%50,7
CHP birinci
134.196 geçerli oy · katılım %82,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afyonkarahisar Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %50,7 ile birinci; 134.196 geçerli oy, katılım %82,0.
Kayıtlı seçmen 169.242 · Oy kullanan 138.804 (katılım %82,0) · Geçerli 134.196 · Geçersiz 4.608
Afyonkarahisar Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 68.038 | %50,7 |
| AKP | 42.726 | %31,8 |
| MHP | 14.620 | %10,9 |
| YRP | 2.867 | %2,1 |
| İYİ | 2.090 | %1,6 |
| SAADET | 1.122 | %0,8 |
| ZAFER | 891 | %0,7 |
| BBP | 407 | %0,3 |
| MİLLET | 254 | %0,2 |
| DEM | 200 | %0,2 |
| BTP | 176 | %0,1 |
| DP | 174 | %0,1 |
| DEVA | 161 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 116 | %0,1 |
| YTP | 112 | %0,1 |
| DSP | 57 | %0,0 |
| HKP | 48 | %0,0 |
| AB | 45 | %0,0 |
| TKH | 33 | %0,0 |
| HAK-PAR | 24 | %0,0 |
Afyonkarahisar Merkez - Gebeceler
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.424 · Oy kullanan 2.320 (katılım %95,7) · Geçerli 2.226 · Geçersiz 94
Afyonkarahisar Merkez - Gebeceler Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 841 | %37,8 |
| BBP | 719 | %32,3 |
| MHP | 581 | %26,1 |
| CHP | 36 | %1,6 |
| ZAFER | 25 | %1,1 |
| YRP | 18 | %0,8 |
| SAADET | 6 | %0,3 |
Afyonkarahisar Merkez - Gebeceler: seçilenler
- İsa Atay · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Çıkrık
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.744 · Oy kullanan 1.682 (katılım %96,4) · Geçerli 1.621 · Geçersiz 61
Afyonkarahisar Merkez - Çıkrık Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 683 | %42,1 |
| BBP | 388 | %23,9 |
| AKP | 356 | %22,0 |
| YRP | 99 | %6,1 |
| İYİ | 60 | %3,7 |
| CHP | 33 | %2,0 |
| SAADET | 2 | %0,1 |
Afyonkarahisar Merkez - Çıkrık: seçilenler
- İbrahim Çetinaktı · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Sülün
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.135 · Oy kullanan 2.028 (katılım %95,0) · Geçerli 1.957 · Geçersiz 71
Afyonkarahisar Merkez - Sülün Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 701 | %35,8 |
| MHP | 614 | %31,4 |
| BBP | 432 | %22,1 |
| İYİ | 117 | %6,0 |
| YRP | 60 | %3,1 |
| CHP | 22 | %1,1 |
| SAADET | 11 | %0,6 |
Afyonkarahisar Merkez - Sülün: seçilenler
- Ahmet Poyraz · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Sülümenli
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.775 · Oy kullanan 2.598 (katılım %93,6) · Geçerli 2.467 · Geçersiz 131
Afyonkarahisar Merkez - Sülümenli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 831 | %33,7 |
| YRP | 787 | %31,9 |
| AKP | 726 | %29,4 |
| SAADET | 47 | %1,9 |
| İYİ | 38 | %1,5 |
| CHP | 38 | %1,5 |
Afyonkarahisar Merkez - Sülümenli: seçilenler
- Hüseyin Varol · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Susuz
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.550 · Oy kullanan 3.400 (katılım %95,8) · Geçerli 3.279 · Geçersiz 121
Afyonkarahisar Merkez - Susuz Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.599 | %48,8 |
| AKP | 1.317 | %40,2 |
| YRP | 323 | %9,9 |
| İYİ | 20 | %0,6 |
| SAADET | 20 | %0,6 |
Afyonkarahisar Merkez - Susuz: seçilenler
- İbrahim Işılak · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Salar
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.243 · Oy kullanan 3.018 (katılım %93,1) · Geçerli 2.869 · Geçersiz 149
Afyonkarahisar Merkez - Salar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| YRP | 1.121 | %39,1 |
