Hacıbektaş · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHacıbektaş ilçesi
%48,8
CHP birinci
7.726 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hacıbektaş ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %48,8 ile birinci; 7726 geçerli oy, katılım %90,1.
Hacıbektaş
Kayıtlı seçmen 8.825 · Oy kullanan 7.954 (katılım %90,1) · Geçerli 7.726 · Geçersiz 228
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 3.768 | %48,8 |
| AKP | 1.559 | %20,2 |
| İYİ | 1.162 | %15,0 |
| MHP | 585 | %7,6 |
| TİP | 144 | %1,9 |
| DEM | 64 | %0,8 |
| ZAFER | 60 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 59 | %0,8 |
| YRP | 47 | %0,6 |
| BBP | 44 | %0,6 |
| TKP | 37 | %0,5 |
| AP | 35 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 27 | %0,4 |
| ANAP | 26 | %0,3 |
| VATAN | 26 | %0,3 |
| MEMLEKET | 25 | %0,3 |
| SOL | 19 | %0,3 |
| HKP | 12 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 11 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçataş Köyü | 1 | 90 | %94,4 | CHP | %81,9 |
| Anapınar Köyü | 1 | 49 | %110,2 | CHP | %73,6 |
| Avuç Köyü | 1 | 213 | %90,1 | MHP | %34,1 |
| Aşağıbarak Köyü | 1 | 212 | %85,9 | CHP | %36,8 |
| Aşıklar Köyü | 1 | 75 | %94,7 | CHP | %68,6 |
| Bala Mah. | 5 | 1.517 | %87,2 | CHP | %66,2 |
| Başköy | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %27,4 |
| Belbarak Köyü | 1 | 172 | %79,1 | AKP | %31,9 |
| Büyük Kayı Köyü | 1 | 70 | %90,0 | CHP | %58,1 |
| Büyükburunağıl Köyü | 1 | 198 | %91,4 | AKP | %43,7 |
| Büyükkışla Köyü | 1 | 123 | %81,3 | AKP | %47,5 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 178 | %93,3 | AKP | %45,9 |
| Hıdırlar Köyü | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %29,3 |
| Hırkatepesidelik Köyü | 1 | 91 | %87,9 | AKP | %39,0 |
| Karaburna Köyü | 3 | 917 | %95,1 | CHP | %36,7 |
| Karaburç Köyü | 1 | 107 | %98,1 | CHP | %44,1 |
| Karaova Köyü | 1 | 72 | %93,1 | AKP | %28,3 |
| Kayaaltı Köyü | 2 | 437 | %91,5 | AKP | %38,9 |
| Kayı Köyü | 1 | 36 | %105,6 | CHP | %55,3 |
| Kızılağıl Köyü | 2 | 473 | %91,8 | AKP | %51,0 |
| Kösektaş Köyü | 1 | 329 | %87,8 | CHP | %39,5 |
| Kütükçü Köyü | 1 | 46 | %97,8 | CHP | %61,4 |
| Killik Köyü | 1 | 78 | %94,9 | AKP | %31,9 |
| Mikail Köyü | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %55,2 |
| Sadık Köyü | 1 | 173 | %87,9 | CHP | %38,9 |
| Savat Mah. | 3 | 1.058 | %88,3 | CHP | %75,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 134 | %91,8 | AKP | %38,9 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 91 | %83,5 | AKP | %40,5 |
| Yurtyeri Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %54,9 |
| Zir Mah. | 4 | 1.241 | %87,9 | CHP | %67,7 |
| Çivril Köyü | 1 | 43 | %97,7 | CHP | %73,8 |
| Çiğdem Köyü | 1 | 119 | %89,1 | AKP | %36,2 |
| İlicek Köyü | 1 | 194 | %97,4 | CHP | %82,0 |