%49,5
CHP birinci
19.384 geçerli oy · katılım %83,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Haymana ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %49,5 ile birinci; 19.384 geçerli oy, katılım %83,2.
Kayıtlı seçmen 25.032 · Oy kullanan 20.828 (katılım %83,2) · Geçerli 19.384 · Geçersiz 1.444
Haymana Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 9.599 | %49,5 |
| AKP | 8.079 | %41,7 |
| DEM | 636 | %3,3 |
| YRP | 587 | %3,0 |
| İYİ | 123 | %0,6 |
| BTP | 73 | %0,4 |
| SAADET | 67 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 56 | %0,3 |
| DP | 40 | %0,2 |
| DEVA | 39 | %0,2 |
| MEMLEKET | 31 | %0,2 |
| HKP | 23 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| DSP | 7 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Haymana mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahırlıkuyu Mah. | 1 | 65 | %98,5 | CHP | %62,7 |
| Alahacılı Mah. | 1 | 271 | %82,3 | CHP | %60,0 |
| Alaçık Mah. | 1 | 140 | %75,7 | AKP | %74,2 |
| Altıpınar Mah. | 2 | 570 | %84,9 | AKP | %49,3 |
| Ataköy Mah. | 2 | 461 | %67,7 | CHP | %49,2 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 289 | %90,0 | CHP | %52,2 |
| Baltalin Mah. | 1 | 222 | %94,6 | CHP | %53,8 |
| Balçıkhisar Mah. | 3 | 753 | %75,6 | AKP | %64,7 |
| Bostanhüyük Mah. | 1 | 188 | %66,0 | CHP | %66,4 |
| Boğazkaya Mah. | 1 | 46 | %78,3 | CHP | %82,9 |
| Bumsuz Mah. | 2 | 444 | %50,0 | CHP | %68,5 |
| Büyükkonak Mah. | 1 | 91 | %59,3 | AKP | %59,6 |
| Büyükyağcı Mah. | 1 | 159 | %92,5 | CHP | %48,8 |
| Culuk Mah. | 2 | 467 | %92,3 | CHP | %53,9 |
| Cihanşah Mah. | 1 | 216 | %54,6 | AKP | %49,1 |
| Cingirli Mah. | 1 | 20 | %85,0 | CHP | %64,7 |
| Demirözü Mah. | 3 | 382 | %90,1 | CHP | %63,0 |
| Dereköy Mah. | 2 | 541 | %92,2 | AKP | %56,7 |
| Deveci Mah. | 1 | 213 | %94,8 | CHP | %54,8 |
| Devecipınarı Mah. | 1 | 35 | %105,7 | CHP | %56,8 |
| Durupınar Mah. | 1 | 150 | %75,3 | CHP | %47,6 |
| Durutlar Mah. | 1 | 93 | %82,8 | CHP | %63,4 |
| Emirler Mah. | 1 | 327 | %56,6 | CHP | %59,6 |
| Esen Mah. | 1 | 111 | %82,9 | CHP | %71,6 |
| Eskikışla Mah. | 1 | 206 | %92,2 | CHP | %54,0 |
| Evci Mah. | 1 | 82 | %87,8 | CHP | %81,2 |
| Evliyafakı Mah. | 1 | 191 | %82,2 | CHP | %64,1 |
| Gedik Mah. | 1 | 95 | %88,4 | AKP | %50,6 |
| Gültepe Mah. | 2 | 382 | %94,0 | CHP | %53,5 |
| Güzelcekale Mah. | 1 | 194 | %80,4 | AKP | %79,9 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 287 | %72,5 | CHP | %66,8 |
