%45,0
CHP birinci
142.887 geçerli oy · katılım %80,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Manavgat ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %45,0 ile birinci; 142.887 geçerli oy, katılım %80,5.
Kayıtlı seçmen 185.299 · Oy kullanan 149.179 (katılım %80,5) · Geçerli 142.887 · Geçersiz 6.292
Manavgat Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 64.305 | %45,0 |
| AKP | 58.600 | %41,0 |
| İYİ | 1.602 | %1,1 |
| YRP | 1.447 | %1,0 |
| ZAFER | 1.410 | %1,0 |
| BTP | 930 | %0,7 |
| SAADET | 862 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 334 | %0,2 |
| DP | 283 | %0,2 |
| DEVA | 280 | %0,2 |
| TKP | 233 | %0,2 |
| YTP | 164 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 140 | %0,1 |
| DSP | 121 | %0,1 |
| AP | 121 | %0,1 |
| VATAN | 119 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Manavgat mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| A. Hisar Mah. | 20 | 6.769 | %77,5 | CHP | %53,0 |
| A. Pazarcı Mah. | 19 | 6.555 | %76,4 | CHP | %43,8 |
| Ahmetler Mah. | 1 | 277 | %98,6 | CHP | %71,4 |
| Aksaz Mah. | 2 | 584 | %89,4 | CHP | %47,6 |
| Altınkaya Mah. | 1 | 338 | %92,0 | AKP | %56,9 |
| Aydınevler Mah. | 10 | 3.385 | %77,1 | CHP | %53,1 |
| Aşağıışıklar Mah. | 4 | 1.130 | %88,8 | AKP | %48,0 |
| Bahçelievler Mah. | 21 | 7.172 | %78,7 | CHP | %50,6 |
| Ballıbucak Mah. | 1 | 199 | %95,5 | AKP | %50,9 |
| Belenobası Mah. | 3 | 792 | %95,0 | CHP | %63,0 |
| Bereket Mah. | 2 | 545 | %96,9 | CHP | %55,2 |
| Beydiğin Mah. | 1 | 293 | %99,3 | AKP | %49,7 |
| Beşkonak Mah. | 4 | 1.152 | %90,7 | AKP | %54,7 |
| Boztepe Mah. | 2 | 453 | %98,5 | AKP | %56,6 |
| Bucakşeyhler Mah. | 2 | 607 | %86,5 | CHP | %38,6 |
| Burmahan Mah. | 2 | 405 | %96,5 | AKP | %52,9 |
| Büklüce Mah. | 1 | 211 | %101,9 | CHP | %70,0 |
| Cevizler Mah. | 1 | 205 | %84,4 | AKP | %59,3 |
| Demirciler Mah. | 4 | 1.066 | %89,5 | AKP | %50,9 |
| Denizkent Mah. | 1 | 253 | %90,9 | CHP | %72,3 |
| Denizyaka Mah. | 2 | 458 | %95,2 | CHP | %63,1 |
| Değirmenözü Mah. | 1 | 234 | %91,0 | AKP | %62,6 |
| Dolbazlar Mah. | 2 | 511 | %93,2 | AKP | %46,5 |
| Doğançam Mah. | 2 | 564 | %91,1 | AKP | %47,9 |
| Düzağaç Mah. | 2 | 398 | %98,0 | AKP | %62,4 |
| Dikmen Mah. | 3 | 873 | %91,9 | AKP | %43,2 |
| Emek Mah. | 20 | 6.754 | %79,8 | AKP | %47,0 |
| Eski Hisar Mah. | 9 | 2.859 | %79,6 | CHP | %57,5 |
| Evrenleryavşı Mah. | 2 | 385 | %91,7 | AKP | %49,7 |
| Evrenseki Mah. | 8 | 2.410 | %75,5 | AKP | %45,9 |
| Gaziler Mah. | 1 | 137 | %87,6 | AKP | %51,7 |
| Gebece Mah. | 2 | 580 | %93,5 | CHP | %46,7 |
| Gençler Mah. | 1 | 335 | %97,3 | CHP | %79,5 |
| Gültepe Mah. | 5 | 1.522 | %85,9 | AKP | %42,2 |
| Gündoğdu Mah. | 5 | 1.674 | %82,4 | AKP | %48,0 |
| Güzelyalı Mah. | 1 | 142 | %90,9 | AKP | %65,9 |
| Hacıali Mah. | 1 | 282 | %92,6 | AKP | %53,7 |
| Hacıobası Mah. | 2 | 485 | %93,2 | CHP | %48,3 |
| Hacıisalı Mah. | 1 | 299 | %97,0 | AKP | %50,6 |
| Halitağalar Mah. | 1 | 174 | %90,2 | AKP | %52,1 |
| Hatipler Mah. | 8 | 2.527 | %82,6 | CHP | %48,5 |
| Hocalar Mah. | 2 | 422 | %92,9 | CHP | %60,4 |
| Hocalı Mah. | 1 | 302 | %97,0 | AKP | %47,1 |
| Ilıca Mah. | 22 | 7.152 | %71,9 | CHP | %43,9 |