| MHP | 825 | %28,8 |
| AKP | 788 | %27,5 |
| BBP | 122 | %4,3 |
| SAADET | 13 | %0,5 |
Afyonkarahisar Merkez - Salar: seçilenler
- Halil Aygün · YRP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Nuribey
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.347 · Oy kullanan 2.192 (katılım %93,4) · Geçerli 2.045 · Geçersiz 147
Afyonkarahisar Merkez - Nuribey Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 804 | %39,3 |
| İYİ | 462 | %22,6 |
| YRP | 390 | %19,1 |
| MHP | 373 | %18,2 |
| SAADET | 16 | %0,8 |
Afyonkarahisar Merkez - Nuribey: seçilenler
- Halil Kaya · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Işıklar
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 5.059 · Oy kullanan 4.808 (katılım %95,0) · Geçerli 4.544 · Geçersiz 264
Afyonkarahisar Merkez - Işıklar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.606 | %57,4 |
| MHP | 1.643 | %36,2 |
| CHP | 203 | %4,5 |
| YRP | 43 | %1,0 |
| İYİ | 39 | %0,9 |
| SAADET | 10 | %0,2 |
Afyonkarahisar Merkez - Işıklar: seçilenler
- Murat Karamoçu · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Fethibey
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.098 · Oy kullanan 2.040 (katılım %97,2) · Geçerli 1.981 · Geçersiz 59
Afyonkarahisar Merkez - Fethibey Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 941 | %47,5 |
| CHP | 847 | %42,8 |
| AKP | 135 | %6,8 |
| YRP | 51 | %2,6 |
| SAADET | 5 | %0,3 |
| İYİ | 2 | %0,1 |
Afyonkarahisar Merkez - Fethibey: seçilenler
- Mustafa Özdemir · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Erkmen
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 6.088 · Oy kullanan 4.941 (katılım %81,2) · Geçerli 4.740 · Geçersiz 201
Afyonkarahisar Merkez - Erkmen Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.257 | %47,6 |
| CHP | 1.152 | %24,3 |
| İYİ | 679 | %14,3 |
| MHP | 445 | %9,4 |
| YRP | 177 | %3,7 |
| SAADET | 30 | %0,6 |
Afyonkarahisar Merkez - Erkmen: seçilenler
- Yücel Şahin · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Değirmenayvalı
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.050 · Oy kullanan 1.963 (katılım %95,8) · Geçerli 1.846 · Geçersiz 117
Afyonkarahisar Merkez - Değirmenayvalı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.060 | %57,4 |
| MHP | 681 | %36,9 |
| YRP | 51 | %2,8 |
| İYİ | 44 | %2,4 |
| SAADET | 10 | %0,5 |
Afyonkarahisar Merkez - Değirmenayvalı: seçilenler
- Halil Çelik · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Çayırbağ
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.995 · Oy kullanan 2.865 (katılım %95,7) · Geçerli 2.755 · Geçersiz 110
Afyonkarahisar Merkez - Çayırbağ Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.557 | %56,5 |
| MHP | 1.104 | %40,1 |
| CHP | 35 | %1,3 |
| YRP | 34 | %1,2 |
| İYİ | 14 | %0,5 |
| SAADET | 11 | %0,4 |
Afyonkarahisar Merkez - Çayırbağ: seçilenler
- Ender Kiraz · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Kocatepe
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.296 · Oy kullanan 2.177 (katılım %94,8) · Geçerli 2.070 · Geçersiz 107
Afyonkarahisar Merkez - Kocatepe Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 923 | %44,6 |
| MHP | 668 | %32,3 |
| BBP | 391 | %18,9 |
| YRP | 62 | %3,0 |
| CHP | 15 | %0,7 |
| SAADET | 11 | %0,5 |
Afyonkarahisar Merkez - Kocatepe: seçilenler
- Abdullah Çelik · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Beyyazı
