%45,7
CHP birinci
89.251 geçerli oy · katılım %82,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ceyhan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %45,7 ile birinci; 89.251 geçerli oy, katılım %82,7.
Kayıtlı seçmen 113.347 · Oy kullanan 93.787 (katılım %82,7) · Geçerli 89.251 · Geçersiz 4.536
Ceyhan Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 40.758 | %45,7 |
| AKP | 34.682 | %38,9 |
| DEM | 5.912 | %6,6 |
| İYİ | 4.924 | %5,5 |
| YRP | 858 | %1,0 |
| ZAFER | 572 | %0,6 |
| SAADET | 391 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 302 | %0,3 |
| TKP | 159 | %0,2 |
| DP | 155 | %0,2 |
| BTP | 139 | %0,2 |
| DEVA | 132 | %0,2 |
| BBP | 106 | %0,1 |
| VATAN | 77 | %0,1 |
| MİLLET | 35 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ceyhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adapınar Mah. | 1 | 200 | %90,5 | AKP | %40,6 |
| Adatepe Mah. | 1 | 64 | %93,8 | CHP | %41,4 |
| Akdam Mah. | 1 | 349 | %87,4 | CHP | %54,1 |
| Altıgözbekirli Mah. | 1 | 125 | %90,4 | CHP | %85,7 |
| Altıkara Mah. | 1 | 78 | %103,9 | AKP | %49,3 |
| Altıocak Mah. | 5 | 1.720 | %82,5 | CHP | %47,6 |
| Atatürk Mah. | 3 | 727 | %81,2 | CHP | %50,9 |
| Aydemiroğlu Mah. | 1 | 322 | %84,5 | CHP | %57,8 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 178 | %98,3 | AKP | %48,7 |
| Azizli Mah. | 1 | 239 | %76,6 | CHP | %59,0 |
| Ağaçlı Mah. | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %54,1 |
| Ağaçpınar Mah. | 1 | 175 | %88,6 | CHP | %38,7 |
| Başören Mah. | 4 | 1.059 | %95,3 | AKP | %50,2 |
| Belediye Evleri Mah. | 14 | 4.806 | %83,7 | DEM | %43,9 |
| Bota Mah. | 4 | 1.251 | %76,9 | CHP | %46,5 |
| Burhanlı Mah. | 1 | 251 | %89,2 | CHP | %57,9 |
| Burhaniye Mah. | 13 | 4.220 | %79,1 | CHP | %47,8 |
| Büyükburhaniye Mah. | 1 | 93 | %87,1 | AKP | %46,0 |
| Büyükkırım Mah. | 2 | 652 | %77,0 | CHP | %51,0 |
| Büyükmangıt Mah. | 7 | 2.209 | %82,7 | CHP | %47,6 |
| Birkent Mah. | 4 | 734 | %90,5 | CHP | %58,7 |
| Camuzağılı Mah. | 2 | 397 | %92,7 | CHP | %51,9 |
| Ceyhanbekirli Mah. | 1 | 175 | %92,0 | AKP | %49,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 22 | 7.269 | %79,5 | CHP | %46,1 |
| Civantayak Mah. | 1 | 276 | %85,5 | CHP | %51,2 |
| Dağıstan Mah. | 1 | 176 | %79,6 | CHP | %51,5 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 302 | %93,1 | AKP | %49,8 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 145 | %83,5 | CHP | %55,1 |
| Dokuztekne Mah. | 3 | 798 | %88,0 | AKP | %47,7 |
| Doruk Mah. | 5 | 1.506 | %91,6 | CHP | %56,1 |
| Durhasandede Mah. | 1 | 92 | %95,7 | CHP | %87,2 |
| Dutlupınar Mah. | 2 | 411 | %94,9 | AKP | %70,2 |
| Dikilitaş Mah. | 1 | 119 | %94,1 | CHP | %55,7 |
| Ekinyazı Mah. | 1 | 281 | %94,3 | AKP | %42,3 |
| Elmagölü Mah. | 1 | 263 | %90,9 | AKP | %47,6 |
| Emek Mah. | 5 | 1.648 | %81,7 | CHP | %35,5 |
| Erenler Mah. | 1 | 251 | %85,7 | AKP | %45,5 |
| Esentepe Mah. | 6 | 1.780 | %86,0 | CHP | %51,9 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 9 | 3.133 | %77,0 | CHP | %46,1 |
| Gazi Osman Paşa Mah. | 12 | 4.076 | %79,2 | CHP | %48,1 |
| Gümürdülü Mah. | 4 | 1.124 | %89,3 | AKP | %61,3 |
| Gündoğan Mah. | 1 | 176 | %94,9 | AKP | %46,1 |
| Günlüce Mah. | 1 | 173 | %97,7 | CHP | %38,0 |
| Hamdilli Mah. | 2 | 648 | %89,0 | CHP | %57,0 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 58 | %101,7 | CHP | %50,9 |
| Hamitbey Mah. | 1 | 111 | %98,2 | CHP | %52,4 |
