Şenpazar · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiŞenpazar ilçesi
%71,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
2.835 geçerli oy · katılım %82,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şenpazar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %71,2 ile birinci; 2835 geçerli oy, katılım %82,4.
Şenpazar
Kayıtlı seçmen 3.638 · Oy kullanan 2.997 (katılım %82,4) · Geçerli 2.835 · Geçersiz 162
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.019 | %71,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 643 | %22,7 |
| Sinan Oğan | 137 | %4,8 |
| Muharrem İnce | 36 | %1,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alancık Köyü | 1 | 74 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Aybasan Köyü | 1 | 163 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Aşıklı Köyü | 1 | 69 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Başçavuş Köyü | 1 | 73 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Büyükmutlu Köyü | 1 | 80 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Celalli Köyü | 1 | 133 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Dağlı Köyü | 1 | 43 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Demirkaya Köyü | 1 | 163 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Dereköy | 1 | 77 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Dördül Köyü | 1 | 111 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Dibekli Mah. | 1 | 43 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Edeler Köyü | 1 | 296 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Fırıncık Köyü | 1 | 21 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Güneytekke Mah. | 1 | 149 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Gürleyik Köyü | 1 | 65 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Gürpelit Köyü | 1 | 101 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Harmangeriş Köyü | 1 | 114 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Himmetköy | 1 | 98 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Kalaycı Köyü | 1 | 138 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Karaman Mah. | 1 | 139 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Korucak Mah. | 1 | 143 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Kuztekke Mah. | 1 | 111 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Küçükmutlu Köyü | 1 | 173 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Merkez Mah. | 2 | 668 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Salman Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Seferköy | 1 | 138 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Tepecik Köyü | 1 | 67 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Uzunyol Köyü | 1 | 53 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Yarımca Köyü | 1 | 62 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çevrik Mah. | 1 | 43 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |