Hopa · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHopa ilçesi
%36,7
CHP birinci
18.706 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hopa ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %36,7 ile birinci; 18.706 geçerli oy, katılım %89,8.
Hopa
Kayıtlı seçmen 21.320 · Oy kullanan 19.149 (katılım %89,8) · Geçerli 18.706 · Geçersiz 443
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 6.873 | %36,7 |
| AKP | 5.288 | %28,3 |
| İYİ | 2.716 | %14,5 |
| MHP | 1.144 | %6,1 |
| TİP | 731 | %3,9 |
| DEM | 341 | %1,8 |
| MEMLEKET | 332 | %1,8 |
| YRP | 322 | %1,7 |
| ZAFER | 259 | %1,4 |
| SOL | 154 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 114 | %0,6 |
| GENÇPARTİ | 66 | %0,4 |
| ANAP | 66 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 65 | %0,4 |
| BBP | 58 | %0,3 |
| TKP | 35 | %0,2 |
| AP | 35 | %0,2 |
| GBP | 18 | %0,1 |
| Arif Ataman (bağımsız) | 18 | %0,1 |
| HAK-PAR | 17 | %0,1 |
| MİLLET | 15 | %0,1 |
| VATAN | 15 | %0,1 |
| TKH | 12 | %0,1 |
| HKP | 7 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Balıkköy | 1 | 158 | %92,4 | CHP | %65,1 |
| Başköy | 1 | 141 | %92,9 | CHP | %37,4 |
| Başoba Köyü | 2 | 446 | %91,7 | CHP | %49,6 |
| Bucak Mah. | 2 | 386 | %93,0 | CHP | %37,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 389 | %89,0 | AKP | %37,4 |
| Esenkıyı Köyü | 1 | 202 | %88,6 | CHP | %54,1 |
| Eşmekaya Köyü | 1 | 212 | %89,2 | CHP | %30,0 |
| Güneşli Köyü | 1 | 111 | %94,6 | CHP | %49,5 |
| Güvercinli Köyü | 1 | 122 | %97,5 | AKP | %58,8 |
| Hendek Köyü | 1 | 204 | %94,6 | CHP | %76,4 |
| Koyuncular Köyü | 1 | 341 | %90,3 | CHP | %29,9 |
| Merkez Kuledibi Mah. | 9 | 2.966 | %88,6 | CHP | %39,9 |
| Ortahopa Mah. | 12 | 4.132 | %89,7 | CHP | %40,5 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 56 | %108,9 | AKP | %34,7 |
| Subaşı Köyü | 1 | 189 | %96,8 | AKP | %55,4 |
| Sugören Mah. | 3 | 883 | %88,6 | AKP | %43,6 |
| Sundura Mah. | 26 | 8.688 | %89,1 | CHP | %33,3 |
| Yeşilköy | 1 | 91 | %102,2 | AKP | %52,2 |
| Yoldere Köyü | 1 | 341 | %93,8 | CHP | %51,8 |
| Yukarı Kuledibi Mah. | 1 | 371 | %89,0 | AKP | %34,4 |
| Çamlı Köyü | 2 | 425 | %94,1 | CHP | %40,0 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 311 | %92,9 | CHP | %64,8 |
| Çimenli Köyü | 1 | 155 | %85,8 | AKP | %34,9 |