| Hamitbeybucağı Mah. | 1 | 324 | %91,1 | AKP | %51,6 |
| Hürriyet Mah. | 8 | 2.672 | %77,1 | AKP | %45,1 |
| Irmaklı Mah. | 1 | 148 | %96,6 | CHP | %50,7 |
| Isırganlı Mah. | 1 | 264 | %95,5 | AKP | %56,9 |
| Karakayalı Mah. | 1 | 197 | %94,4 | CHP | %42,2 |
| Kelemeti Mah. | 1 | 245 | %95,1 | AKP | %61,2 |
| Kılıçkaya Mah. | 1 | 256 | %95,3 | AKP | %44,7 |
| Kıvrıklı Mah. | 2 | 546 | %94,7 | AKP | %39,1 |
| Kızıldere Mah. | 2 | 573 | %89,5 | CHP | %90,5 |
| Konakoğlu Mah. | 2 | 579 | %85,8 | CHP | %48,8 |
| Koruklu Mah. | 1 | 153 | %98,7 | AKP | %55,6 |
| Kurtkulağı Mah. | 3 | 926 | %87,9 | CHP | %67,1 |
| Kurtpınar Mah. | 5 | 1.408 | %93,5 | AKP | %57,5 |
| Kuzucak Mah. | 2 | 372 | %74,5 | CHP | %47,6 |
| Köprülü Mah. | 1 | 148 | %83,1 | AKP | %65,8 |
| Körkuyu Mah. | 2 | 405 | %90,6 | AKP | %47,6 |
| Kösreli Mah. | 3 | 781 | %86,2 | CHP | %62,8 |
| Küçükburhaniye Mah. | 1 | 78 | %93,6 | AKP | %55,4 |
| Küçükkırım Mah. | 7 | 2.163 | %83,3 | CHP | %45,3 |
| Küçükmangıt Mah. | 1 | 204 | %91,2 | AKP | %45,0 |
| Mercimek Mah. | 6 | 1.944 | %89,3 | CHP | %48,3 |
| Mercin Mah. | 1 | 216 | %82,9 | CHP | %46,9 |
| Modernevler Mah. | 3 | 859 | %82,4 | CHP | %50,6 |
| Muradiye Mah. | 5 | 1.471 | %80,9 | CHP | %49,3 |
| Mustafabeyli Mah. | 4 | 1.119 | %88,6 | CHP | %44,8 |
| Mithat Paşa Mah. | 10 | 3.031 | %78,5 | CHP | %48,8 |
| Namık Kemal Mah. | 36 | 12.021 | %78,0 | CHP | %48,3 |
| Narlık Mah. | 1 | 324 | %93,2 | AKP | %48,5 |
| Nazımbey Yeniköy Mah. | 1 | 173 | %90,8 | İYİ | %33,8 |
| Sarıbahçe Mah. | 1 | 308 | %89,6 | CHP | %75,0 |
| Sarımazı Mah. | 8 | 2.642 | %89,3 | AKP | %69,9 |
| Sarısakal Mah. | 5 | 1.460 | %83,3 | CHP | %53,1 |
| Sağırlar Mah. | 1 | 126 | %92,1 | AKP | %52,8 |
| Sağkaya Mah. | 2 | 686 | %89,7 | CHP | %53,0 |
| Selimiye Mah. | 1 | 126 | %87,3 | AKP | %61,5 |
| Soysallı Mah. | 2 | 615 | %91,5 | AKP | %47,9 |
| Soğukpınar Mah. | 1 | 280 | %88,9 | CHP | %49,2 |
| Sirkeli Mah. | 1 | 329 | %89,1 | CHP | %48,9 |
| Tatarlı Mah. | 2 | 452 | %94,5 | CHP | %61,8 |
| Tatlıkuyu Mah. | 1 | 270 | %94,1 | CHP | %48,4 |
| Toktamış Mah. | 2 | 606 | %89,3 | CHP | %48,1 |
| Tumlu Mah. | 2 | 400 | %92,5 | AKP | %56,7 |
| Ulus Mah. | 11 | 3.672 | %78,0 | CHP | %45,7 |
| Veysiye Mah. | 1 | 259 | %83,4 | CHP | %57,0 |
| Yalak Mah. | 1 | 267 | %93,6 | CHP | %51,9 |
| Yarsuat Mah. | 5 | 1.591 | %87,5 | DEM | %44,4 |
| Yellibel Mah. | 1 | 146 | %95,2 | CHP | %59,1 |
| Yeşilbahçe Mah. | 2 | 381 | %94,2 | AKP | %35,8 |
| Yeşildam Mah. | 1 | 282 | %85,5 | CHP | %57,6 |
| Yılankale Mah. | 1 | 148 | %95,3 | AKP | %61,7 |
| Zübeyde Hanım Mah. | 2 | 523 | %75,7 | AKP | %42,8 |
| Çakaldere Mah. | 1 | 295 | %92,5 | CHP | %48,9 |
| Çataklı Mah. | 2 | 404 | %92,1 | CHP | %61,6 |
| Çatalhüyük Mah. | 1 | 225 | %90,7 | CHP | %51,1 |
| Çevretepe Mah. | 1 | 299 | %93,3 | AKP | %40,5 |
| Çokçapınar Mah. | 1 | 242 | %96,3 | AKP | %69,2 |
| Çiftlikler Mah. | 1 | 329 | %93,6 | CHP | %62,8 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 70 | %95,7 | AKP | %50,8 |
| Üçdutyeşilova Mah. | 2 | 401 | %86,0 | CHP | %58,5 |
| İmran Mah. | 1 | 256 | %81,3 | CHP | %52,7 |
| İnceyer Mah. | 1 | 116 | %100,0 | CHP | %39,6 |
| İnönü Mah. | 4 | 1.113 | %81,9 | CHP | %39,9 |
| İsalı Mah. | 2 | 398 | %99,0 | CHP | %53,4 |
| İstiklal Mah. | 23 | 7.694 | %77,5 | AKP | %43,9 |
| Şahin Özbilen Mah. | 20 | 6.558 | %76,4 | CHP | %42,9 |
| Şehit Hacı İbrahim Mah. | 3 | 853 | %78,1 | CHP | %47,2 |