Alanya · Belediye başkanı
%45,5
CHP birinci
175.603 geçerli oy · katılım %78,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alanya ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %45,5 ile birinci; 175.603 geçerli oy, katılım %78,8.
Alanya
Kayıtlı seçmen 234.546 · Oy kullanan 184.805 (katılım %78,8) · Geçerli 175.603 · Geçersiz 9.202
Seçilenler
- Osman Tarık Özçelik · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdam Mah. | 4 | 1.065 | %96,0 | CHP | %39,1 |
| Akçatı Mah. | 2 | 449 | %98,0 | İYİ | %45,4 |
| Alacami Mah. | 1 | 257 | %94,6 | CHP | %33,8 |
| Alara Mah. | 2 | 492 | %97,2 | İYİ | %35,9 |
| Aliefendi Mah. | 3 | 807 | %85,8 | MHP | %44,9 |
| Asmaca Mah. | 1 | 306 | %96,7 | CHP | %39,9 |
| Avsallar Mah. | 28 | 9.369 | %74,1 | CHP | %49,2 |
| Bademağacı Mah. | 3 | 436 | %97,5 | CHP | %36,5 |
| Basırlı Mah. | 1 | 336 | %98,5 | CHP | %39,8 |
| Bayır Mah. | 1 | 321 | %96,9 | CHP | %49,2 |
| Bayırkozağacı Mah. | 1 | 129 | %96,1 | CHP | %58,9 |
| Başköy Mah. | 1 | 219 | %98,2 | MHP | %52,1 |
| Bektaş Mah. | 3 | 799 | %83,2 | CHP | %39,2 |
| Beldibi Mah. | 1 | 250 | %96,4 | MHP | %44,7 |
| Beyreli Mah. | 2 | 455 | %98,2 | CHP | %42,8 |
| Bıçakçı Mah. | 1 | 268 | %96,6 | MHP | %39,6 |
| Bucak Mah. | 1 | 165 | %97,6 | İYİ | %40,9 |
| Burçaklar Mah. | 1 | 267 | %95,9 | CHP | %38,5 |
| Büyükhasbahçe Mah. | 8 | 2.515 | %82,9 | CHP | %50,8 |
| Büyükpınar Mah. | 2 | 370 | %96,2 | CHP | %33,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.589 | %73,2 | CHP | %58,5 |
| Cikcilli Mah. | 39 | 13.186 | %78,4 | CHP | %45,3 |
| Demirtaş Mah. | 7 | 2.321 | %85,4 | CHP | %42,9 |
| Dere Mah. | 3 | 857 | %88,3 | MHP | %38,9 |
| Değirmendere Mah. | 4 | 1.085 | %95,1 | MHP | %36,4 |
| Dinek Mah. | 5 | 1.647 | %78,1 | CHP | %43,6 |
| Elikesik Mah. | 5 | 1.634 | %92,7 | CHP | %44,9 |
| Emişbeleni Mah. | 4 | 1.186 | %95,5 | CHP | %55,1 |
| Fakırcalı Mah. | 1 | 309 | %96,8 | MHP | %35,4 |
| Fığla Mah. | 11 | 3.662 | %82,0 | CHP | %50,3 |
| Gözübüyük Mah. | 2 | 365 | %94,8 | CHP | %67,3 |
| Gözüküçüklü Mah. | 2 | 390 | %92,1 | İYİ | %44,9 |
| Güller Pınarı Mah. | 37 | 12.352 | %74,2 | CHP | %52,3 |
| Gümüşgöze Mah. | 1 | 203 | %87,2 | CHP | %38,4 |
| Gümüşkavak Mah. | 2 | 477 | %91,6 | MHP | %39,1 |
| Güney Mah. | 2 | 424 | %92,9 | CHP | %50,3 |
| Güzelbağ Mah. | 3 | 726 | %92,3 | CHP | %45,9 |
| Hacet Mah. | 28 | 9.375 | %78,8 | CHP | %46,6 |
| Hacıkerimler Mah. | 1 | 289 | %93,4 | İYİ | %41,4 |
| Hacımehmetli Mah. | 6 | 1.679 | %87,3 | CHP | %37,9 |
| Hocalar Mah. | 2 | 415 | %95,9 | MHP | %36,9 |
| Hisariçi Mah. | 1 | 126 | %100,0 | CHP | %56,7 |
| Kadıpaşa Mah. | 27 | 9.155 | %78,8 | CHP | %49,0 |
| Karakocalı Mah. | 2 | 466 | %89,1 | İYİ | %40,5 |
| Karamanlar Mah. | 2 | 407 | %95,1 | CHP | %72,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 233 | %97,9 | CHP | %51,2 |
| Kargıcak Mah. | 8 | 2.783 | %70,4 | İYİ | %35,1 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 486 | %95,1 | CHP | %41,4 |
