%44,3
CHP birinci
88.999 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölbaşı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %44,3 ile birinci; 88.999 geçerli oy, katılım %83,0.
Kayıtlı seçmen 111.188 · Oy kullanan 92.325 (katılım %83,0) · Geçerli 88.999 · Geçersiz 3.326
Gölbaşı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 39.457 | %44,3 |
| BBP | 22.610 | %25,4 |
| MHP | 19.324 | %21,7 |
| ZAFER | 1.510 | %1,7 |
| İYİ | 1.438 | %1,6 |
| SAADET | 1.151 | %1,3 |
| YRP | 1.120 | %1,3 |
| DEM | 459 | %0,5 |
| MEMLEKET | 289 | %0,3 |
| TİP | 282 | %0,3 |
| DEVA | 192 | %0,2 |
| ANAP | 176 | %0,2 |
| BTP | 167 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 119 | %0,1 |
| TKP | 115 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 100 | %0,1 |
| DP | 88 | %0,1 |
| YTP | 83 | %0,1 |
| MİLLET | 79 | %0,1 |
| VATAN | 57 | %0,1 |
| DSP | 46 | %0,1 |
| HKP | 43 | %0,1 |
| OCAK | 34 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gölbaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahiboz Mah. | 1 | 197 | %89,3 | CHP | %60,4 |
| Akörençarşak Mah. | 2 | 362 | %94,5 | MHP | %39,9 |
| Altunçanak Mah. | 1 | 105 | %104,8 | CHP | %46,2 |
| Bahçelievler Mah. | 44 | 15.124 | %80,2 | CHP | %40,2 |
| Ballıkpınar Mah. | 4 | 1.191 | %84,3 | CHP | %58,7 |
| Bağiçi Mah. | 1 | 352 | %96,0 | BBP | %42,7 |
| Bezirhane Mah. | 2 | 618 | %87,5 | CHP | %35,5 |
| Boyalık Mah. | 2 | 400 | %93,8 | BBP | %53,6 |
| Dikilitaş Mah. | 2 | 450 | %90,9 | BBP | %42,9 |
| Emirler Mah. | 3 | 876 | %92,8 | MHP | %49,2 |
| Eymir Mah. | 48 | 16.417 | %80,6 | CHP | %45,6 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 17 | 5.792 | %80,4 | CHP | %38,5 |
| Gökçehüyük Mah. | 2 | 640 | %90,6 | CHP | %42,2 |
| Gölbek Mah. | 1 | 277 | %101,8 | MHP | %51,2 |
| Günalan Mah. | 1 | 138 | %89,9 | CHP | %70,1 |
| Hacıhasan Mah. | 2 | 480 | %85,4 | MHP | %39,3 |
| Hacılar Mah. | 9 | 3.113 | %80,4 | CHP | %62,4 |
| Hacımuratlı Mah. | 1 | 284 | %83,5 | CHP | %48,0 |
| Halaçlı Mah. | 1 | 319 | %95,6 | BBP | %47,3 |
| Karaali Merkez Mah. | 2 | 411 | %96,8 | CHP | %41,9 |
| Karaali Yazlık Mah. | 1 | 332 | %92,8 | MHP | %36,7 |
| Karacaören Mah. | 2 | 380 | %92,6 | MHP | %65,3 |
| Karagedik Aydın Mah. | 3 | 934 | %86,0 | CHP | %42,1 |
| Karagedik Ercan Mah. | 3 | 830 | %88,6 | BBP | %36,8 |
| Karaoğlan Mah. | 2 | 651 | %91,9 | CHP | %37,8 |
| Karşıyaka Mah. | 31 | 10.736 | %82,2 | CHP | %47,1 |
| Kırıklı Mah. | 1 | 108 | %100,9 | CHP | %79,8 |
| Kızılcaşar Mah. | 20 | 6.678 | %82,2 | CHP | %70,3 |
| Koparan Mah. | 2 | 478 | %88,9 | BBP | %36,2 |
| Mahmatlı Mah. | 2 | 435 | %98,2 | MHP | %31,3 |
| Mahmatlıbahçe Mah. | 1 | 122 | %91,8 | CHP | %70,9 |
| Oyaca Akarsu Mah. | 3 | 928 | %90,7 | CHP | %46,0 |
| Oyaca Yeşilçam Mah. | 2 | 621 | %90,3 | CHP | %47,9 |
| Oğulbey Mah. | 2 | 592 | %97,3 | CHP | %51,7 |
| Selametli Şehit Emrah Mah. | 3 | 744 | %94,0 | CHP | %37,3 |
| Seğmenler Mah. | 46 | 15.907 | %81,5 | CHP | %34,7 |
| Soğulcak Mah. | 1 | 164 | %95,1 | CHP | %86,9 |
| Subaşı Mah. | 1 | 229 | %83,0 | BBP | %46,1 |
| Taşpınar Mah. | 9 | 2.985 | %82,7 | CHP | %66,4 |
| Tepeyurt Mah. | 1 | 168 | %98,2 | YRP | %31,5 |
| Topaklı Mah. | 2 | 495 | %98,4 | MHP | %34,2 |
| Tulumtaş Mah. | 8 | 2.479 | %82,5 | CHP | %64,8 |
| Velihimmetli Mah. | 2 | 559 | %85,7 | BBP | %37,6 |
| Yavrucuk Mah. | 2 | 373 | %90,1 | MHP | %47,2 |
| Yaylabağ Mah. | 2 | 423 | %95,7 | BBP | %39,6 |
| Yağlıpınar Mah. | 1 | 352 | %87,8 | CHP | %34,9 |
| Yurtbeyi Mah. | 3 | 734 | %86,4 | CHP | %43,3 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 207 | %98,6 | CHP | %42,4 |
| Çeltek Mah. | 1 | 100 | %79,0 | MHP | %51,4 |
| Çimşit Mah. | 2 | 464 | %92,9 | MHP | %45,7 |
| Örencik Mah. | 3 | 871 | %89,8 | CHP | %35,2 |
| İkizce Mah. | 2 | 374 | %91,7 | CHP | %59,8 |
| İncek Mah. | 14 | 4.667 | %82,6 | CHP | %55,4 |
| Şafak Mah. | 22 | 7.522 | %82,1 | CHP | %39,0 |