%28,3
CHP birinci
217.877 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tarsus ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %28,3 ile birinci; 217.877 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 250.653 · Oy kullanan 223.110 (katılım %89,0) · Geçerli 217.877 · Geçersiz 5.233
Tarsus Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 61.565 | %28,3 |
| AKP | 47.696 | %21,9 |
| MHP | 36.339 | %16,7 |
| DEM | 28.264 | %13,0 |
| İYİ | 25.465 | %11,7 |
| ZAFER | 4.387 | %2,0 |
| TİP | 4.290 | %2,0 |
| YRP | 2.131 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.493 | %0,7 |
| MEMLEKET | 1.450 | %0,7 |
| BBP | 1.177 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 922 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 476 | %0,2 |
| AP | 406 | %0,2 |
| SOL | 375 | %0,2 |
| TKP | 253 | %0,1 |
| AB | 241 | %0,1 |
| MİLLET | 155 | %0,1 |
| VATAN | 144 | %0,1 |
| HAK-PAR | 137 | %0,1 |
| GBP | 136 | %0,1 |
| HKP | 110 | %0,1 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 87 | %0,0 |
| TKH | 68 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 41 | %0,0 |
| YP | 33 | %0,0 |
| Sevda Buzcu (bağımsız) | 21 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tarsus mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 82Evler Mah. | 5 | 1.677 | %87,7 | CHP | %32,0 |
| Akarsu Mah. | 1 | 251 | %85,7 | DEM | %64,6 |
| Akgedik Mah. | 3 | 909 | %83,5 | CHP | %63,2 |
| Akçakocalı Mah. | 1 | 122 | %96,7 | İYİ | %24,8 |
| Akşemsettin Mah. | 24 | 8.555 | %91,0 | CHP | %23,0 |
| Aladağ Mah. | 1 | 182 | %90,1 | CHP | %25,3 |
| Altaylılar Mah. | 31 | 11.737 | %90,3 | CHP | %27,7 |
| Aliağa Mah. | 1 | 344 | %93,6 | CHP | %88,1 |
| Alibeyli Mah. | 1 | 280 | %93,2 | MHP | %36,8 |
| Aliefendioğlu Mah. | 2 | 705 | %90,5 | CHP | %77,1 |
| Alifakı Mah. | 8 | 1.874 | %79,4 | CHP | %32,8 |
| Anıt Mah. | 26 | 9.357 | %89,2 | CHP | %39,0 |
| Ardıçlı Mah. | 1 | 364 | %95,6 | AKP | %32,4 |
| Arıklı Mah. | 1 | 135 | %90,4 | MHP | %31,0 |
| Atalar Mah. | 4 | 1.221 | %92,3 | CHP | %69,7 |
| Atatürk Mah. | 13 | 4.569 | %90,1 | CHP | %31,9 |
| Avadan Mah. | 1 | 216 | %90,3 | AKP | %41,9 |
| Ağzıdelik Mah. | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %42,8 |
| Baharlı Mah. | 1 | 191 | %93,2 | AKP | %41,6 |
| Bahçe Mah. | 10 | 3.492 | %84,0 | DEM | %46,3 |
| Bahşiş Mah. | 5 | 1.657 | %92,7 | MHP | %38,3 |
| Ballıca Mah. | 1 | 133 | %94,7 | MHP | %40,7 |
| Baltalı Mah. | 1 | 281 | %87,2 | AKP | %37,1 |
| Barbaros Mah. | 19 | 7.181 | %85,2 | DEM | %40,2 |
| Bağlar Mah. | 21 | 7.779 | %85,1 | AKP | %29,2 |
| Belen Mah. | 2 | 462 | %93,3 | AKP | %43,7 |
| Beydeğirmeni Mah. | 2 | 679 | %87,2 | CHP | %27,1 |
| Beylice Mah. | 2 | 637 | %91,4 | CHP | %38,1 |