| Kestel Mah. | 25 | 7.781 | %77,6 | CHP | %39,8 |
| Keşefli Mah. | 2 | 505 | %93,3 | MHP | %55,2 |
| Kızılcaşehir Mah. | 3 | 875 | %90,9 | CHP | %38,5 |
| Kızlar Pınarı Mah. | 22 | 7.465 | %73,5 | CHP | %50,6 |
| Kocaoğlanlı Mah. | 1 | 217 | %95,9 | MHP | %43,6 |
| Konaklı Mah. | 38 | 12.112 | %76,1 | CHP | %44,3 |
| Kuzyaka Mah. | 1 | 234 | %96,6 | MHP | %37,2 |
| Küçükhasbahçe Mah. | 9 | 2.986 | %81,6 | CHP | %45,7 |
| Mahmutlar Mah. | 73 | 23.675 | %67,4 | CHP | %42,8 |
| Mahmutseydi Mah. | 3 | 947 | %94,3 | CHP | %34,3 |
| Oba Mah. | 50 | 16.876 | %76,0 | CHP | %48,0 |
| Obaalacami Mah. | 2 | 364 | %97,3 | MHP | %35,0 |
| Okurcalar Mah. | 10 | 3.448 | %82,8 | CHP | %43,0 |
| Orhan Mah. | 1 | 237 | %97,9 | CHP | %43,0 |
| Payallar Mah. | 20 | 6.736 | %80,5 | CHP | %47,7 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 177 | %98,3 | CHP | %32,3 |
| Saburlar Mah. | 1 | 303 | %101,3 | CHP | %49,5 |
| Sapadere Mah. | 3 | 713 | %96,1 | CHP | %34,7 |
| Saray Mah. | 32 | 10.892 | %72,6 | CHP | %55,4 |
| Seki Mah. | 2 | 457 | %94,8 | MHP | %36,6 |
| Soğukpınar Mah. | 1 | 317 | %96,2 | CHP | %52,0 |
| Sugözü Mah. | 15 | 4.987 | %81,7 | CHP | %40,0 |
| Süleymanlar Mah. | 2 | 447 | %96,9 | CHP | %45,9 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 148 | %100,7 | İYİ | %54,2 |
| Tepe Mah. | 2 | 660 | %81,7 | CHP | %38,5 |
| Tırılar Mah. | 1 | 286 | %98,3 | CHP | %34,1 |
| Tophane Mah. | 1 | 184 | %91,9 | CHP | %51,0 |
| Toslak Mah. | 9 | 2.722 | %91,6 | CHP | %59,9 |
| Tosmur Mah. | 20 | 6.728 | %73,6 | CHP | %48,2 |
| Türkler Mah. | 12 | 3.590 | %78,7 | CHP | %49,9 |
| Türktaş Mah. | 2 | 362 | %95,9 | CHP | %51,4 |
| Uzunöz Mah. | 2 | 388 | %96,4 | MHP | %39,1 |
| Uğrak Mah. | 2 | 399 | %93,2 | MHP | %45,3 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 181 | %96,1 | MHP | %46,5 |
| Yalçı Mah. | 1 | 83 | %91,6 | MHP | %54,4 |
| Yasirali Mah. | 1 | 88 | %101,1 | CHP | %39,1 |
| Yaylakonak Mah. | 2 | 383 | %99,5 | CHP | %50,6 |
| Yaylalı Mah. | 3 | 970 | %89,6 | İYİ | %34,4 |
| Yenice Mah. | 2 | 371 | %97,8 | CHP | %52,1 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 472 | %96,8 | MHP | %34,9 |
| Yeşilöz Mah. | 3 | 1.041 | %97,3 | MHP | %41,7 |
| Çakallar Mah. | 2 | 492 | %97,0 | İYİ | %36,4 |
| Çamlıca Mah. | 4 | 1.264 | %96,0 | MHP | %36,4 |
| Çarşı Mah. | 7 | 2.260 | %74,7 | CHP | %52,3 |
| Çıplaklı Mah. | 19 | 6.231 | %83,4 | CHP | %42,7 |
| Öteköy Mah. | 1 | 133 | %88,0 | İYİ | %40,6 |
| Özvadi Mah. | 1 | 273 | %97,4 | MHP | %47,0 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 202 | %86,6 | İYİ | %35,7 |
| İmamlı Mah. | 2 | 509 | %93,9 | MHP | %56,0 |
| İncekum Mah. | 8 | 2.412 | %81,1 | CHP | %52,6 |
| İsbatlı Mah. | 1 | 357 | %93,8 | MHP | %44,2 |
| İshaklı Mah. | 2 | 436 | %87,4 | MHP | %33,9 |
| Şekerhane Mah. | 25 | 8.499 | %76,5 | CHP | %50,3 |
| Şıhlar Mah. | 2 | 569 | %95,4 | MHP | %39,2 |