%40,2
AK PARTİ birinci
18.971 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bala ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %40,2 ile birinci; 18.971 geçerli oy, katılım %85,3.
Kayıtlı seçmen 23.660 · Oy kullanan 20.179 (katılım %85,3) · Geçerli 18.971 · Geçersiz 1.208
Bala Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.621 | %40,2 |
| CHP | 6.631 | %35,0 |
| BBP | 2.840 | %15,0 |
| İYİ | 872 | %4,6 |
| YRP | 280 | %1,5 |
| SAADET | 217 | %1,1 |
| ZAFER | 134 | %0,7 |
| BTP | 56 | %0,3 |
| MEMLEKET | 53 | %0,3 |
| ANAP | 49 | %0,3 |
| YTP | 28 | %0,2 |
| DEVA | 28 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 27 | %0,1 |
| TKP | 14 | %0,1 |
| DP | 14 | %0,1 |
| HKP | 12 | %0,1 |
| MİLLET | 12 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
Seçilenler
- Ahmet Buran · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bala mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abazlı Mah. | 4 | 1.399 | %92,9 | AKP | %41,3 |
| Afşar Dadaloğlu Mah. | 4 | 1.290 | %85,9 | CHP | %49,6 |
| Ahmetçayırı Mah. | 1 | 180 | %86,1 | AKP | %65,6 |
| Akkoyunlu Mah. | 1 | 302 | %92,7 | AKP | %49,8 |
| Aydoğan Mah. | 1 | 181 | %96,1 | İYİ | %53,8 |
| Aşağıhacıbekir Mah. | 2 | 433 | %84,8 | CHP | %60,4 |
| Aşıkoğlu Mah. | 1 | 78 | %92,3 | AKP | %83,0 |
| Bahçekaradalak Mah. | 2 | 467 | %77,9 | AKP | %54,3 |
| Bektaşlı Mah. | 1 | 245 | %88,2 | CHP | %68,3 |
| Belçarşak Mah. | 2 | 564 | %89,9 | AKP | %58,4 |
| Beynam Mah. | 2 | 692 | %83,0 | AKP | %36,2 |
| Büyükbayat Mah. | 2 | 630 | %89,4 | BBP | %39,9 |
| Büyükboyalık Mah. | 3 | 543 | %82,9 | CHP | %41,6 |
| Büyükcamili Mah. | 2 | 374 | %66,0 | CHP | %50,2 |
| Davdanlı Mah. | 1 | 277 | %93,1 | AKP | %50,2 |
| Derekışla Mah. | 2 | 397 | %83,4 | BBP | %42,3 |
| Ergin Mah. | 2 | 490 | %85,3 | AKP | %33,3 |
| Eğribasan Mah. | 1 | 157 | %71,3 | CHP | %61,8 |
| Göztepe Mah. | 2 | 587 | %81,8 | AKP | %64,0 |
| Gülbağı Mah. | 2 | 537 | %89,6 | AKP | %58,9 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 203 | %81,3 | AKP | %52,6 |
| Hanburun Mah. | 1 | 173 | %88,4 | BBP | %34,2 |
| Karahamzalı Mah. | 2 | 516 | %76,4 | AKP | %50,1 |
| Kartaltepe Mah. | 4 | 1.028 | %85,8 | AKP | %38,7 |
| Kerişli Mah. | 1 | 295 | %96,3 | AKP | %63,6 |
| Kesikköprü Erdemli Mah. | 1 | 125 | %96,0 | CHP | %48,7 |
| Kesikköprü Kızılırmak Mah. | 2 | 369 | %83,2 | CHP | %53,8 |
| Kesikköprü Mah. | 2 | 650 | %83,2 | CHP | %63,8 |
| Koçyayla Mah. | 1 | 233 | %84,6 | CHP | %69,6 |
| Kuyular Mah. | 1 | 342 | %73,1 | CHP | %71,0 |
| Köseli Mah. | 2 | 448 | %87,5 | BBP | %50,4 |
| Küçükbayat Mah. | 1 | 218 | %92,2 | AKP | %44,4 |
| Küçükbıyık Mah. | 2 | 419 | %85,2 | CHP | %45,3 |
| Küçükboyalık Mah. | 1 | 171 | %69,6 | CHP | %59,8 |
| Küçükcamili Mah. | 2 | 638 | %87,3 | CHP | %37,1 |
| Sarıhüyük Mah. | 1 | 214 | %90,2 | AKP | %50,0 |
| Sırapınar Mah. | 3 | 811 | %83,2 | AKP | %43,3 |
| Sofular Mah. | 3 | 773 | %89,7 | AKP | %50,5 |
| Suyugüzel Mah. | 2 | 460 | %89,6 | CHP | %39,1 |
| Tatarhüyük Mah. | 1 | 211 | %91,5 | CHP | %39,3 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 144 | %86,1 | CHP | %62,7 |
| Tolköy Mah. | 2 | 545 | %85,3 | AKP | %49,1 |
| Yaylalıözü Mah. | 2 | 421 | %91,2 | CHP | %53,8 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 423 | %85,1 | CHP | %72,7 |
| Yeniyapançarşak Mah. | 2 | 454 | %91,6 | AKP | %54,9 |
| Yeniyapanşeyhli Mah. | 2 | 435 | %69,9 | AKP | %58,7 |
| Yukarıhacıbekir Mah. | 1 | 127 | %84,3 | AKP | %48,1 |
| Yöreli Mah. | 2 | 422 | %94,8 | AKP | %48,5 |
| Çatalçeşme Mah. | 2 | 543 | %85,6 | CHP | %59,3 |
| Çatalören Mah. | 1 | 274 | %91,2 | AKP | %52,9 |
| Çiğdemli Mah. | 1 | 299 | %93,7 | CHP | %50,0 |
| Üçem Mah. | 1 | 319 | %62,1 | AKP | %75,8 |
| İsmetpaşa Mah. | 1 | 317 | %84,5 | AKP | %63,6 |
| Şehriban Mah. | 1 | 276 | %80,1 | AKP | %52,6 |
| Şentepe Mah. | 2 | 541 | %73,0 | AKP | %41,8 |