9.198
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Nevşehir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,4.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hacıbektaş ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 9198 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,4.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Nevşehir (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Hacıbektaş seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.837 | %82,4 | CHP | %30,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.837 | %82,4 | TİP | %37,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.198 | %83,8 | CHP | %39,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 8.829 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.825 | %90,1 | CHP | %48,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.825 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.872 | %85,8 | CHP | %34,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.872 | %85,8 | CHP | %41,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.457 | %88,0 | CHP | %33,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.168 | %90,6 | CHP | %50,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.168 | %90,6 | Muharrem İnce | %59,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.949 | %88,1 | HAYIR | %66,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.163 | %87,1 | CHP | %52,8 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.208 | %89,2 | CHP | %48,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.617 | %84,6 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %66,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.875 | %88,7 | CHP | %28,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.875 | %88,6 | CHP | %35,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.385 | %90,5 | CHP | %37,0 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.533 | %89,2 | CHP | %54,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.723 | %87,0 | HAYIR | %66,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.915 | %86,5 | CHP | %40,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.915 | %86,5 | CHP | %37,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.997 | %90,0 | CHP | %33,2 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 11.325 | %67,3 | HAYIR | %53,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.239 | %85,5 | CHP | %45,2 |
Hacıbektaş seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 9.198 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 8.825 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 9.457 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.168 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 8.949 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 9.208 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 9.385 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 9.533 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 9.723 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 9.997 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 11.325 |