Kepez · Belediye başkanı
%44,2
CHP birinci
312.438 geçerli oy · katılım %74,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kepez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %44,2 ile birinci; 312.438 geçerli oy, katılım %74,3.
Kepez
Kayıtlı seçmen 439.104 · Oy kullanan 326.115 (katılım %74,3) · Geçerli 312.438 · Geçersiz 13.677
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 138.228 | %44,2 |
| AKP | 121.209 | %38,8 |
| DEM | 23.779 | %7,6 |
| İYİ | 7.195 | %2,3 |
| ZAFER | 7.101 | %2,3 |
| YRP | 6.753 | %2,2 |
| SAADET | 1.699 | %0,5 |
| BBP | 1.038 | %0,3 |
| BTP | 1.007 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 942 | %0,3 |
| DEVA | 729 | %0,2 |
| TİP | 681 | %0,2 |
| TKP | 553 | %0,2 |
| EMEP | 280 | %0,1 |
| MİLLET | 241 | %0,1 |
| DSP | 227 | %0,1 |
| VATAN | 212 | %0,1 |
| ANAP | 192 | %0,1 |
| AB | 163 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 132 | %0,0 |
| OCAK | 77 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahatlı Mah. | 36 | 12.018 | %73,1 | CHP | %46,7 |
| Aktoprak Mah. | 25 | 8.444 | %71,5 | AKP | %42,6 |
| Altıayak Mah. | 7 | 2.159 | %89,4 | AKP | %48,5 |
| Altınova Düden Mah. | 7 | 2.386 | %79,9 | CHP | %49,2 |
| Altınova Orta Mah. | 15 | 5.091 | %75,4 | CHP | %52,7 |
| Altınova Sinan Mah. | 13 | 4.225 | %76,9 | CHP | %44,3 |
| Atatürk Mah. | 18 | 6.107 | %77,8 | CHP | %55,4 |
| Avni Tolunay Mah. | 8 | 2.569 | %80,0 | AKP | %45,0 |
| Ayanoğlu Mah. | 24 | 7.949 | %70,3 | CHP | %42,1 |
| Aydoğmuş Mah. | 27 | 9.108 | %65,7 | CHP | %42,7 |
| Baraj Mah. | 18 | 6.183 | %70,0 | AKP | %40,5 |
| Barış Mah. | 16 | 5.497 | %75,0 | CHP | %45,4 |
| Başköy Mah. | 2 | 638 | %96,6 | CHP | %49,4 |
| Beşkonaklılar Mah. | 7 | 2.208 | %78,2 | CHP | %41,8 |
| Demirel Mah. | 8 | 2.754 | %81,7 | AKP | %51,7 |
| Duacı Mah. | 7 | 2.250 | %82,4 | CHP | %64,6 |
| Duraliler Mah. | 9 | 2.853 | %81,6 | CHP | %51,8 |
| Düdenbaşı Mah. | 33 | 11.314 | %73,6 | CHP | %38,7 |
| Emek Mah. | 21 | 6.890 | %76,6 | CHP | %46,9 |
| Erenköy Mah. | 26 | 8.903 | %77,0 | CHP | %46,7 |
| Esentepe Mah. | 15 | 5.081 | %77,1 | CHP | %44,2 |
| Fabrikalar Mah. | 19 | 6.570 | %73,3 | CHP | %50,1 |
| Fatih Mah. | 13 | 4.429 | %79,0 | CHP | %46,2 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 25 | 8.335 | %70,7 | CHP | %43,5 |
| Gazi Mah. | 27 | 9.178 | %70,3 | AKP | %44,1 |
| Gaziler Mah. | 8 | 2.741 | %92,8 | AKP | %51,1 |
| Göksu Mah. | 16 | 5.603 | %71,9 | CHP | %54,5 |
| Göçerler Mah. | 18 | 5.959 | %79,7 | CHP | %43,2 |
| Gülveren Mah. | 11 | 3.850 | %71,7 | CHP | %49,0 |
| Gündoğdu Mah. | 32 | 10.579 | %72,9 | CHP | %43,2 |
| Güneş Mah. | 34 | 11.782 | %67,8 | DEM | %36,6 |
| Habibler Mah. | 39 | 13.225 | %70,4 | AKP | %40,3 |
| Hüsnü Karakaş Mah. | 37 | 12.775 | %67,1 | AKP | %35,4 |
| Kanal Mah. | 26 | 8.778 | %77,9 | CHP | %49,6 |
| Karşıyaka Mah. | 34 | 11.364 | %76,9 | CHP | %48,2 |
| Kazım Karabekir Mah. | 5 | 1.647 | %78,1 | CHP | %51,6 |
| Kepez Mah. | 9 | 2.786 | %75,5 | CHP | %53,8 |
| Kızıllı Mah. | 4 | 1.120 | %95,1 | CHP | %48,4 |
| Kuzeyyaka Mah. | 47 | 16.312 | %71,9 | AKP | %39,5 |
| Kültür Mah. | 33 | 11.289 | %65,7 | CHP | %52,1 |
| Kütükçü Mah. | 18 | 6.034 | %78,3 | CHP | %44,6 |
| Kirişçiler Mah. | 3 | 1.026 | %94,2 | AKP | %55,2 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 26 | 9.050 | %75,3 | AKP | %44,5 |
| Menderes Mah. | 6 | 2.048 | %78,4 | AKP | %44,2 |
| Odabaşı Mah. | 3 | 925 | %88,3 | AKP | %47,5 |
| Santral Mah. | 4 | 1.074 | %75,5 | AKP | %45,8 |
| Sütçüler Mah. | 22 | 7.354 | %73,7 | AKP | %44,6 |
| Teomanpaşa Mah. | 45 | 15.022 | %73,9 | CHP | %40,7 |
| Ulus Mah. | 30 | 10.326 | %72,7 | CHP | %55,9 |
| Varsak Esentepe Mah. | 4 | 1.286 | %91,2 | AKP | %53,7 |
| Varsak Karşıyaka Mah. | 25 | 8.757 | %71,5 | AKP | %41,8 |
| Varsak Menderes Mah. | 4 | 1.225 | %89,3 | AKP | %48,5 |
| Yavuz Selim Mah. | 5 | 1.586 | %78,7 | CHP | %39,5 |
| Yeni Doğan Mah. | 20 | 6.851 | %73,3 | CHP | %53,8 |
| Yeni Emek Mah. | 27 | 9.056 | %72,5 | CHP | %45,1 |
| Yeni Mah. | 28 | 9.473 | %72,9 | CHP | %44,4 |
| Yeşiltepe Mah. | 22 | 7.684 | %77,0 | CHP | %55,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 23 | 7.891 | %70,6 | CHP | %48,8 |
| Yükseliş Mah. | 19 | 6.510 | %75,7 | CHP | %50,9 |
| Zafer Mah. | 17 | 5.909 | %76,5 | CHP | %60,8 |
| Zeytinlik Mah. | 11 | 3.587 | %82,3 | AKP | %42,3 |
| Çamlıbel Mah. | 17 | 5.693 | %81,1 | CHP | %46,3 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 335 | %97,3 | AKP | %48,7 |
| Çankaya Mah. | 26 | 8.701 | %75,4 | CHP | %55,0 |
| Özgürlük Mah. | 28 | 9.386 | %76,6 | CHP | %57,3 |
| Ünsal Mah. | 26 | 9.058 | %80,5 | CHP | %44,9 |
| Şafak Mah. | 34 | 11.527 | %72,9 | AKP | %37,1 |
| Şelale Mah. | 26 | 8.781 | %74,8 | AKP | %39,7 |