20.602
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Artvin iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hopa ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 20.602 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Artvin (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Hopa seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 16.659 | %79,8 | CHP | %55,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 16.659 | %79,8 | CHP | %54,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 20.602 | %81,2 | CHP | %47,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 21.330 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 21.320 | %89,8 | CHP | %36,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 21.320 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 15.459 | %85,9 | CHP | %39,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 15.459 | %85,9 | CHP | %40,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 19.122 | %86,3 | CHP | %43,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 19.741 | %87,9 | CHP | %38,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 19.741 | %88,0 | Muharrem İnce | %54,2 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 25.764 | %87,4 | HAYIR | %65,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 25.575 | %84,2 | CHP | %45,8 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 25.386 | %85,4 | CHP | %39,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 25.065 | %71,9 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %55,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 13.395 | %86,5 | AKP | %40,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 13.395 | %86,6 | AKP | %38,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 24.718 | %86,9 | CHP | %38,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 23.134 | %86,4 | CHP | %50,6 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 22.846 | %77,2 | HAYIR | %63,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 11.593 | %87,2 | CHP | %34,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 11.593 | %87,0 | CHP | %35,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 22.012 | %85,1 | CHP | %30,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 19.494 | %57,6 | EVET | %53,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 19.385 | %84,1 | CHP | %38,4 |
Hopa seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 20.602 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 21.320 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 19.122 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 19.741 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 25.764 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 25.386 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 24.718 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 23.134 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 22.846 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 22.012 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 19.494 |