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.396 · Oy kullanan 2.313 (katılım %96,5) · Geçerli 2.237 · Geçersiz 76
Afyonkarahisar Merkez - Beyyazı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.124 | %50,3 |
| AKP | 1.011 | %45,2 |
| CHP | 59 | %2,6 |
| YRP | 22 | %1,0 |
| SAADET | 14 | %0,6 |
| İYİ | 7 | %0,3 |
Afyonkarahisar Merkez - Beyyazı: seçilenler
- Asım Altıntaş · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Afyonkarahisar Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmescit Mah. | 4 | 1.149 | %88,0 | CHP | %45,0 |
| Akçin Mah. | 4 | 1.313 | %86,3 | CHP | %39,3 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 4 | 1.120 | %84,6 | CHP | %58,5 |
| Ali İhsan Paşa Mah. | 19 | 5.876 | %79,5 | CHP | %51,4 |
| Ataköy Mah. | 9 | 3.016 | %88,8 | CHP | %42,0 |
| Battalgazi Mah. | 4 | 1.400 | %66,4 | CHP | %45,1 |
| Bayatcık Mah. | 1 | 154 | %99,4 | AKP | %54,7 |
| Beyazıt Mah. | 3 | 974 | %86,3 | CHP | %43,7 |
| Beyyazı-Atatürk Mah. | 4 | 1.140 | %96,1 | MHP | %59,3 |
| Beyyazı-Cumhuriyet Mah. | 3 | 730 | %97,4 | AKP | %49,2 |
| Beyyazı-Örnek Mah. | 2 | 526 | %96,4 | AKP | %57,9 |
| Burmalı Mah. | 3 | 1.011 | %84,3 | AKP | %43,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 24 | 7.991 | %78,2 | CHP | %55,1 |
| Dairecep Mah. | 2 | 645 | %83,6 | CHP | %47,6 |
| Demirçevre Mah. | 2 | 496 | %94,6 | AKP | %52,6 |
| Derviş Paşa Mah. | 12 | 3.918 | %82,2 | CHP | %57,7 |
| Değirmenayvalı-Kurtuluş Mah. | 2 | 552 | %94,6 | AKP | %61,5 |
| Değirmenayvalı-Şehit Ahmet Mah. | 5 | 1.498 | %96,2 | AKP | %56,0 |
| Dumlupınar Mah. | 25 | 8.508 | %80,2 | CHP | %58,7 |
| Dörtyol Mah. | 10 | 3.232 | %80,2 | CHP | %50,3 |
| Erenler Mah. | 13 | 4.067 | %63,8 | CHP | %54,7 |
| Erkmen-Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.833 | %77,4 | AKP | %39,5 |
| Erkmen-Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.194 | %85,8 | AKP | %61,7 |
| Erkmen-Hürriyet Mah. | 4 | 1.061 | %89,4 | AKP | %58,2 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 3 | 709 | %90,7 | CHP | %47,9 |
| Esentepe Mah. | 18 | 5.840 | %82,2 | CHP | %52,3 |
| Eşrefpaşa Mah. | 17 | 5.624 | %85,5 | CHP | %45,6 |
| Fakıpaşa Mah. | 3 | 973 | %84,5 | AKP | %48,3 |
| Fatih Mah. | 33 | 11.126 | %82,8 | CHP | %49,2 |
| Fethibey-Fatih Mah. | 2 | 624 | %98,2 | CHP | %52,1 |
| Fethibey-Yavuz Selim Mah. | 3 | 876 | %97,0 | MHP | %51,9 |
| Fethibey-Yunus Emre Mah. | 2 | 598 | %96,5 | MHP | %54,6 |
| Gazi Mah. | 12 | 3.958 | %80,9 | CHP | %53,2 |
| Gebeceler-Fatih Mah. | 2 | 465 | %96,6 | AKP | %39,6 |
| Gebeceler-Kocatepe Mah. | 2 | 562 | %94,5 | MHP | %37,7 |
| Gebeceler-Yeni Mah. | 2 | 432 | %94,9 | AKP | %33,5 |
| Gebeceler-Zafer Mah. | 1 | 235 | %94,5 | BBP | %40,1 |
| Gebeceler-İstiklal Mah. | 3 | 730 | %97,0 | AKP | %43,9 |
| Güvenevler Mah. | 12 | 3.909 | %79,5 | CHP | %57,2 |
| Hamidiye Mah. | 3 | 850 | %85,7 | CHP | %45,4 |
| Hasan Karaağaç Mah. | 3 | 986 | %83,1 | CHP | %54,8 |
| Hattat Karahisar Mah. | 5 | 1.441 | %83,9 | CHP | %50,4 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 16 | 5.585 | %82,0 | CHP | %48,5 |
| Işıklar-Atatürk Mah. | 3 | 867 | %95,9 | AKP | %54,1 |
| Işıklar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 577 | %95,5 | AKP | %66,4 |
| Işıklar-Hürriyet Mah. | 4 | 1.350 | %92,7 | AKP | %50,9 |
| Işıklar-Yaka Mah. | 3 | 886 | %94,4 | AKP | %58,5 |
| Işıklar-Yeni Mah. | 3 | 1.030 | %97,9 | AKP | %60,4 |
| Işıklar-İstiklal Mah. | 1 | 349 | %94,6 | AKP | %62,4 |
