Yahyalı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYahyalı ilçesi
%58,0
AK PARTİ birinci
24.134 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yahyalı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %58,0 ile birinci; 24.134 geçerli oy, katılım %91,7.
Yahyalı
Kayıtlı seçmen 26.791 · Oy kullanan 24.567 (katılım %91,7) · Geçerli 24.134 · Geçersiz 433
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 13.997 | %58,0 |
| MHP | 4.695 | %19,5 |
| CHP | 2.110 | %8,7 |
| İYİ | 1.450 | %6,0 |
| YRP | 769 | %3,2 |
| ZAFER | 379 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 197 | %0,8 |
| BBP | 141 | %0,6 |
| MEMLEKET | 122 | %0,5 |
| DEM | 35 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 32 | %0,1 |
| TİP | 30 | %0,1 |
| Mutlu Akkaya (bağımsız) | 24 | %0,1 |
| HAK-PAR | 23 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 22 | %0,1 |
| VATAN | 21 | %0,1 |
| HKP | 18 | %0,1 |
| Vedat Ali Özışık (bağımsız) | 16 | %0,1 |
| MİLLET | 15 | %0,1 |
| TKP | 15 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,0 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| Emre Çakmakçi (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 7 | 2.554 | %91,2 | AKP | %56,6 |
| 75.Yıl Mah. | 3 | 941 | %93,3 | AKP | %54,4 |
| Avlağa Mah. | 1 | 237 | %97,5 | AKP | %57,0 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 140 | %91,4 | AKP | %45,5 |
| Balcıçakırı Mah. | 2 | 540 | %89,8 | AKP | %68,6 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %63,1 |
| Büyükçakır Mah. | 3 | 955 | %77,0 | AKP | %55,8 |
| Camikebir Mah. | 1 | 258 | %101,2 | AKP | %61,4 |
| Delialiuşağı Mah. | 2 | 522 | %90,4 | AKP | %60,7 |
| Denizovası Mah. | 1 | 31 | %112,9 | AKP | %57,1 |
| Derebağ Mah. | 4 | 1.115 | %94,0 | AKP | %71,1 |
| Dikme Mah. | 1 | 209 | %96,2 | AKP | %73,4 |
| Fetullah Mah. | 2 | 603 | %91,2 | AKP | %48,6 |
| Fevziçakmak Mah. | 1 | 179 | %95,0 | AKP | %56,6 |
| Gazibeyli Mah. | 7 | 2.391 | %92,1 | AKP | %57,5 |
| Kapuzbaşı Mah. | 2 | 437 | %86,3 | AKP | %62,4 |
| Karaköy Mah. | 2 | 703 | %94,3 | AKP | %45,7 |
| Kavacık Mah. | 2 | 602 | %94,7 | AKP | %62,3 |
| Kocahacılı Mah. | 2 | 482 | %93,8 | AKP | %59,4 |
| Kopçu Mah. | 2 | 402 | %96,0 | AKP | %51,7 |
| Kuzoluk Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %51,0 |
| Kirazlı Mah. | 2 | 654 | %94,0 | AKP | %65,4 |
| Madazı Mah. | 1 | 218 | %92,2 | AKP | %46,0 |
| Mustafabeyli Mah. | 2 | 402 | %94,8 | AKP | %51,2 |
| Sazak Mah. | 1 | 99 | %89,9 | AKP | %37,7 |
| Senirköy Mah. | 2 | 399 | %93,7 | AKP | %51,9 |
| Seydili Mah. | 11 | 3.696 | %89,6 | AKP | %54,3 |
| Süleymanfakılı Mah. | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %62,0 |
| Taşhan Mah. | 2 | 438 | %93,4 | AKP | %53,5 |
| Ulupınar Mah. | 2 | 460 | %90,2 | AKP | %60,7 |
| Yenice Mah. | 5 | 1.638 | %93,4 | AKP | %59,2 |
| Yerköy Mah. | 2 | 412 | %93,2 | AKP | %56,2 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 316 | %96,2 | AKP | %75,3 |
| Yuları Mah. | 1 | 130 | %96,9 | AKP | %58,2 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 305 | %93,1 | AKP | %53,0 |
| Çavdaruşağı Mah. | 1 | 225 | %94,7 | AKP | %85,0 |
| Çubukharmanı Mah. | 1 | 210 | %97,6 | AKP | %56,1 |
| Çubuklu Mah. | 2 | 753 | %94,3 | AKP | %57,3 |
| Çiğilli Mah. | 5 | 1.678 | %90,9 | AKP | %63,0 |
| İlyaslı Mah. | 2 | 450 | %92,0 | AKP | %63,0 |
| İsmet Mah. | 3 | 788 | %88,5 | AKP | %51,6 |