| Kadılar Mah. | 1 | 160 | %98,1 | CHP | %54,4 |
| Kalemler Mah. | 1 | 228 | %102,2 | AKP | %48,5 |
| Karabucak Mah. | 2 | 440 | %95,0 | CHP | %60,2 |
| Karabük Mah. | 2 | 476 | %99,0 | AKP | %65,3 |
| Karacalar Mah. | 5 | 1.476 | %79,3 | CHP | %47,0 |
| Karakaya Mah. | 2 | 370 | %98,1 | CHP | %52,6 |
| Karavca Mah. | 2 | 365 | %95,3 | AKP | %48,5 |
| Karaöz Mah. | 3 | 761 | %89,5 | CHP | %48,4 |
| Kasaplar Mah. | 13 | 4.291 | %79,1 | AKP | %41,1 |
| Kavaklı Mah. | 20 | 6.942 | %78,2 | AKP | %41,7 |
| Kırkkavak Mah. | 1 | 348 | %99,7 | AKP | %63,6 |
| Kısalar Mah. | 1 | 216 | %87,0 | AKP | %56,0 |
| Kızılağaç Mah. | 5 | 1.553 | %77,0 | AKP | %46,6 |
| Kızıldağ Mah. | 3 | 680 | %97,2 | AKP | %51,4 |
| Kızılot Mah. | 5 | 1.557 | %85,6 | CHP | %59,2 |
| Milli Egemenlik Mah. | 10 | 3.481 | %81,0 | CHP | %41,1 |
| Mimar Sinan Mah. | 8 | 2.559 | %78,5 | CHP | %48,3 |
| Namaras Mah. | 1 | 146 | %82,2 | CHP | %72,6 |
| Odaönü Mah. | 1 | 262 | %88,9 | AKP | %59,6 |
| Oymapınar Mah. | 4 | 1.205 | %92,8 | CHP | %45,4 |
| Perakende Mah. | 1 | 173 | %98,8 | CHP | %59,3 |
| Salkım Evler Mah. | 8 | 2.702 | %77,5 | AKP | %47,9 |
| Salur Mah. | 1 | 152 | %101,3 | CHP | %47,4 |
| Sanayi Mah. | 3 | 930 | %81,4 | AKP | %44,8 |
| Saraçlı Mah. | 2 | 438 | %96,6 | CHP | %67,6 |
| Sarılar Mah. | 56 | 19.010 | %75,3 | AKP | %42,7 |
| Sağırin Mah. | 5 | 1.320 | %96,7 | CHP | %49,3 |
| Sevinçköy Mah. | 1 | 74 | %79,7 | CHP | %45,8 |
| Seydiler Mah. | 2 | 497 | %91,4 | AKP | %54,8 |
| Sırtköy Mah. | 1 | 256 | %87,5 | CHP | %52,6 |
| Sorgun Mah. | 10 | 3.244 | %78,1 | CHP | %55,5 |
| Sülek Mah. | 3 | 825 | %93,3 | CHP | %53,4 |
| Side Mah. | 27 | 8.820 | %66,0 | CHP | %53,9 |
| Taşağıl Mah. | 13 | 3.592 | %88,7 | CHP | %50,7 |
| Taşkesiği Mah. | 1 | 193 | %96,4 | AKP | %52,6 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %45,1 |
| Tilkiler Mah. | 1 | 134 | %96,3 | CHP | %48,8 |
| Ulukapı Mah. | 9 | 2.659 | %85,1 | AKP | %49,7 |
| Uzunkale Mah. | 2 | 374 | %97,3 | AKP | %55,7 |
| Uzunlar Mah. | 2 | 314 | %90,5 | AKP | %51,5 |
| Y.Hisar Mah. | 6 | 1.917 | %77,2 | CHP | %47,0 |
| Y.Pazarcı Mah. | 14 | 4.612 | %76,1 | CHP | %51,2 |
| Yalçıdibi Mah. | 1 | 195 | %93,9 | AKP | %56,0 |
| Yavrudoğan Mah. | 4 | 1.402 | %87,5 | CHP | %49,8 |
| Yayla Mah. | 28 | 9.336 | %78,4 | AKP | %44,0 |
| Yaylaalan Mah. | 2 | 377 | %94,2 | AKP | %55,1 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 644 | %95,0 | CHP | %63,9 |
| Yeşilbağ Mah. | 2 | 417 | %91,9 | AKP | %57,8 |
| Yukarıışıklar Mah. | 2 | 703 | %88,8 | AKP | %58,1 |
| Çakış Mah. | 5 | 1.497 | %94,2 | CHP | %64,0 |
| Çaltepe Mah. | 1 | 323 | %90,7 | AKP | %62,1 |
| Çardakköy Mah. | 3 | 757 | %95,1 | CHP | %49,9 |
| Çavuşköy Mah. | 3 | 803 | %87,3 | AKP | %57,7 |
| Çayyazı Mah. | 4 | 1.349 | %87,0 | AKP | %53,7 |
| Çağlayan Mah. | 8 | 2.540 | %77,0 | CHP | %42,9 |
| Çeltikçi Mah. | 6 | 2.010 | %83,4 | CHP | %47,2 |
| Çenger Mah. | 3 | 787 | %84,5 | CHP | %58,2 |
| Çolaklı Mah. | 15 | 5.040 | %80,3 | CHP | %46,9 |
| Örenşehir Mah. | 3 | 815 | %84,1 | CHP | %46,7 |
| Örnek Mah. | 15 | 5.171 | %79,3 | CHP | %46,7 |
| Şelale Mah. | 21 | 7.184 | %79,4 | AKP | %43,1 |
| Şişeler Mah. | 1 | 202 | %93,1 | AKP | %47,0 |