Karşıyaka
İzmir iline bağlı ilçe
279.863
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karşıyaka ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 279.863 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 2. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Karşıyaka seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 279.863 | %78,8 | CHP | %64,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 279.863 | %78,8 | CHP | %63,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 279.863 | %78,8 | CHP | %63,6 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 280.423 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 280.303 | %91,7 | CHP | %55,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 280.303 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 275.617 | %83,6 | CHP | %70,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 275.617 | %83,6 | CHP | %68,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 275.617 | %83,7 | CHP | %75,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 274.303 | %90,5 | CHP | %58,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 274.303 | %90,5 | Muharrem İnce | %73,9 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 271.012 | %90,8 | HAYIR | %83,2 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 265.518 | %89,3 | CHP | %66,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 262.924 | %88,2 | CHP | %63,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 257.327 | %79,1 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %76,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 259.082 | %89,7 | CHP | %70,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 259.082 | %89,7 | CHP | %69,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 259.082 | %89,8 | CHP | %70,2 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 249.103 | %87,9 | CHP | %62,6 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 246.519 | %81,0 | HAYIR | %79,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 235.049 | %83,3 | CHP | %64,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 235.049 | %83,2 | CHP | %63,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 235.290 | %83,5 | CHP | %64,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 235.290 | %83,4 | CHP | %71,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 361.377 | %54,8 | HAYIR | %55,0 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 359.899 | %83,3 | CHP | %43,6 |
Karşıyaka seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 279.863 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 280.303 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 275.617 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 274.303 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 271.012 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 262.924 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 259.082 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 249.103 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 246.519 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 235.290 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 361.377 |