%54,8
DEM Parti birinci
19.546 geçerli oy · katılım %73,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hilvan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %54,8 ile birinci; 19.546 geçerli oy, katılım %73,8.
Kayıtlı seçmen 27.686 · Oy kullanan 20.432 (katılım %73,8) · Geçerli 19.546 · Geçersiz 886
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hilvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçakebir Mah. | 1 | 119 | %79,0 | AKP | %50,0 |
| Akçaören Mah. | 2 | 391 | %71,1 | DEM | %69,8 |
| Alpı Mah. | 1 | 138 | %76,8 | DEM | %62,3 |
| Arabuk Mah. | 1 | 94 | %35,1 | AKP | %48,3 |
| Arıca Mah. | 1 | 234 | %80,3 | AKP | %68,6 |
| Arınık Mah. | 1 | 163 | %42,9 | AKP | %61,5 |
| Arpalı Mah. | 1 | 55 | %90,9 | AKP | %75,0 |
| Aslanlı Mah. | 1 | 139 | %82,0 | AKP | %98,2 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 117 | %94,0 | AKP | %65,5 |
| Ağılmus Mah. | 1 | 103 | %80,6 | AKP | %53,1 |
| Ağveren Mah. | 1 | 72 | %93,1 | AKP | %60,3 |
| Aşağıekece Mah. | 1 | 247 | %81,0 | DEM | %63,8 |
| Aşağıkamış Mah. | 1 | 262 | %77,5 | DEM | %90,5 |
| Aşağıkülünçe Mah. | 1 | 137 | %94,2 | DEM | %81,4 |
| Aşağıçatak Mah. | 2 | 89 | %94,4 | DEM | %59,5 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 112 | %77,7 | AKP | %54,3 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.120 | %73,2 | DEM | %64,7 |
| Balkı Mah. | 1 | 56 | %94,6 | AKP | %73,6 |
| Barğaç Mah. | 1 | 333 | %88,9 | DEM | %89,5 |
| Bağlar Mah. | 18 | 5.792 | %69,5 | DEM | %60,1 |
| Buğur Mah. | 1 | 118 | %78,8 | AKP | %89,3 |
| Bölükbaşı Mah. | 1 | 124 | %81,5 | AKP | %82,8 |
| Doğrular Mah. | 1 | 190 | %68,4 | DEM | %48,4 |
| Faik Mah. | 1 | 181 | %59,7 | AKP | %60,2 |
| Gelenek Mah. | 1 | 69 | %108,7 | DEM | %61,3 |
| Göktepe Mah. | 1 | 102 | %79,4 | AKP | %59,0 |
| Gölcük Mah. | 3 | 829 | %60,8 | DEM | %48,0 |
| Gölebakan Mah. | 1 | 34 | %94,1 | DEM | %87,1 |
| Gülaldı Mah. | 1 | 38 | %100,0 | DEM | %68,4 |
| Güluşağı Mah. | 1 | 113 | %82,3 | AKP | %56,5 |
| Gürgür Mah. | 1 | 64 | %98,4 | AKP | %88,9 |
| Hanmağara Mah. | 1 | 83 | %80,7 | AKP | %84,6 |
| Hayrat Mah. | 1 | 38 | %105,3 | AKP | %92,5 |
| Hoşin Mah. | 2 | 567 | %72,7 | AKP | %47,7 |
| Kadıkent Mah. | 1 | 155 | %82,6 | DEM | %66,9 |
| Karaburç Mah. | 1 | 111 | %91,0 | DEM | %56,0 |
| Karacurun Mah. | 7 | 2.441 | %72,4 | DEM | %54,8 |
| Karakucak Mah. | 1 | 76 | %80,3 | AKP | %96,6 |
| Karapınar Mah. | 1 | 318 | %66,4 | DEM | %69,5 |
| Kavalık Mah. | 1 | 190 | %94,2 | DEM | %59,6 |
| Kepirhisar Mah. | 1 | 205 | %90,7 | AKP | %98,9 |
| Kepirkucak Mah. | 1 | 30 | %96,7 | DEM | %51,7 |
| Kırbaşı Mah. | 1 | 130 | %91,5 | DEM | %95,6 |
| Korgun Mah. | 1 | 138 | %67,4 | AKP | %78,7 |
| Kovancı Mah. | 1 | 309 | %64,4 | AKP | %64,1 |
| Kuskunlu Mah. | 2 | 653 | %79,0 | AKP | %54,7 |
| Küçükgölcük Mah. | 1 | 45 | %62,2 | AKP | %76,9 |
| Malören Mah. | 1 | 207 | %57,5 | DEM | %53,9 |
| Mantarlı Mah. | 1 | 130 | %56,9 | DEM | %78,9 |
| Orgız Mah. | 1 | 65 | %92,3 | DEM | %44,1 |
| Ovacık Mah. | 2 | 641 | %68,3 | AKP | %72,0 |
| Oymaağaç Mah. | 1 | 139 | %46,8 | DEM | %47,6 |
| Saluca Mah. | 1 | 163 | %92,6 | AKP | %73,5 |
| Sucuhan Mah. | 1 | 87 | %81,6 | AKP | %60,3 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 195 | %71,8 | AKP | %80,3 |
| Ustahasan Mah. | 1 | 55 | %52,7 | DEM | %72,4 |
| Uzuncuk Mah. | 1 | 254 | %73,2 | AKP | %67,8 |
| Yakınyurt Mah. | 1 | 116 | %81,0 | AKP | %53,9 |
| Yeni Mah. | 15 | 4.993 | %74,8 | DEM | %68,0 |
| Yeşerdi Mah. | 1 | 59 | %64,4 | YRP | %34,2 |
| Yuvacalı Mah. | 1 | 239 | %94,6 | DEM | %77,9 |
| Çakmak Mah. | 1 | 114 | %101,8 | AKP | %92,3 |
| Çat Mah. | 1 | 87 | %71,3 | AKP | %67,2 |
| Çağıllı Mah. | 1 | 200 | %70,5 | AKP | %68,6 |
| Çimdeli Mah. | 2 | 394 | %85,5 | DEM | %55,9 |
| Ömerli Mah. | 1 | 115 | %84,4 | DEM | %75,0 |
| Özbaş Mah. | 1 | 33 | %106,1 | DEM | %97,1 |
| Özveren Mah. | 1 | 117 | %56,4 | DEM | %73,3 |
| Üçüzler Mah. | 1 | 63 | %77,8 | DEM | %54,2 |
| İncirli Mah. | 1 | 96 | %95,8 | AKP | %90,1 |