%41,7
CHP birinci
10.374 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sultandağı ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %41,7 ile birinci; 10.374 geçerli oy, katılım %89,8.
Kayıtlı seçmen 12.010 · Oy kullanan 10.782 (katılım %89,8) · Geçerli 10.374 · Geçersiz 408
Sultandağı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 4.329 | %41,7 |
| AKP | 2.397 | %23,1 |
| İYİ | 1.980 | %19,1 |
| MHP | 841 | %8,1 |
| ZAFER | 151 | %1,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 144 | %1,4 |
| DEM | 128 | %1,2 |
| MEMLEKET | 81 | %0,8 |
| YRP | 75 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 56 | %0,5 |
| BBP | 41 | %0,4 |
| TİP | 28 | %0,3 |
| GBP | 28 | %0,3 |
| VATAN | 23 | %0,2 |
| TKP | 16 | %0,2 |
| MİLLET | 15 | %0,1 |
| HAK-PAR | 14 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| SOL | 5 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sultandağı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaba Köyü | 1 | 124 | %90,3 | AKP | %52,3 |
| Dereçine-Atatürk Mah. | 2 | 538 | %93,7 | CHP | %51,6 |
| Dereçine-Camikebir Mah. | 1 | 350 | %95,1 | CHP | %47,7 |
| Dereçine-Cumhuriyet Mah. | 2 | 542 | %95,0 | CHP | %49,1 |
| Dereçine-Karaman Mah. | 1 | 139 | %91,4 | CHP | %34,5 |
| Dereçine-Kavaklı Mah. | 1 | 141 | %93,6 | CHP | %34,1 |
| Doğancık Köyü | 1 | 181 | %91,2 | CHP | %51,0 |
| Karakışla Köyü | 1 | 90 | %91,1 | AKP | %49,4 |
| Karapınar Köyü | 2 | 571 | %85,6 | CHP | %53,9 |
| Kayran Mah. | 3 | 868 | %87,9 | CHP | %38,8 |
| Kırca Köyü | 3 | 972 | %91,6 | CHP | %37,7 |
| Pazaraltı Mah. | 2 | 609 | %88,7 | CHP | %43,3 |
| Selçuk Mah. | 2 | 414 | %89,4 | CHP | %45,7 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 80 | %96,3 | CHP | %33,3 |
| Yakasinek Köyü | 4 | 1.226 | %90,5 | CHP | %33,8 |
| Yeni Mah. | 3 | 774 | %87,9 | CHP | %35,9 |
| Yenikarabağ Köyü | 1 | 60 | %75,0 | AKP | %35,6 |
| Yeşilçiftlik-Akpınar Mah. | 1 | 201 | %87,6 | CHP | %49,7 |
| Yeşilçiftlik-Aşağı Mah. | 1 | 316 | %89,6 | CHP | %43,8 |
| Yeşilçiftlik-Sıra Mah. | 2 | 450 | %93,8 | CHP | %47,4 |
| Yeşilçiftlik-Tepebaşı Mah. | 1 | 257 | %91,8 | CHP | %47,8 |
| Yeşilçiftlik-Yenikent Mah. | 1 | 127 | %92,1 | CHP | %41,4 |
| Yeşilçiftlik-Yıldız Mah. | 1 | 242 | %90,1 | CHP | %57,1 |
| Yeşilçiftlik-Yukarı Mah. | 1 | 196 | %93,4 | CHP | %47,2 |
| Yıldırım Mah. | 2 | 701 | %83,9 | CHP | %38,8 |
| Çamözü Köyü | 2 | 405 | %93,8 | CHP | %50,7 |
| Çavuş Mah. | 3 | 866 | %86,6 | CHP | %35,5 |
| Çukurcak Köyü | 1 | 243 | %85,6 | CHP | %55,5 |
| Üçkuyu Köyü | 1 | 327 | %87,8 | CHP | %33,7 |