Karşıyaka · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKarşıyaka ilçesi
%55,4
CHP birinci
254.079 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karşıyaka ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %55,4 ile birinci; 254.079 geçerli oy, katılım %91,7.
Karşıyaka
Kayıtlı seçmen 280.303 · Oy kullanan 257.101 (katılım %91,7) · Geçerli 254.079 · Geçersiz 3.022
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 140.712 | %55,4 |
| AKP | 31.582 | %12,4 |
| İYİ | 30.114 | %11,9 |
| TİP | 21.828 | %8,6 |
| DEM | 9.626 | %3,8 |
| MHP | 6.844 | %2,7 |
| ZAFER | 4.488 | %1,8 |
| MEMLEKET | 2.325 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.292 | %0,5 |
| YRP | 946 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 743 | %0,3 |
| BBP | 539 | %0,2 |
| TKP | 481 | %0,2 |
| AP | 378 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 360 | %0,1 |
| VATAN | 315 | %0,1 |
| Kenan Kahraman (bağımsız) | 217 | %0,1 |
| SOL | 213 | %0,1 |
| ANAP | 210 | %0,1 |
| MİLLET | 166 | %0,1 |
| GBP | 160 | %0,1 |
| AB | 129 | %0,1 |
| HKP | 75 | %0,0 |
| TKH | 70 | %0,0 |
| HAK-PAR | 63 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 52 | %0,0 |
| YP | 41 | %0,0 |
| Mehmet Bayındır (bağımsız) | 41 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 26 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 19 | %0,0 |
| Sinan Gündoğdu (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| Ramazan Üzün (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksoy Mah. | 26 | 9.610 | %91,2 | CHP | %64,3 |
| Alaybey Mah. | 16 | 6.080 | %88,2 | CHP | %56,5 |
| Atakent Mah. | 16 | 5.423 | %94,6 | CHP | %65,4 |
| Bahariye Mah. | 28 | 10.100 | %90,5 | CHP | %58,1 |
| Bahriye Üçok Mah. | 28 | 10.545 | %91,8 | CHP | %61,6 |
| Bahçelievler Mah. | 58 | 21.288 | %92,6 | CHP | %58,9 |
| Bostanlı Mah. | 70 | 25.787 | %92,7 | CHP | %65,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 31 | 10.836 | %86,9 | CHP | %36,5 |
| Dedebaşı Mah. | 45 | 16.557 | %93,0 | CHP | %53,4 |
| Demirköprü Mah. | 15 | 5.693 | %93,3 | CHP | %54,5 |
| Donanmacı Mah. | 24 | 8.358 | %89,5 | CHP | %60,3 |
| Fikri Altay Mah. | 18 | 6.493 | %93,2 | CHP | %52,3 |
| Goncalar Mah. | 21 | 7.798 | %91,8 | CHP | %56,1 |
| Latife Hanım Mah. | 5 | 1.743 | %89,5 | AKP | %33,8 |
| Mavişehir Mah. | 29 | 10.867 | %94,2 | CHP | %68,8 |
| Mustafa Kemal Mah. | 22 | 8.203 | %94,6 | CHP | %57,8 |
| Nergiz Mah. | 19 | 6.893 | %91,0 | CHP | %55,2 |
| Sancaklı Mah. | 1 | 145 | %94,5 | AKP | %38,9 |
| Tersane Mah. | 15 | 5.525 | %89,0 | CHP | %56,2 |
| Tuna Mah. | 13 | 4.916 | %87,1 | CHP | %57,2 |
| Yalı Mah. | 78 | 28.764 | %93,2 | CHP | %60,7 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 133 | %94,0 | AKP | %46,7 |
| Zübeyde Hanım Mah. | 38 | 13.382 | %90,7 | CHP | %40,5 |
| Örnekköy Mah. | 50 | 18.783 | %90,8 | CHP | %45,1 |
| İmbatlı Mah. | 18 | 6.350 | %91,7 | CHP | %47,7 |
| İnönü Mah. | 17 | 6.277 | %89,9 | CHP | %42,5 |
| Şemikler Mah. | 64 | 23.754 | %92,0 | CHP | %48,5 |