Buca · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBuca ilçesi
%38,5
CHP birinci
345.015 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buca ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %38,5 ile birinci; 345.015 geçerli oy, katılım %89,4.
Buca
Kayıtlı seçmen 393.730 · Oy kullanan 351.971 (katılım %89,4) · Geçerli 345.015 · Geçersiz 6.956
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 132.650 | %38,5 |
| AKP | 90.534 | %26,2 |
| İYİ | 42.721 | %12,4 |
| DEM | 32.044 | %9,3 |
| MHP | 17.668 | %5,1 |
| ZAFER | 9.928 | %2,9 |
| MEMLEKET | 4.648 | %1,4 |
| YRP | 3.210 | %0,9 |
| BBP | 1.845 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 1.678 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.666 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.146 | %0,3 |
| AP | 999 | %0,3 |
| TKP | 993 | %0,3 |
| SOL | 584 | %0,2 |
| ANAP | 406 | %0,1 |
| GBP | 395 | %0,1 |
| VATAN | 340 | %0,1 |
| AB | 333 | %0,1 |
| MİLLET | 329 | %0,1 |
| TKH | 201 | %0,1 |
| HAK-PAR | 171 | %0,1 |
| HKP | 149 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 79 | %0,0 |
| YP | 67 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 65 | %0,0 |
| Mehmet Bayındır (bağımsız) | 63 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 27 | %0,0 |
| Ramazan Üzün (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| Sinan Gündoğdu (bağımsız) | 22 | %0,0 |
| Kenan Kahraman (bağımsız) | 16 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 14 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Ekim Mah. | 3 | 1.057 | %90,5 | CHP | %36,5 |
| Adatepe Mah. | 38 | 13.998 | %87,7 | CHP | %42,0 |
| Akıncılar Mah. | 25 | 9.071 | %91,5 | CHP | %41,0 |
| Atatürk Mah. | 40 | 14.670 | %88,0 | CHP | %43,0 |
| Aydoğdu Mah. | 19 | 6.976 | %91,7 | CHP | %42,7 |
| Barış Mah. | 29 | 10.751 | %90,6 | CHP | %48,2 |
| Belenbaşı Mah. | 4 | 1.152 | %94,2 | CHP | %36,6 |
| Buca Koop Mah. | 40 | 15.012 | %90,2 | CHP | %46,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.507 | %92,7 | CHP | %46,7 |
| Doğancılar Mah. | 1 | 235 | %90,6 | AKP | %43,1 |
| Dumlupınar Mah. | 9 | 3.153 | %88,5 | CHP | %49,6 |
| Dicle Mah. | 13 | 4.835 | %90,7 | CHP | %36,7 |
| Efeler Mah. | 42 | 15.734 | %91,1 | CHP | %49,1 |
| Fırat Mah. | 44 | 16.051 | %88,0 | CHP | %32,4 |
| Gaziler Mah. | 13 | 4.784 | %91,8 | CHP | %41,7 |
| Göksu Mah. | 57 | 21.240 | %87,4 | AKP | %37,9 |
| Güven Mah. | 15 | 5.515 | %89,7 | CHP | %51,1 |
| Hürriyet Mah. | 31 | 11.697 | %90,7 | CHP | %45,8 |
| Karacaağaç Mah. | 2 | 676 | %89,1 | AKP | %34,4 |
| Karanfil Mah. | 9 | 3.205 | %89,6 | CHP | %43,8 |
| Kaynaklar Merkez Mah. | 4 | 1.231 | %93,7 | AKP | %48,7 |
| Kırklar Mah. | 7 | 1.397 | %89,6 | CHP | %36,6 |
| Kozağaç Mah. | 45 | 16.722 | %90,1 | CHP | %42,9 |
| Kuruçeşme Mah. | 33 | 12.271 | %86,2 | CHP | %45,3 |
| Laleli Mah. | 16 | 5.752 | %89,9 | CHP | %45,6 |
| Menderes Mah. | 30 | 10.929 | %91,1 | CHP | %50,7 |
| Murathan Mah. | 8 | 2.999 | %93,3 | CHP | %50,5 |
| Mustafa Kemal Mah. | 39 | 14.555 | %88,7 | AKP | %37,5 |
| Seyhan Mah. | 6 | 2.075 | %88,5 | CHP | %33,6 |
| Ufuk Mah. | 36 | 13.112 | %88,8 | CHP | %37,8 |
| Vali Rahmi Bey Mah. | 19 | 6.907 | %89,2 | CHP | %53,9 |
| Yaylacık Mah. | 38 | 13.722 | %89,8 | CHP | %42,2 |
| Yenigün Mah. | 45 | 16.539 | %90,0 | CHP | %37,8 |
| Yeşilbağlar Mah. | 38 | 14.069 | %87,1 | AKP | %34,2 |
| Yıldız Mah. | 50 | 18.314 | %89,1 | CHP | %36,3 |
| Yıldızlar Mah. | 2 | 464 | %91,2 | AKP | %73,0 |
| Yiğitler Mah. | 31 | 11.556 | %90,3 | CHP | %48,6 |
| Zafer Mah. | 3 | 1.074 | %85,6 | DEM | %39,8 |
| Çaldıran Mah. | 8 | 2.889 | %89,5 | AKP | %37,6 |
| Çamlık Mah. | 20 | 7.366 | %90,1 | CHP | %34,4 |
| Çamlıkule Mah. | 44 | 16.150 | %89,6 | CHP | %33,9 |
| Çamlıpınar Mah. | 24 | 8.932 | %86,6 | CHP | %32,2 |
| Çağdaş Mah. | 6 | 1.982 | %92,6 | CHP | %46,3 |
| İnkılap Mah. | 21 | 7.826 | %90,1 | CHP | %46,9 |
| İnönü Mah. | 39 | 14.172 | %88,9 | AKP | %36,9 |
| İzkent Mah. | 11 | 4.127 | %91,0 | CHP | %46,8 |
| Şirinkapı Mah. | 9 | 3.279 | %89,8 | CHP | %37,9 |