%50,1
CHP birinci
9.179 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kalecik ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %50,1 ile birinci; 9179 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 10.897 · Oy kullanan 9.925 (katılım %91,1) · Geçerli 9.179 · Geçersiz 746
Kalecik Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 4.598 | %50,1 |
| MHP | 3.538 | %38,5 |
| İYİ | 586 | %6,4 |
| YRP | 176 | %1,9 |
| ZAFER | 80 | %0,9 |
| BBP | 40 | %0,4 |
| SAADET | 34 | %0,4 |
| HKP | 20 | %0,2 |
| MİLLET | 19 | %0,2 |
| DP | 17 | %0,2 |
| BTP | 16 | %0,2 |
| DEVA | 16 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,1 |
| MEMLEKET | 10 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
| DEM | 7 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kalecik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Mah. | 1 | 102 | %102,9 | CHP | %94,1 |
| Ahikemalşenyurt Mah. | 2 | 643 | %86,2 | CHP | %60,4 |
| Ahiler Yenice Mah. | 1 | 63 | %111,1 | MHP | %52,5 |
| Akcataş Mah. | 1 | 67 | %86,6 | CHP | %42,6 |
| Akkaynak Mah. | 1 | 135 | %94,8 | CHP | %54,2 |
| Akkuzulu Mah. | 1 | 128 | %89,8 | CHP | %70,2 |
| Aktepe Mah. | 1 | 72 | %98,6 | CHP | %50,7 |
| Altıntaş Mah. | 1 | 82 | %93,9 | MHP | %57,6 |
| Alibeyli Mah. | 1 | 206 | %94,7 | CHP | %60,7 |
| Arkbürk Mah. | 1 | 76 | %88,2 | CHP | %50,8 |
| Beykavağı Mah. | 1 | 98 | %95,9 | CHP | %52,8 |
| Buğra Mah. | 1 | 145 | %99,3 | MHP | %56,0 |
| Cuma Saray Mah. | 2 | 447 | %82,8 | CHP | %58,6 |
| Dağdemir Mah. | 1 | 92 | %97,8 | CHP | %50,0 |
| Demirtaş Mah. | 1 | 201 | %96,0 | İYİ | %55,1 |
| Değirmenkaya Mah. | 1 | 227 | %97,4 | MHP | %39,3 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 86 | %96,5 | CHP | %86,8 |
| Eskiköy Mah. | 1 | 201 | %94,5 | MHP | %50,9 |
| Eşmedere Mah. | 1 | 52 | %90,4 | MHP | %53,9 |
| Gökdere Mah. | 1 | 214 | %96,7 | CHP | %50,3 |
| Gökçeören Mah. | 1 | 139 | %94,2 | MHP | %54,3 |
| Gölköy Mah. | 1 | 181 | %94,5 | CHP | %60,4 |
| Gümüşpınar Mah. | 1 | 90 | %100,0 | CHP | %56,8 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 194 | %86,6 | CHP | %54,6 |
| Halilağa Tabakhane Mah. | 1 | 67 | %98,5 | CHP | %61,4 |
| Halitcevriaslangil Mah. | 6 | 1.953 | %83,1 | CHP | %58,0 |
| Hançılı Mah. | 1 | 57 | %94,7 | CHP | %90,4 |
| Hasayaz Mah. | 1 | 164 | %96,3 | CHP | %50,7 |
| Karahöyük Mah. | 1 | 203 | %95,1 | CHP | %40,9 |
| Karalar Mah. | 1 | 61 | %108,2 | CHP | %73,0 |
| Karatepe Mah. | 1 | 41 | %104,9 | CHP | %55,0 |
| Karkın Mah. | 1 | 45 | %102,2 | MHP | %60,5 |
| Keklicek Mah. | 1 | 48 | %104,2 | CHP | %37,2 |
| Kılçak Mah. | 1 | 221 | %95,9 | MHP | %43,3 |
| Kınık Mah. | 1 | 197 | %93,9 | MHP | %61,3 |
| Kızılkaya Mah. | 1 | 62 | %90,3 | MHP | %47,8 |
| Koyunbaba Mah. | 1 | 249 | %96,8 | MHP | %62,9 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 104 | %97,1 | MHP | %52,2 |
| Mahmutlar Mah. | 1 | 164 | %96,3 | MHP | %48,6 |
| Samanlık Mah. | 2 | 380 | %97,4 | CHP | %65,8 |
| Satılar Mah. | 1 | 205 | %94,2 | MHP | %66,1 |
| Tavşancık Mah. | 1 | 77 | %94,8 | CHP | %87,5 |
| Tilki Mah. | 1 | 29 | %93,1 | MHP | %48,2 |
| Uyurca Mah. | 1 | 69 | %84,1 | MHP | %40,4 |
| Yalımköy Mah. | 1 | 25 | %108,0 | MHP | %48,2 |
| Yenidoğan Yeşilyurt Mah. | 1 | 162 | %82,1 | CHP | %63,1 |
| Yeniçöte Mah. | 1 | 251 | %99,2 | MHP | %42,1 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 60 | %101,7 | CHP | %41,1 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 124 | %90,3 | CHP | %59,4 |
| Yurtyenice Mah. | 1 | 161 | %93,8 | MHP | %56,6 |
| Yüzbey Mah. | 1 | 70 | %97,1 | CHP | %80,6 |
| Çandır Mah. | 1 | 323 | %91,0 | CHP | %51,7 |
| Çanşa Kale Mah. | 3 | 976 | %86,7 | CHP | %51,8 |
| Çaykaya Mah. | 1 | 156 | %86,5 | MHP | %47,3 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 148 | %94,6 | CHP | %58,5 |
| Şemsettin Mah. | 1 | 94 | %92,6 | MHP | %56,4 |
| Şeyhmahmut Mah. | 1 | 10 | %110,0 | CHP | %80,0 |