kuyulu Mah. | 4 | 1.150 | %87,5 | CHP | %41,5 |
| Köprülü-Veysipaşa Mah. | 8 | 2.754 | %75,6 | CHP | %41,3 |
| Merkez Bucağı Yeniköy Mah. | 4 | 1.269 | %82,0 | MHP | %40,7 |
| Mesudiye Mah. | 13 | 4.343 | %78,7 | CHP | %44,3 |
| Mesutlu Mah. | 1 | 217 | %94,0 | CHP | %47,2 |
| Meşrutiyet Mah. | 32 | 10.637 | %77,9 | CHP | %45,5 |
| Musluca Mah. | 1 | 255 | %94,9 | CHP | %55,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 48 | 16.041 | %78,1 | CHP | %47,0 |
| Orta Mah. | 19 | 6.404 | %68,0 | CHP | %42,1 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 383 | %96,9 | MHP | %54,2 |
| Osman Yozgatlı Mah. | 32 | 10.572 | %74,7 | MHP | %29,1 |
| Ovaeymir Mah. | 14 | 4.648 | %73,4 | MHP | %29,5 |
| Pınardere Mah. | 2 | 513 | %92,4 | MHP | %51,5 |
| Savrandere Mah. | 1 | 290 | %88,3 | CHP | %41,5 |
| Serçeköy Mah. | 1 | 302 | %90,1 | CHP | %56,6 |
| Sıralılar Mah. | 1 | 76 | %98,7 | MHP | %42,3 |
| Tepecik Mah. | 9 | 2.999 | %83,3 | MHP | %39,7 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 282 | %93,3 | MHP | %67,6 |
| Terziler Mah. | 2 | 458 | %87,6 | MHP | %55,0 |
| Umurlu Mah. | 28 | 9.031 | %81,1 | MHP | %44,6 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 51 | %98,0 | MHP | %40,4 |
| Yedi Eylül Mah. | 27 | 9.324 | %80,2 | CHP | %44,7 |
| Yılmazköy Mah. | 3 | 874 | %95,3 | İYİ | %52,0 |
| Yukarıkayacık Mah. | 1 | 353 | %95,8 | CHP | %42,6 |
| Zafer Mah. | 15 | 5.051 | %67,6 | CHP | %39,9 |
| Zeybek Mah. | 17 | 5.682 | %81,2 | MHP | %38,1 |
| Zeytinköy Mah. | 1 | 167 | %90,4 | MHP | %53,8 |
| Çayyüzü Mah. | 1 | 238 | %95,4 | CHP | %46,7 |
| Çeştepe Mah. | 13 | 4.514 | %82,0 | CHP | %64,6 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 170 | %98,2 | MHP | %41,3 |
| İlyasdere Mah. | 1 | 212 | %92,9 | MHP | %40,0 |
| İmamköy Mah. | 3 | 859 | %91,6 | MHP | %46,5 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.567 | %83,8 | CHP | %36,1 |
| Şahnalı Mah. | 2 | 525 | %92,8 | MHP | %41,1 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 210 | %91,9 | MHP | %57,1 |