Karataş · Belediye başkanı
%50,3
CHP birinci
15.222 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karataş ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %50,3 ile birinci; 15.222 geçerli oy, katılım %88,8.
Karataş
Kayıtlı seçmen 17.913 · Oy kullanan 15.900 (katılım %88,8) · Geçerli 15.222 · Geçersiz 678
Seçilenler
- Ali Bedrettin Karataş · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalı Mah. | 2 | 469 | %95,3 | MHP | %53,5 |
| Ataköy Mah. | 1 | 273 | %93,8 | CHP | %51,4 |
| Bahçe Mah. | 5 | 1.566 | %92,3 | CHP | %54,3 |
| Bebeli Mah. | 1 | 303 | %87,1 | CHP | %49,8 |
| Damlapınar Mah. | 1 | 184 | %94,0 | CHP | %57,7 |
| Develiören Mah. | 1 | 15 | %106,7 | MHP | %61,5 |
| Dolaplı Mah. | 1 | 57 | %87,7 | MHP | %82,6 |
| Gölkaya Mah. | 1 | 158 | %90,5 | MHP | %54,0 |
| Hacıhasan Mah. | 1 | 161 | %97,5 | MHP | %49,7 |
| Hasırağacı Mah. | 1 | 177 | %84,2 | CHP | %47,1 |
| Helvacı Mah. | 1 | 251 | %96,8 | MHP | %52,2 |
| Kapı Mah. | 1 | 193 | %85,5 | MHP | %57,4 |
| Karagöçer Mah. | 2 | 475 | %92,8 | MHP | %46,8 |
| Karataş Mah. | 1 | 197 | %89,9 | MHP | %63,4 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.515 | %86,3 | CHP | %73,2 |
| Kemaliye Mah. | 9 | 3.043 | %88,6 | CHP | %64,5 |
| Kesik Mah. | 1 | 237 | %85,7 | MHP | %50,8 |
| Kırhasan Mah. | 1 | 56 | %89,3 | CHP | %56,5 |
| Kızıltahta Mah. | 1 | 169 | %84,6 | MHP | %64,0 |
| Kiremitli Mah. | 1 | 87 | %71,3 | CHP | %64,4 |
| Meletmez Mah. | 1 | 53 | %88,7 | CHP | %48,8 |
| Orta Mah. | 2 | 512 | %93,8 | CHP | %57,4 |
| Oymaklı Mah. | 1 | 171 | %86,6 | MHP | %45,3 |
| Sarımsak Mah. | 1 | 18 | %94,4 | MHP | %68,8 |
| Sirkenli Mah. | 2 | 415 | %96,1 | CHP | %58,6 |
| Tabaklar Mah. | 2 | 601 | %97,8 | MHP | %65,1 |
| Tabur Mah. | 1 | 95 | %90,5 | MHP | %64,3 |
| Terliksiz Mah. | 1 | 98 | %94,9 | MHP | %60,4 |
| Topraklı Mah. | 1 | 114 | %93,0 | CHP | %51,5 |
| Tuzkuyusu Mah. | 1 | 212 | %98,1 | MHP | %58,2 |
| Tuzla Mah. | 4 | 1.335 | %90,6 | MHP | %50,9 |
| Yassıveren Mah. | 1 | 73 | %93,2 | MHP | %44,3 |
| Yemişli Mah. | 2 | 439 | %91,8 | MHP | %57,5 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.426 | %76,2 | CHP | %60,6 |
| Yenimurat Mah. | 1 | 95 | %95,8 | CHP | %75,9 |
| Yüzbaşı Mah. | 1 | 162 | %89,5 | MHP | %64,5 |
| Çakırören Mah. | 2 | 375 | %88,3 | MHP | %53,3 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 197 | %93,9 | CHP | %48,2 |
| Çağşırlı Mah. | 1 | 173 | %94,2 | MHP | %45,9 |
| Çukurkamış Mah. | 1 | 149 | %86,6 | MHP | %54,9 |
| Çimeli Mah. | 1 | 164 | %97,6 | MHP | %61,2 |
| İnneplihüyüğü Mah. | 1 | 146 | %96,6 | MHP | %60,6 |
| İsahacılı Mah. | 1 | 304 | %87,8 | CHP | %46,2 |