| Bolatlı Mah. | 4 | 1.150 | %88,4 | DEM | %52,7 |
| Boztepe Mah. | 1 | 208 | %96,6 | AKP | %35,4 |
| Boğazpınar Mah. | 1 | 276 | %83,7 | AKP | %29,1 |
| Böğrüeğri Mah. | 1 | 367 | %93,7 | AKP | %45,0 |
| Büyükkösebalcı Mah. | 1 | 154 | %91,6 | AKP | %39,1 |
| Camilimanda Mah. | 1 | 238 | %93,7 | AKP | %29,7 |
| Caminur Mah. | 2 | 388 | %89,2 | CHP | %65,7 |
| Cırbıklar Mah. | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %45,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.591 | %88,7 | CHP | %61,7 |
| Cin Mah. | 2 | 491 | %93,3 | MHP | %33,3 |
| Dadalı Mah. | 1 | 179 | %89,4 | MHP | %31,5 |
| Damlama Mah. | 1 | 293 | %92,5 | AKP | %35,2 |
| Dedeler Mah. | 2 | 524 | %94,1 | CHP | %28,3 |
| Dorak Mah. | 1 | 176 | %94,3 | AKP | %39,1 |
| Duatepe Mah. | 5 | 1.884 | %91,4 | CHP | %72,6 |
| Egemen Mah. | 2 | 416 | %91,4 | MHP | %50,4 |
| Eminlik Mah. | 1 | 143 | %89,5 | AKP | %40,5 |
| Emirler Mah. | 1 | 133 | %99,3 | AKP | %51,2 |
| Ergenekon Mah. | 22 | 8.209 | %90,4 | MHP | %24,4 |
| Esenler Mah. | 1 | 352 | %96,0 | MHP | %55,6 |
| Eski Ömerli Mah. | 9 | 3.174 | %86,8 | CHP | %52,9 |
| Eskişehir Mah. | 1 | 80 | %97,5 | AKP | %41,3 |
| Fahrettin Paşa Mah. | 11 | 3.935 | %87,8 | DEM | %60,5 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.122 | %89,2 | CHP | %53,8 |
| Ferahimşalvuz Mah. | 11 | 4.001 | %90,2 | MHP | %31,5 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 12 | 4.539 | %86,0 | DEM | %30,1 |
| Gaziler Mah. | 15 | 5.431 | %89,2 | MHP | %26,1 |
| Gazipaşa Mah. | 23 | 8.322 | %83,9 | DEM | %43,0 |
| Gömmece Mah. | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %42,2 |
| Gözlükule Mah. | 5 | 1.544 | %90,9 | CHP | %76,1 |
| Göçük Mah. | 1 | 202 | %93,1 | MHP | %40,8 |
| Günyurdu Mah. | 4 | 1.376 | %81,6 | DEM | %46,1 |
| Girne Mah. | 8 | 2.736 | %82,9 | DEM | %30,4 |
| Hacıbozan Mah. | 1 | 177 | %93,2 | AKP | %35,6 |
| Hacıhamzalı Mah. | 3 | 975 | %92,8 | MHP | %37,8 |
| Halitağa Mah. | 1 | 152 | %94,1 | AKP | %38,0 |
| Hasanağa Mah. | 1 | 156 | %99,4 | CHP | %70,3 |
| Heleke Mah. | 1 | 223 | %92,8 | AKP | %31,2 |
| Hürriyet Mah. | 5 | 1.688 | %89,3 | CHP | %35,7 |
| Kaburgediği Mah. | 1 | 162 | %90,1 | CHP | %73,9 |
| Kadelli Mah. | 1 | 323 | %90,1 | MHP | %35,1 |
| Kahraman Gülek Mah. | 4 | 1.341 | %91,4 | CHP | %30,9 |
| Kaklıktaşı Mah. | 1 | 245 | %95,9 | AKP | %38,4 |
| Kaleburcu Mah. | 3 | 828 | %93,0 | MHP | %34,1 |
| Kanberhüyüğü Mah. | 2 | 448 | %92,2 | AKP | %28,7 |
| Karadiken Mah. | 2 | 454 | %92,5 | MHP | %40,3 |
| Karadirlik Mah. | 2 | 495 | %93,5 | MHP | %33,3 |
| Karakütük Mah. | 1 | 264 | %95,1 | AKP | %57,3 |
| Karayayla Mah. | 1 | 177 | %83,1 | AKP | %40,3 |
| Karaçerçili Mah. | 1 | 222 | %96,4 | AKP | %54,8 |
| Kargılı Mah. | 2 | 532 | %90,0 | AKP | %27,2 |
