%28,1
MHP birinci
77.585 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %28,1 ile birinci; 77.585 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 99.199 · Oy kullanan 82.969 (katılım %83,6) · Geçerli 77.585 · Geçersiz 5.384
Kozan Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 21.767 | %28,1 |
| BBP | 19.636 | %25,3 |
| CHP | 16.779 | %21,6 |
| İYİ | 13.995 | %18,0 |
| YRP | 2.907 | %3,8 |
| SAADET | 611 | %0,8 |
| ZAFER | 495 | %0,6 |
| BTP | 432 | %0,6 |
| DEVA | 201 | %0,3 |
| HKP | 180 | %0,2 |
| MİLLET | 169 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 147 | %0,2 |
| DSP | 122 | %0,2 |
| VATAN | 91 | %0,1 |
Seçilenler
- Mustafa Atlı · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kozan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acarmantaş Mah. | 3 | 746 | %96,3 | BBP | %34,5 |
| Akarca Mah. | 1 | 152 | %98,0 | MHP | %29,6 |
| Akdam Mah. | 3 | 844 | %92,1 | BBP | %29,4 |
| Akkaya Mah. | 1 | 212 | %95,3 | MHP | %40,8 |
| Akçalıuşağı Mah. | 2 | 464 | %80,2 | BBP | %28,3 |
| Alapınar Mah. | 1 | 105 | %100,0 | CHP | %43,1 |
| Andıl Mah. | 1 | 210 | %91,9 | MHP | %34,6 |
| Arslanlı Mah. | 3 | 649 | %93,5 | İYİ | %32,7 |
| Arslanpaşa Mah. | 10 | 3.279 | %81,5 | CHP | %28,7 |
| Aydın Mah. | 2 | 578 | %93,4 | MHP | %35,9 |
| Ayşehoca Mah. | 2 | 568 | %91,4 | CHP | %44,7 |
| Ağlıboğaz Mah. | 13 | 4.278 | %80,8 | BBP | %32,7 |
| Bağlar Mah. | 4 | 1.078 | %79,2 | BBP | %28,1 |
| Bağtepe Mah. | 3 | 721 | %93,8 | MHP | %36,3 |
| Bağözü Mah. | 1 | 201 | %91,0 | BBP | %32,7 |
| Boztahta Mah. | 2 | 504 | %79,8 | MHP | %34,2 |
| Bucak Mah. | 3 | 797 | %93,0 | MHP | %40,3 |
| Bulduklu Mah. | 1 | 343 | %91,0 | MHP | %31,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.996 | %80,2 | MHP | %29,9 |
| Damyeri Mah. | 2 | 411 | %78,4 | BBP | %29,9 |
| Doğanalanı Mah. | 2 | 419 | %92,8 | MHP | %32,4 |
| Duraluşağı Mah. | 1 | 148 | %99,3 | BBP | %47,6 |
| Durmuşlu Mah. | 2 | 448 | %97,1 | İYİ | %38,4 |
| Düzağaç Mah. | 1 | 323 | %82,4 | BBP | %26,5 |
| Dikilitaş Mah. | 2 | 400 | %98,5 | MHP | %38,8 |
| Dilekkaya Mah. | 1 | 323 | %89,8 | CHP | %52,8 |
| Enizçakırı Mah. | 1 | 306 | %98,7 | BBP | %34,8 |
| Ergenuşağı Mah. | 1 | 345 | %93,6 | MHP | %27,7 |
| Eskikabasakal Mah. | 2 | 541 | %92,2 | İYİ | %34,7 |
| Eskimantaş Mah. | 2 | 527 | %94,5 | CHP | %30,7 |
| Faydalı Mah. | 3 | 911 | %80,2 | CHP | %43,6 |
| Ferhatlı Mah. | 3 | 811 | %90,1 | BBP | %39,8 |
| Gazi Mah. | 3 | 1.018 | %90,9 | CHP | %51,1 |
| Gedikli Mah. | 2 | 437 | %87,6 | MHP | %38,7 |
| Gökgöz Mah. | 1 | 288 | %97,9 | BBP | %38,1 |
| Gökçeyol Mah. | 1 | 31 | %106,5 | MHP | %75,0 |
| Görbeyaz Mah. | 1 | 172 | %91,9 | MHP | %45,2 |
| Güneri Mah. | 5 | 1.431 | %87,4 | BBP | %34,4 |
| Hacıbeyli Mah. | 2 | 631 | %86,2 | CHP | %44,5 |
| Hacımirzalı Mah. | 3 | 883 | %92,3 | BBP | %34,4 |
| Hacıuşağı Mah. | 1 | 342 | %80,4 | CHP | %34,4 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.119 | %91,8 | MHP | %42,0 |
| Ilıca Mah. | 3 | 767 | %94,3 | BBP | %26,5 |
| Işıkkaya Mah. | 1 | 250 | %92,8 | BBP | %42,0 |