| Karahoca Mah. | 1 | 264 | %89,8 | CHP | %51,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 141 | %73,8 | AKP | %64,7 |
| Karasüleymanlı Mah. | 1 | 190 | %86,8 | AKP | %59,5 |
| Katrancı Mah. | 1 | 323 | %73,1 | CHP | %62,4 |
| Kavak Mah. | 1 | 217 | %72,4 | CHP | %57,1 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 604 | %79,1 | CHP | %63,0 |
| Kerpiç Mah. | 2 | 590 | %76,4 | CHP | %70,1 |
| Kesikkavak Mah. | 1 | 74 | %96,0 | CHP | %56,3 |
| Kızılkoyunlu Mah. | 1 | 324 | %95,7 | AKP | %57,9 |
| Kutluhan Mah. | 1 | 191 | %96,9 | CHP | %65,2 |
| Küçükkonak Mah. | 1 | 33 | %66,7 | CHP | %68,2 |
| Küçükyağcı Mah. | 1 | 44 | %75,0 | AKP | %65,6 |
| Kirazoğlu Mah. | 1 | 151 | %64,2 | CHP | %59,6 |
| Mandıra Mah. | 1 | 169 | %92,3 | CHP | %47,9 |
| Medrese Mah. | 2 | 614 | %82,4 | CHP | %67,8 |
| Saatli Mah. | 1 | 83 | %88,0 | CHP | %58,2 |
| Sarıdeğirmen Mah. | 1 | 287 | %96,9 | CHP | %56,2 |
| Sarıgöl Mah. | 1 | 290 | %92,1 | CHP | %52,3 |
| Sazağası Mah. | 1 | 229 | %93,5 | AKP | %50,5 |
| Serinyayla Mah. | 1 | 283 | %93,6 | CHP | %77,9 |
| Seyran Mah. | 6 | 1.645 | %75,1 | CHP | %54,8 |
| Sındıran Mah. | 8 | 1.977 | %91,3 | AKP | %62,9 |
| Sırçasaray Mah. | 1 | 120 | %68,3 | CHP | %82,1 |
| Soğulca Mah. | 1 | 184 | %90,2 | AKP | %47,8 |
| Söğüttepe Mah. | 1 | 78 | %101,3 | CHP | %46,0 |
| Sinanlı Mah. | 2 | 511 | %85,7 | AKP | %56,8 |
| Tabaklı Mah. | 1 | 95 | %84,2 | CHP | %66,7 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 225 | %68,9 | CHP | %52,0 |
| Toyçayırı Mah. | 1 | 173 | %90,2 | CHP | %48,7 |
| Türkhüyük Mah. | 1 | 60 | %95,0 | CHP | %63,2 |
| Türkşerefli Mah. | 1 | 185 | %93,5 | CHP | %69,8 |
| Yamak Mah. | 1 | 169 | %92,3 | AKP | %56,3 |
| Yaprakbayırı Mah. | 1 | 315 | %90,5 | CHP | %48,8 |
| Yaylabeyi Mah. | 1 | 81 | %97,5 | CHP | %73,0 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.053 | %77,6 | CHP | %61,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 310 | %95,2 | CHP | %54,8 |
| Yergömü Mah. | 1 | 333 | %92,2 | CHP | %45,0 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 238 | %71,4 | AKP | %70,6 |
| Yukarısebil Mah. | 2 | 525 | %90,5 | DEM | %36,1 |
| Yurtbeyli Mah. | 3 | 786 | %89,4 | CHP | %36,5 |
| Çaldağ Mah. | 2 | 604 | %80,6 | CHP | %56,3 |
| Çalış Mah. | 2 | 380 | %94,2 | CHP | %50,5 |
| Çatak Mah. | 1 | 332 | %88,3 | CHP | %58,7 |
| Çayraz Mah. | 1 | 126 | %92,9 | AKP | %46,4 |
| Çeltikli Mah. | 2 | 405 | %94,1 | CHP | %50,3 |
| İncirli Mah. | 1 | 90 | %71,1 | AKP | %56,7 |
| Şerefligökgöz Mah. | 1 | 240 | %76,3 | CHP | %55,2 |