Sarıoğlan · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSarıoğlan ilçesi
%33,6
AK PARTİ birinci
8.888 geçerli oy · katılım %86,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıoğlan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,6 ile birinci; 8888 geçerli oy, katılım %86,4.
Sarıoğlan
Kayıtlı seçmen 10.587 · Oy kullanan 9.143 (katılım %86,4) · Geçerli 8.888 · Geçersiz 255
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.987 | %33,6 |
| MHP | 2.405 | %27,1 |
| CHP | 1.966 | %22,1 |
| İYİ | 632 | %7,1 |
| YRP | 242 | %2,7 |
| BBP | 178 | %2,0 |
| ZAFER | 129 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 113 | %1,3 |
| MEMLEKET | 49 | %0,6 |
| Vedat Ali Özışık (bağımsız) | 37 | %0,4 |
| DEM | 27 | %0,3 |
| TİP | 26 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 22 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 14 | %0,2 |
| VATAN | 13 | %0,2 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| MİLLET | 7 | %0,1 |
| Mutlu Akkaya (bağımsız) | 6 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,1 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alamettin Mah. | 2 | 432 | %81,9 | MHP | %40,6 |
| Bakarcak Mah. | 3 | 793 | %87,4 | AKP | %46,5 |
| Burunören Mah. | 1 | 75 | %92,0 | CHP | %62,3 |
| Düzencik Mah. | 1 | 75 | %89,3 | AKP | %33,3 |
| Ebülhayır Mah. | 1 | 284 | %87,3 | MHP | %38,4 |
| Gaziler Mah. | 1 | 281 | %61,6 | AKP | %33,3 |
| Güzelyazı Mah. | 3 | 832 | %82,7 | AKP | %36,4 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 1.006 | %81,9 | AKP | %38,4 |
| Ilıca Mah. | 2 | 448 | %94,6 | AKP | %40,1 |
| Kadılı Mah. | 1 | 76 | %92,1 | CHP | %59,1 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 84 | %73,8 | CHP | %85,3 |
| Karaözü Mah. | 2 | 596 | %90,3 | CHP | %88,9 |
| Karpınar Mah. | 1 | 83 | %86,8 | CHP | %79,4 |
| Keklikoğlu Mah. | 1 | 97 | %96,9 | AKP | %45,7 |
| Kızılpınar Mah. | 1 | 63 | %88,9 | MHP | %34,6 |
| Muratbeyli Mah. | 1 | 163 | %86,5 | MHP | %45,3 |
| Palas Mah. | 7 | 2.122 | %91,5 | MHP | %37,3 |
| Sofumahmut Mah. | 1 | 167 | %91,6 | AKP | %38,5 |
| Tatılı Mah. | 2 | 441 | %83,5 | AKP | %37,0 |
| Yahyalı Mah. | 1 | 95 | %94,7 | AKP | %30,7 |
| Yerlikuyu Mah. | 1 | 115 | %84,4 | CHP | %85,4 |
| Yıldırım Mah. | 1 | 162 | %95,7 | AKP | %54,6 |
| Çiftlik Mah. | 3 | 1.011 | %83,7 | AKP | %36,8 |
| Ömerhacılı Mah. | 1 | 179 | %82,7 | MHP | %38,1 |
| Ömürlü Mah. | 1 | 61 | %93,4 | AKP | %40,4 |
| Üzerlik Mah. | 1 | 356 | %83,2 | AKP | %48,8 |
| İğdeli Mah. | 1 | 89 | %88,8 | CHP | %83,5 |
| Şenyurt Mah. | 2 | 401 | %84,8 | AKP | %40,4 |