| Işıklı Mah. | 2 | 594 | %93,6 | İYİ | %31,4 |
| Kabaktepe Mah. | 1 | 41 | %80,5 | CHP | %34,4 |
| Kahveli Mah. | 1 | 264 | %93,2 | İYİ | %34,5 |
| Kalkumaç Mah. | 1 | 145 | %89,7 | MHP | %40,7 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 178 | %97,2 | MHP | %52,9 |
| Karabucak Mah. | 1 | 275 | %86,6 | MHP | %29,3 |
| Karacaoğlan Mah. | 28 | 9.434 | %77,2 | MHP | %27,7 |
| Karacaören Mah. | 1 | 292 | %96,9 | MHP | %40,7 |
| Karahamzalı Mah. | 1 | 297 | %92,6 | MHP | %29,2 |
| Karanebili Mah. | 1 | 120 | %93,3 | İYİ | %42,2 |
| Kemerköy Mah. | 1 | 123 | %87,8 | CHP | %40,8 |
| Kıbrıslar Mah. | 1 | 170 | %92,4 | BBP | %44,9 |
| Kızıllar Mah. | 2 | 684 | %91,5 | MHP | %33,5 |
| Kızlarsekisi Mah. | 1 | 270 | %92,6 | BBP | %51,5 |
| Kuytucak Mah. | 2 | 606 | %95,4 | BBP | %35,7 |
| Kuyubeli Mah. | 1 | 265 | %83,0 | MHP | %28,7 |
| Kuyuluk Mah. | 1 | 205 | %88,8 | MHP | %30,1 |
| Köseli Mah. | 1 | 286 | %93,0 | BBP | %37,9 |
| Mahmutlu Mah. | 7 | 2.171 | %77,4 | CHP | %30,2 |
| Mahyalar Mah. | 1 | 214 | %95,8 | MHP | %28,3 |
| Marankeçili Mah. | 1 | 211 | %73,9 | MHP | %37,8 |
| Minnetli Mah. | 1 | 222 | %90,5 | BBP | %31,3 |
| Oruçlu Mah. | 1 | 296 | %94,3 | MHP | %49,0 |
| Orçan Mah. | 2 | 381 | %95,5 | MHP | %31,3 |
| Pekmezci Mah. | 2 | 384 | %90,1 | CHP | %32,2 |
| Postkabasakal Mah. | 2 | 499 | %92,0 | BBP | %28,6 |
| Salmanlı Mah. | 1 | 336 | %95,5 | BBP | %35,1 |
| Tavşantepe Mah. | 13 | 4.148 | %79,3 | BBP | %28,1 |
| Taş Mah. | 2 | 424 | %84,0 | CHP | %31,8 |
| Tepecikören Mah. | 3 | 959 | %95,4 | MHP | %52,0 |
| Tufanlı Mah. | 1 | 252 | %94,1 | MHP | %47,1 |
| Tufanpaşa Mah. | 28 | 9.110 | %77,1 | CHP | %27,4 |
| Turgutlu Mah. | 4 | 1.060 | %90,3 | MHP | %37,3 |
| Turunçlu Mah. | 2 | 384 | %96,1 | İYİ | %45,9 |
| Türkeli Mah. | 25 | 8.227 | %78,3 | BBP | %28,5 |
| Varsaklar Mah. | 12 | 4.144 | %80,5 | BBP | %35,7 |
| Velicanlı Mah. | 1 | 216 | %88,4 | BBP | %38,0 |
| Yanalerik Mah. | 1 | 167 | %95,2 | BBP | %36,1 |
| Yarımoğlu Mah. | 1 | 352 | %80,1 | CHP | %38,9 |
| Yassıçalı Mah. | 2 | 665 | %93,4 | BBP | %31,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 278 | %92,5 | BBP | %36,1 |
| Yukarıkeçili Mah. | 1 | 257 | %87,2 | MHP | %46,9 |
| Yüksekören Mah. | 2 | 587 | %89,1 | MHP | %39,8 |
| Zerdali Mah. | 2 | 439 | %98,6 | BBP | %34,1 |
| Çamdere Mah. | 2 | 551 | %96,9 | MHP | %34,5 |
| Çamlarca Mah. | 1 | 132 | %100,0 | MHP | %30,5 |
| Çanaklı Mah. | 16 | 5.499 | %78,2 | BBP | %34,3 |
| Çandık Mah. | 2 | 475 | %97,3 | MHP | %41,7 |
| Çelenuşağı Mah. | 1 | 101 | %86,1 | BBP | %37,4 |
| Çobanpınarı Mah. | 1 | 287 | %91,6 | CHP | %28,5 |
| Çokak Mah. | 1 | 181 | %83,4 | CHP | %46,7 |
| Çukurören Mah. | 2 | 409 | %97,1 | MHP | %45,5 |
| Çulluuşağı Mah. | 2 | 377 | %92,8 | MHP | %33,5 |
| Çürüklü Mah. | 2 | 390 | %96,9 | MHP | %30,8 |
| Örendere Mah. | 1 | 222 | %95,1 | BBP | %38,0 |
| Özbaşı Mah. | 1 | 115 | %93,0 | BBP | %44,3 |
| İdemköy Mah. | 2 | 486 | %93,6 | İYİ | %27,6 |
| Şerifli Mah. | 1 | 244 | %91,4 | BBP | %29,7 |
| Şevkiye Mah. | 19 | 6.091 | %80,7 | MHP | %27,4 |