| Kanlıca Mah. | 25 | 8.535 | %81,9 | CHP | %48,0 |
| Karaman Mah. | 5 | 1.576 | %82,2 | CHP | %59,6 |
| Karşıyaka Mah. | 10 | 3.448 | %87,2 | CHP | %44,9 |
| Kasımpaşa Mah. | 4 | 1.281 | %81,5 | CHP | %55,6 |
| Kayadibi Mah. | 4 | 1.098 | %83,1 | CHP | %48,9 |
| Kışlacık Mah. | 2 | 542 | %92,3 | CHP | %47,8 |
| Kocatepe Mah. | 12 | 4.155 | %84,1 | CHP | %51,7 |
| Kocatepe-Kocatepe Mah. | 4 | 1.093 | %95,2 | MHP | %39,5 |
| Kocatepe-Kurtuluş Mah. | 4 | 1.203 | %94,4 | AKP | %51,2 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 24 | 8.337 | %83,4 | CHP | %50,8 |
| Marulcu Mah. | 5 | 1.557 | %76,8 | CHP | %53,7 |
| Mecidiye Mah. | 4 | 1.172 | %87,3 | CHP | %51,2 |
| Nazmi Saatçi Mah. | 12 | 4.012 | %82,6 | CHP | %49,8 |
| Nuribey-Ali İhsan Paşa Mah. | 2 | 381 | %97,1 | AKP | %38,8 |
| Nuribey-Fatih Mah. | 3 | 814 | %93,6 | AKP | %40,8 |
| Nuribey-Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 863 | %93,6 | AKP | %39,7 |
| Nuribey-Mehmet Akif Mah. | 1 | 289 | %87,2 | AKP | %34,3 |
| Olucak Mah. | 5 | 1.420 | %85,1 | AKP | %41,6 |
| Orhangazi Mah. | 5 | 1.644 | %83,8 | CHP | %50,3 |
| Osman Gazi Mah. | 13 | 4.276 | %83,1 | CHP | %45,2 |
| Sadıkbey Mah. | 5 | 1.530 | %95,9 | CHP | %44,1 |
| Sahipata Mah. | 11 | 3.787 | %81,6 | CHP | %49,0 |
| Salar-Barbaros Mah. | 3 | 929 | %92,9 | YRP | %33,7 |
| Salar-Fatih Mah. | 2 | 547 | %91,4 | YRP | %34,0 |
| Salar-Gümüş Tepe Mah. | 2 | 400 | %93,5 | YRP | %49,9 |
| Salar-Halil İbrahim Sultan Mah. | 2 | 479 | %92,7 | YRP | %38,6 |
| Salar-Yavuz Selim Mah. | 3 | 888 | %94,3 | YRP | %43,1 |
| Selçuklu Mah. | 40 | 13.545 | %79,4 | CHP | %59,6 |
| Susuz-Gökhan Mah. | 2 | 505 | %97,8 | MHP | %41,3 |
| Susuz-Osmanlı Mah. | 3 | 795 | %96,1 | MHP | %52,7 |
| Susuz-Sakarya Mah. | 4 | 1.263 | %94,3 | MHP | %46,2 |
| Susuz-Selçuklu Mah. | 3 | 987 | %96,4 | MHP | %52,5 |
| Sülümenli-Altındağ Mah. | 2 | 629 | %95,4 | YRP | %51,8 |
| Sülümenli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 320 | %90,9 | YRP | %40,2 |
| Sülümenli-Ulucami Mah. | 1 | 145 | %93,8 | YRP | %49,6 |
| Sülümenli-Zafer Mah. | 3 | 961 | %93,1 | MHP | %37,7 |
| Sülümenli-İstiklal Mah. | 2 | 667 | %94,6 | AKP | %44,2 |
| Sülümenli-Şeker Mah. | 1 | 53 | %84,9 | MHP | %40,0 |
| Sülün-Gültepe Mah. | 3 | 1.024 | %94,6 | AKP | %32,7 |
| Sülün-Hisar Mah. | 4 | 1.111 | %95,3 | AKP | %38,6 |
| Sümer Mah. | 4 | 1.232 | %82,6 | AKP | %45,3 |
| Tacı Ahmet Mah. | 4 | 1.124 | %88,7 | CHP | %43,7 |
| Taşpınar Mah. | 3 | 956 | %88,9 | AKP | %41,9 |
| Veysel Karani Mah. | 8 | 2.729 | %82,0 | CHP | %46,4 |
| Yarenler Mah. | 3 | 926 | %87,3 | CHP | %41,3 |
| Yenice Mah. | 10 | 3.179 | %83,5 | CHP | %47,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 6 | 1.777 | %84,8 | CHP | %44,3 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 989 | %84,5 | CHP | %50,0 |
| Zafer Mah. | 7 | 2.158 | %78,2 | CHP | %51,8 |
| Çakır Mah. | 2 | 441 | %94,1 | AKP | %48,2 |
| Çayırbağ-Ali Çetinkaya Mah. | 3 | 844 | %95,1 | AKP | %70,2 |
| Çayırbağ-Fatih Mah. | 3 | 938 | %95,8 | MHP | %52,4 |
| Çayırbağ-Huzur Mah. | 1 | 130 | %96,2 | AKP | %66,7 |
| Çayırbağ-Uğur Mah. | 4 | 1.083 | %95,8 | AKP | %55,1 |
| Çıkrık-Erenler Mah. | 3 | 799 | %97,3 | MHP | %37,3 |
| Çıkrık-Yunuslar Mah. | 3 | 945 | %95,8 | MHP | %46,3 |
| Örnekevler Mah. | 8 | 2.678 | %82,8 | CHP | %56,1 |
| İsmail Mah. | 2 | 413 | %97,1 | AKP | %52,9 |
| İstiklal Mah. | 9 | 2.854 | %82,9 | CHP | %54,7 |