%43,3
CHP birinci
10.937 geçerli oy · katılım %92,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayaş ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %43,3 ile birinci; 10.937 geçerli oy, katılım %92,5.
Kayıtlı seçmen 12.331 · Oy kullanan 11.405 (katılım %92,5) · Geçerli 10.937 · Geçersiz 468
Ayaş Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 4.735 | %43,3 |
| MHP | 3.612 | %33,0 |
| BBP | 1.504 | %13,8 |
| YRP | 378 | %3,5 |
| İYİ | 307 | %2,8 |
| DSP | 87 | %0,8 |
| SAADET | 79 | %0,7 |
| ZAFER | 65 | %0,6 |
| DEM | 55 | %0,5 |
| BTP | 29 | %0,3 |
| MEMLEKET | 26 | %0,2 |
| MİLLET | 19 | %0,2 |
| DEVA | 13 | %0,1 |
| YTP | 10 | %0,1 |
| EMEP | 8 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,0 |
| VATAN | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ayaş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkaya Mah. | 1 | 220 | %97,3 | MHP | %35,3 |
| Bayat Mah. | 1 | 202 | %86,1 | MHP | %46,8 |
| Bayram Mah. | 1 | 324 | %94,1 | CHP | %64,7 |
| Başayaş Mah. | 1 | 236 | %95,8 | MHP | %59,1 |
| Başbereket Mah. | 1 | 150 | %90,7 | MHP | %41,5 |
| Camiatik Mah. | 1 | 152 | %92,8 | CHP | %52,0 |
| Dervişimam Mah. | 1 | 127 | %94,5 | CHP | %61,7 |
| Emine Tevfika Ayaşlı Mah. | 2 | 702 | %89,6 | CHP | %56,7 |
| Evci Mah. | 1 | 149 | %93,3 | MHP | %47,0 |
| Ferahfaki Mah. | 3 | 749 | %89,6 | CHP | %51,0 |
| Feruz Mah. | 1 | 320 | %96,3 | MHP | %47,8 |
| Gençali Mah. | 2 | 429 | %94,9 | CHP | %41,0 |
| Gökler Mah. | 1 | 234 | %92,7 | CHP | %40,8 |
| Gökçebağ Mah. | 1 | 292 | %85,3 | CHP | %66,5 |
| Hacımemi Mah. | 1 | 311 | %85,9 | CHP | %56,3 |
| Hacırecep Mah. | 2 | 664 | %88,0 | CHP | %50,9 |
| Hacıveli Mah. | 2 | 508 | %91,7 | CHP | %56,4 |
| Ilıca Mah. | 2 | 508 | %96,5 | CHP | %40,3 |
| Oltan Mah. | 4 | 1.205 | %94,9 | BBP | %37,3 |
| Ortabereket Mah. | 2 | 486 | %93,6 | CHP | %29,6 |
| Pınaryaka Mah. | 1 | 228 | %94,7 | MHP | %33,0 |
| Sinanlı Cuma Mah. | 1 | 284 | %91,6 | CHP | %43,2 |
| Sinanlı Hocasinan Mah. | 2 | 522 | %91,4 | CHP | %40,0 |
| Sinanlı Mahkeme Mah. | 2 | 498 | %95,4 | CHP | %37,6 |
| Tekke Mah. | 3 | 755 | %94,4 | CHP | %39,9 |
| Ulupınar Mah. | 1 | 63 | %93,7 | CHP | %62,1 |
| Uğurçayırı Mah. | 1 | 82 | %95,1 | CHP | %50,7 |
| Yağmurdede Mah. | 2 | 370 | %92,7 | CHP | %47,8 |
| Çanıllı Uluyol Mah. | 2 | 416 | %95,4 | CHP | %55,0 |
| Çanıllı Çiğdemci Mah. | 1 | 327 | %90,8 | CHP | %72,0 |
| Ömeroğlu Mah. | 1 | 253 | %90,1 | CHP | %63,4 |
| İlhanköy Mah. | 1 | 308 | %92,9 | MHP | %49,1 |
| Şeyhmuhittin Mah. | 1 | 257 | %91,4 | CHP | %62,2 |