| Karsavran Mah. | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %34,4 |
| Kavaklı Mah. | 19 | 7.131 | %89,5 | CHP | %24,8 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 223 | %91,9 | MHP | %31,5 |
| Kefeli Mah. | 1 | 93 | %102,2 | CHP | %83,2 |
| Kelahmet Mah. | 2 | 443 | %90,1 | CHP | %67,4 |
| Kemalpaşa Mah. | 5 | 1.545 | %86,9 | DEM | %51,0 |
| Kerimler Mah. | 1 | 156 | %93,0 | MHP | %42,3 |
| Keşli Mah. | 1 | 235 | %88,5 | MHP | %33,7 |
| Kırıt Mah. | 1 | 153 | %99,4 | AKP | %51,0 |
| Kırklarsırtı Mah. | 35 | 12.878 | %90,1 | CHP | %24,8 |
| Kızılmurat Mah. | 2 | 578 | %83,4 | CHP | %42,9 |
| Kızılçukur Mah. | 1 | 272 | %91,5 | AKP | %30,8 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 39 | %120,5 | AKP | %21,3 |
| Konaklar Mah. | 1 | 180 | %86,1 | AKP | %50,7 |
| Kozoluk Mah. | 1 | 128 | %93,8 | MHP | %43,2 |
| Koçmarlı Mah. | 1 | 134 | %103,0 | AKP | %39,7 |
| Kulak Mah. | 2 | 689 | %94,6 | MHP | %29,8 |
| Kumdere Mah. | 1 | 157 | %91,1 | AKP | %34,0 |
| Kurbanlı Mah. | 1 | 113 | %100,9 | MHP | %34,2 |
| Kurtçukuru Mah. | 1 | 91 | %97,8 | MHP | %37,9 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 149 | %95,3 | AKP | %50,4 |
| Körlü Beyi Mah. | 1 | 53 | %103,8 | İYİ | %25,5 |
| Kösebalcı Mah. | 1 | 185 | %88,1 | AKP | %38,9 |
| Köselerli Mah. | 1 | 182 | %98,9 | AKP | %29,7 |
| Kütüklü Mah. | 1 | 110 | %96,4 | AKP | %26,9 |
| Mahmutağa Mah. | 1 | 356 | %93,8 | AKP | %34,2 |
| Mantaş Mah. | 1 | 247 | %97,6 | CHP | %82,9 |
| Meşelik Mah. | 1 | 307 | %91,9 | MHP | %33,9 |
| Muratlı Mah. | 1 | 93 | %91,4 | MHP | %42,7 |
| Mithatpaşa Mah. | 16 | 5.942 | %85,2 | AKP | %29,0 |
| Nemiroğlu Mah. | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %40,2 |
| Olukkoyağı Mah. | 2 | 473 | %87,5 | MHP | %35,4 |
| Pirömerli Mah. | 1 | 269 | %92,2 | AKP | %34,6 |
| Reşadiye Mah. | 5 | 1.808 | %85,9 | CHP | %36,1 |
| Sandal Mah. | 1 | 162 | %92,6 | MHP | %33,8 |
| Sanlıca Mah. | 1 | 68 | %97,1 | MHP | %36,5 |
| Sarıveli Mah. | 1 | 284 | %94,4 | AKP | %27,8 |
| Sayköy Mah. | 1 | 340 | %91,8 | MHP | %29,6 |
| Sağlıklı Mah. | 3 | 980 | %95,0 | MHP | %39,7 |
| Sıraköy Mah. | 1 | 286 | %94,1 | AKP | %34,5 |
| Sucular Mah. | 1 | 226 | %95,6 | AKP | %32,6 |
| Simithacılı Mah. | 1 | 58 | %101,7 | AKP | %51,7 |
| Takbaş Mah. | 2 | 661 | %89,1 | MHP | %34,7 |
| Taşkuyu Mah. | 1 | 313 | %92,0 | MHP | %25,0 |
| Taşobası Mah. | 3 | 807 | %91,8 | MHP | %40,9 |
| Taşçılı Mah. | 2 | 502 | %95,4 | AKP | %41,8 |
| Tekeliören Mah. | 2 | 601 | %93,0 | CHP | %62,8 |
| Tekke Mah. | 3 | 1.040 | %85,7 | CHP | %42,7 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 129 | %96,1 | CHP | %33,6 |
| Tepetaşpınar Mah. | 1 | 145 | %89,0 | AKP | %46,0 |
