12.247
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Afyonkarahisar iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %83,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sultandağı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 12.247 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %83,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Afyonkarahisar (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Sultandağı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.295 | %83,6 | AKP | %38,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.295 | %83,5 | MHP | %35,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.247 | %86,3 | CHP | %30,8 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 12.017 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 12.010 | %89,8 | CHP | %41,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 12.010 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.341 | %89,3 | AKP | %45,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.341 | %89,3 | AKP | %40,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.670 | %89,9 | CHP | %39,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 12.699 | %89,4 | CHP | %40,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 12.699 | %89,5 | Muharrem İnce | %45,9 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 12.508 | %87,9 | HAYIR | %68,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 12.671 | %87,2 | CHP | %48,2 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 12.782 | %88,2 | CHP | %46,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 13.087 | %81,4 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %65,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.375 | %91,3 | CHP | %41,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.375 | %91,3 | CHP | %39,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 13.080 | %91,9 | CHP | %36,3 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 13.660 | %90,5 | CHP | %45,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 13.989 | %87,6 | HAYIR | %70,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.796 | %87,3 | CHP | %48,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.796 | %87,5 | CHP | %46,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 14.695 | %91,1 | CHP | %34,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 14.894 | %76,2 | HAYIR | %60,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.951 | %89,6 | CHP | %34,3 |
Sultandağı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 12.247 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 12.010 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 12.670 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 12.699 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 12.508 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 12.782 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 13.080 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 13.660 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 13.989 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 14.695 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 14.894 |