%41,7
AK PARTİ birinci
14.293 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tomarza ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,7 ile birinci; 14.293 geçerli oy, katılım %89,4.
Kayıtlı seçmen 16.354 · Oy kullanan 14.620 (katılım %89,4) · Geçerli 14.293 · Geçersiz 327
Tomarza Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.966 | %41,7 |
| MHP | 3.764 | %26,3 |
| CHP | 1.973 | %13,8 |
| İYİ | 1.353 | %9,5 |
| YRP | 376 | %2,6 |
| ZAFER | 257 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 182 | %1,3 |
| BBP | 127 | %0,9 |
| MEMLEKET | 126 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 42 | %0,3 |
| DEM | 26 | %0,2 |
| TİP | 17 | %0,1 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
| HAK-PAR | 12 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 11 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| Vedat Ali Özışık (bağımsız) | 11 | %0,1 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,1 |
| TKP | 4 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| Mutlu Akkaya (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Bilal Bulut (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tomarza mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Mah. | 3 | 766 | %89,8 | AKP | %58,7 |
| Akmezar Mah. | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %45,6 |
| Arslantaş Mah. | 1 | 175 | %88,0 | MHP | %51,7 |
| Avşarsöğütlü Mah. | 1 | 193 | %93,3 | AKP | %39,3 |
| Bektaş Mah. | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %59,4 |
| Bostanlık Mah. | 1 | 109 | %89,0 | MHP | %50,0 |
| Böke Mah. | 1 | 119 | %89,9 | MHP | %41,4 |
| Büyükcanlı Mah. | 1 | 172 | %87,2 | AKP | %45,9 |
| Culha Mah. | 1 | 291 | %84,2 | CHP | %33,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.551 | %90,1 | AKP | %39,5 |
| Cücün Mah. | 1 | 346 | %94,5 | AKP | %54,6 |
| Dadaloğlu Mah. | 4 | 981 | %86,3 | MHP | %31,2 |
| Dağyurdu Mah. | 1 | 121 | %92,6 | CHP | %80,2 |
| Ekinli Mah. | 1 | 89 | %100,0 | MHP | %45,9 |
| Emiruşağı Mah. | 2 | 540 | %85,0 | MHP | %41,9 |
| Göktepe Mah. | 1 | 45 | %91,1 | AKP | %39,0 |
| Gülveren Mah. | 1 | 163 | %94,5 | İYİ | %32,7 |
| Güzelce Mah. | 1 | 46 | %91,3 | MHP | %51,3 |
| Güzelsu Mah. | 1 | 94 | %86,2 | AKP | %51,3 |
| Hacıpaşa Mah. | 1 | 99 | %88,9 | AKP | %46,4 |
| Işıklar Mah. | 1 | 208 | %91,8 | AKP | %49,2 |
| Kale Mah. | 1 | 151 | %94,0 | AKP | %62,6 |
| Kapukaya Mah. | 1 | 260 | %92,7 | AKP | %67,1 |
| Karamuklu Mah. | 1 | 45 | %86,7 | MHP | %35,9 |
| Karaören Mah. | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %60,2 |
| Kesir Mah. | 1 | 168 | %84,5 | AKP | %42,3 |
| Kevenağıl Mah. | 1 | 19 | %115,8 | AKP | %36,4 |
| Kızılören Mah. | 1 | 178 | %89,3 | AKP | %56,1 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.702 | %90,3 | AKP | %37,1 |
| Kuşcağız Mah. | 1 | 106 | %95,3 | AKP | %42,4 |
| Kömür Mah. | 1 | 127 | %89,0 | AKP | %63,9 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 123 | %89,4 | MHP | %32,4 |
| Küçükcanlı Mah. | 1 | 84 | %100,0 | CHP | %38,6 |
| Melikören Mah. | 1 | 63 | %96,8 | AKP | %44,1 |
| Pusatlı Mah. | 1 | 363 | %89,5 | AKP | %54,1 |
| Sarımehmetli Mah. | 2 | 583 | %89,9 | AKP | %49,4 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %47,4 |
| Süvegenler Mah. | 1 | 123 | %91,1 | AKP | %50,5 |
| Tahtakemer Mah. | 1 | 153 | %87,6 | AKP | %45,1 |
| Tatar Mah. | 1 | 148 | %84,5 | MHP | %48,4 |
| Toklar Mah. | 1 | 170 | %81,2 | AKP | %33,6 |
| Turanlı Mah. | 1 | 135 | %95,6 | AKP | %45,3 |
| Yavuzselim Mah. | 4 | 1.495 | %90,7 | AKP | %47,8 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.407 | %88,5 | AKP | %43,5 |
| Yeşilbağ Mah. | 1 | 113 | %86,7 | AKP | %58,8 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 214 | %91,6 | AKP | %31,1 |
| Çayinli Mah. | 1 | 146 | %93,2 | CHP | %83,8 |
| Çukurağaç Mah. | 1 | 42 | %100,0 | AKP | %35,7 |
| Üçkonak Mah. | 1 | 231 | %85,3 | MHP | %37,0 |
| İcadiye Mah. | 1 | 46 | %100,0 | MHP | %43,5 |
| İmamkullu Mah. | 2 | 536 | %84,3 | MHP | %41,0 |
| İncili Mah. | 2 | 406 | %92,9 | AKP | %57,5 |
| Şıhbarak Mah. | 2 | 499 | %83,2 | AKP | %45,3 |
| Şiraz Mah. | 1 | 187 | %87,2 | AKP | %54,9 |