| Tepeçaylak Mah. | 1 | 165 | %94,6 | AKP | %45,0 |
| Topaklı Mah. | 1 | 312 | %95,8 | MHP | %48,6 |
| Topçu Mah. | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %45,0 |
| Tozkoparan Zahit Mah. | 13 | 4.778 | %89,1 | DEM | %46,0 |
| Ulaş Mah. | 3 | 1.036 | %94,1 | CHP | %29,0 |
| Verimli Mah. | 1 | 89 | %93,3 | AKP | %47,0 |
| Yalamık Mah. | 1 | 214 | %100,0 | İYİ | %28,4 |
| Yanıkkışla Mah. | 1 | 338 | %88,5 | MHP | %34,3 |
| Yaramış Mah. | 1 | 167 | %92,8 | CHP | %35,1 |
| Yarbay Şemsettin Mah. | 10 | 3.697 | %90,2 | MHP | %28,9 |
| Yazlık Mah. | 1 | 48 | %108,3 | MHP | %31,4 |
| Yeni Mah. | 24 | 8.755 | %89,7 | MHP | %25,4 |
| Yeni Ömerli Mah. | 4 | 1.511 | %88,5 | CHP | %48,8 |
| Yenice Mah. | 16 | 5.607 | %89,5 | CHP | %45,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 122 | %93,4 | CHP | %35,2 |
| Yeniçay Mah. | 1 | 80 | %93,8 | CHP | %68,0 |
| Yeşil Mah. | 6 | 2.055 | %91,4 | CHP | %75,1 |
| Yeşilevler Mah. | 4 | 1.224 | %82,5 | DEM | %47,2 |
| Yeşiltepe Mah. | 5 | 1.655 | %92,6 | CHP | %77,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 12 | 4.223 | %89,5 | CHP | %47,0 |
| Yunus Emre Mah. | 4 | 1.510 | %86,0 | DEM | %42,6 |
| Yunusoğlu Mah. | 1 | 343 | %87,5 | AKP | %23,6 |
| Yüksek Mah. | 1 | 154 | %90,3 | AKP | %28,1 |
| Çakırlı Mah. | 2 | 646 | %92,4 | AKP | %31,9 |
| Çamalan B.M Mah. | 1 | 246 | %100,0 | CHP | %67,8 |
| Çamtepe Mah. | 1 | 205 | %94,2 | AKP | %32,3 |
| Çatalca Mah. | 1 | 53 | %107,6 | AKP | %33,3 |
| Çavdarlı Mah. | 1 | 249 | %93,6 | MHP | %38,8 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 211 | %90,1 | AKP | %40,1 |
| Çağbaşı Mah. | 2 | 409 | %86,1 | AKP | %49,6 |
| Çağlayan Mah. | 8 | 2.817 | %87,2 | CHP | %24,0 |
| Çevreli Mah. | 1 | 171 | %95,3 | AKP | %35,0 |
| Çokak Mah. | 1 | 190 | %97,9 | BBP | %19,1 |
| Çukurbağ Mah. | 1 | 336 | %90,8 | AKP | %36,9 |
| Çöplü Mah. | 1 | 220 | %83,6 | AKP | %33,2 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 251 | %97,2 | AKP | %34,6 |
| Çiriştepe Mah. | 1 | 139 | %100,7 | İYİ | %38,4 |
| Çiçekli Mah. | 2 | 633 | %88,0 | AKP | %42,2 |
| Özbek Mah. | 3 | 768 | %90,5 | AKP | %33,6 |
| Özlüce Mah. | 1 | 297 | %90,9 | AKP | %34,6 |
| Öğretmenler Mah. | 21 | 7.758 | %88,4 | CHP | %46,1 |
| İbrişim Mah. | 2 | 417 | %91,6 | MHP | %32,9 |
| İncirgediği Mah. | 1 | 161 | %89,4 | AKP | %26,6 |
| İncirlikuyu Mah. | 2 | 429 | %93,0 | AKP | %27,9 |
| İnköy Mah. | 2 | 418 | %93,1 | MHP | %45,1 |
| İsmetpaşa Mah. | 3 | 941 | %89,0 | CHP | %64,7 |
| Şahin Mah. | 15 | 5.551 | %87,0 | DEM | %45,7 |
| Şehitkerim Mah. | 2 | 747 | %83,3 | CHP | %35,8 |
| Şehitler Tepesi Mah. | 23 | 8.502 | %91,0 | CHP | %25,9 |
| Şehitmustafa Mah. | 5 | 1.762 | %89,6 | CHP | %63,7 |
| Şehitishak Mah. | 21 | 7.909 | %89,5 | CHP | %37,1 |